اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

حدود 17 درصد سطح زیر کشت و 13 درصد تولید خرمای جهان مربوط به ایران است. مصر، خاورمیانه، غرب آسیا و شمال آفریقا مناطق عمده تولید خرمای جهان هستند.

مجموع تولید خرمای کشور رقمی بالغ بر 2/1 میلیون تن است اما به دلیل مصرف بالای خرما در داخل کشور، سهم صادرات خرما چندان بالا نیست. از مجموع تولید خرمای کشور، سهم صادراتی آن از 13 به 22 درصد رسیده است. هدف وزارت جهاد کشاورزی در افق 1404 برای توسعه کشت خرما توسعه سطح زیر کشت به وسعت 22865 هکتار، اصاح نخلستان های درجه دو و جای گیری نخلستان های درجه سه است.

آمار مقدماتی گمرک جمهوری اسامی ایران از تجارت خارجی پنج ماهه نخست سال 1396 حاکی از آن است که در این مدت بیش از 81 هزار و 581 تن انواع خرما از جمله خرمای کبکاب، پیارم، مضافتی، استعمران، زاهدی و خرمای شاهانی به شکل تازه و خشک شده به کشورهای مختلف جهان صادر شده است علاوه بر بازار‌های صادرات خرمای ایران مثل بازار صادرات خرما به هند و پاکستان بازار های دیگری نیز وجود دارد که کمتر مورد توجه صادر کنندگان قرار گرفته ولی می توانند سود آوری و ارزش زیادی به واسطه ی کمتر شناخته شدنشان داشته باشند یکی از آن ها صادرات خرما به گرجستان است مهاجران ایرانی و سایر مهاجران مسلمان در کنار مسلمانان گرجستان بازار مناسبی را برای صادرات خرما به گرجستان از جمله خرمای پیارم فراهم کرده است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>