اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تابستان

تابستان در چند قدمی ماست و روز به روز به این فصل گرم نزدیک تر می شویم. اگر شغل اصلی تان رانندگی با کامیون است، فصل تابستان به معنای آن است که باید مسائل جدیدی را رعایت کنید تا در امان باشید. در ادامه مطلب به چند نکته مهم اشاره خواهد شد که رعایت آن ها برای رانندگان کامیون در فصل تابستان توصیه می شود

1-از خودتان در برابر آفتاب محافظت کنید
این موضوع که شما داخل کامیون نشسته اید به این معنا نیست که از تابش اشعه آفتاب در امان هستید. شاید تابیدن آفتاب به داخل پنجره راننده لذت بخش باشد ولی خطرات زیادی نیز دارد و می تواند منجر به آفتاب سوختگی و ایجاد چروک های تیره رنگ بر روی پوست بشود. توجه داشته باشید که سمت چپ بدن شما بیشتر در معرض آفتاب قرار می گیرد، پس حتی وقتی در داخل کابین هم نشسته اید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. استفاده از کلاه و عینک آفتابی و پوشیدن پیراهن آستیزن بلند نیز می تواند به محافظت از شما کمک بکند.

2-آب بنوشید

آب

حتی اگر داخل یک کامیون مجهز به کولر هم نشسته باشید، باز هم ممکن است بدن تان به کم آبی دچار بشود. حتماً یک بطری آب به همراه داشته باشید تا بدنتان کم آب نشود. به همراه داشتن یک بطری آب اضافی نیز توصیه می شود. تصمیم بگیرید که روزانه حدود هشت لیوان آب بنوشید

3-مراقب رانندگان دیگر باشید

رانندگی

در مقایسه با فصول دیگر، در فصل تابستان افراد بیشتری وارد جاده می شوند و به خاطر تعطیلات تابستانی انتظار می رود جاده ها با حجم زیادی از خودرو روبرو شوند. این رانندگان ممکن است وارد جاده هایی شده باشند که با آن ها آشنایی ندارند و گاهی اوقات ممکن است رفتارهای خطرناکی از آن ها سر بزند و برای رانندگان کامیون، این بدان معناست که جاده ها به اندازه کافی امن نیستند. برای این که از بروز تصادف جلوگیری کنید، هوشیار باشید و در تمام اوقات متوجه باشید که در اطراف تان چه می گذرد.

4-در مناطق در دست تعمیر احتیاط کنید
بیشتر تعمیرات جاده ای در فصل تابستان انجام می گیرد. همیشه مراقب مناطقی که تحت مرمت و بازسازی قرار دارند باشید چون در این مناطق خطر برخورد به کارگران همیشه وجود دارد. علاوه بر این، ممکن است در این مناطق نرخ جریمه ها نیز دو تا سه برابر افزایش پیدا کند.

5-باد تایرها را تنظیم کنید
در گرمای شدید تابستان، ترکیدن تایرها زیاد دور از انتظار نیست. جالب است بدانید کم باد بودن تایرها می توانند ریسک ترکیدن آن ها را افزایش بدهند. قبل از رفتن به جاده و رانندگی در آفتاب سوزان، اطمینان حاصل کنید که باد تایرها به درستی تنظیم شده اند.

6-ترمزها را چک کنید
هوای داغ تابستان می تواند باعث بریدن ترمز یا کاهش اصطکاک بشود، چون اجزاء تشکیل دهنده ترمز نمی توانند گرمای اضافی را جذب کنند. همیشه قبل از حرکت ترمزها را چک و اطمینان حاصل کنید به درستی کارشان را انجام می دهند.

7-از وضعیت آب و هوا اطلاع داشته باشید
در فصل تابستان نیز ممکن است هوا نامساعد بشود و سیل و طوفان به همراه داشته باشد. علاوه بر این، هوا در تابستان با سرعت بیشتری تغییر می کند. پیش از حرکت از وضعیت آب و هوای مسیر مورد نظرتان آگاهی پیدا کنید، به این ترتیب، هیچ وقت غافلگیر نخواهید شد و چنانچه لازم باشد تغییر مسیر خواهید داد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>