اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

تجارت آزاد چیست؟‬
تجارت آزاد یکی از اساس های مکتب کلاسیک یا لیبرالیزم در اقتصاد است.این مدل تجاری که در ان کالاها و خدمات بدون محدودیت های دولتی بین و یا درون کشورها انتقال می یابد و این محدودیت ها شامل مالیات و تعرفه است.

تفاوت تجارت آزاد با دیگر روش های تجارتی این است که تخصیص کالا در میان کشورهای تجاری بر اساس قیمت های مصنوع صورت می گیرد که ممکن بازتاب واقعی عرضه و تقاضا باشند.

موافقتنامهٔ تجارت آزاد یکی از عناصر کلیدی مناطق تجارت آزاد است.بازار آزاد همان اقتصاد آزاد است که درآن خریداران و فروشندگان بدون هیچ قید و شرطی از لحاظ قیمت و مقدار باهم معامله می کنند و هیچگونه اجباری در خرید و فروش نیست.

دولت افراد را آزاد گذاشته و تولیدکنندگان به خواست و رضایت خود به تولید می پردازند، و دولت هیچگونه مداخله ای برای تعین قیمت و مقدار محصول تولیدی نمی کند.

تجارت آزاد داری ویژگی های زیر است:

  • تجارت کالا بدون تعرفه و گمرک و یا دیگر موانع تجاری
  • دسترسی آزاد به بازارها
  • عدم وجود سیاست های منحرف کننده تجارت که به سود برخی از افراد و شرکت ها باشد.
  •  دسترسی آزاد به اطلاعات بازار
  • جنبش آزاد کارگری در بین و داخل کشورها
  •  حرکت آزاد سرمایه در بین و داخل کشورهابیشتر کشورهای دنیا هم اکنون عضو سازمان تجارت جهانی می باشند که هر کدام محدودیت های خاصی را اعمال می کنند اما تمامی تعرفه ها و موانع تجاری را بر طرف نکرده اند.

همچنین بیشتر کشورها نیز عضو مناطق تجارت آزاد می باشند که تعرفه های پایین تری را در بین کشورهای عضو دارا می باشند.بیشتر کشورها خطوط هوایی خارجی را از انتقال کالا و مسافر در داخل کشور خود منع کرده اند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>