اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

آیا فکر می کنید مسیر رفت و آمد روزمره شما سخت و پر دردسر است؟ اگر این طور است به آن راننده هایی فکر کنید که بر روی سردترین جاده های جهان با یخ و کولاک می جنگند.

در بسیاری از مناطق جهان، به برف به عنوان پدیده ای نادر و کمیاب نگاه می کنند، چون در طول فصل زمستان به آن اندازه نمی بارد که مردم را برای یک یا دو هفته به دردسر بیندازد. با این اوصاف، شاید گزارش های هواشناسی زیاد برای تان مهم نباشد ولی برای رانندگانی که مجبورند در طول سال، روزهای زیادی را با یخ و کولاک بجنگند، داستان از قرار دیگری است.

در ادامه مطلب با پنج جاده بسیار سرد دنیا آشنا خواهید شد که برخی از آن ها به خاطر داشتن هوای سرد بسیار سرد معروفند و برخی به خاطر آب و هوای به شدت متغیر، بعضی هم که برهوت به تمام معنا هستند!

جاده کرینول پس، اسکاتلند

کرینول

جاده کرینول پس، بین پیست اسکی گلنشی و دهکده بریمار در اسکاتلند قرار دارد و مرتفع ترین جاده اصلی در بریتانیا محسوب می شود. این جاده را به ویژه در طول زمستان اصلاً نباید دستکم گرفت. جاده کرینول پس در دهه 70 میلادی ساخته شد و مسیری بود که گله داران گاو و گوسفندهایشان را از طریق آن به بازار می‌رساندند، ولی امروز فقط راهی است برای رسیدن به پیست اسکی گلنشی.

بلندترین نقطه این جاده 670 متر از سطح دریا ارتفاع دارد، به همین علت در طول زمستان همیشه پوشیده از برف است. پیچ خطرناک آرنج شیطان که شش پیچ تند و بالارونده دارد در گذشته شرایط را برای رانندگان بسیار سخت می کرد ولی امروزه یک مسیر کنارگذر برای آن ساخته شده است تا این مشکل از سر راه خودروها برداشته شود. با این حال، در طول فصل زمستان هیچ کدام از جاده های انگلستان به اندازه این جاده چالش برانگیز نیست.

آرجپلوگ، سوئد

سوئد

هوای سرد و باد و بوران زمستانی همیشه هم چیز بدی نیست! شهر آرجپلوگ سوئد این پدیده را به یک فرصت تبدیل کرده، چون هر سال در فصل زمستان عده زیادی از کارشناسان و مهندسین برای تست کردن خودروهایشان در شرایط سرد و سخت به این شهر سرازیر می شوند. شهر آرجپلوگ درست در زیر مدار شمالگان و در کنار دریاچه هورناوان قرار گرفته است که عمیق ترین و عریض ترین دریاچه سوئد به شمار می رود.

در فصل زمستان دمای هوا به 20- درجه سانتیگراد می رسد، کل آب دریاچه یخ می زند و آن را به بستری پهن و گسترده تبدیل می کند و تولید کنندگان تایر از این بستر یخی برای تست کردن محصولات شان استفاده می کنند. بسیاری از شرکت های خودروسازی نیز در این منطقه کلاس های آموزش رانندگی در زمستان برگزار می‌کنند.

بزرگراه کولیما، روسیه

روسیه

هیچکدام از جاده های هولناک زمستانی به پای بزرگراه کولمیا نمی رسند. این بزرگراه بر روی لایه های منجمد دائمی ساخته شده است و اغلب از آن به عنوان سردترین جاده دنیا یاد می شود. این بزرگراه شهرهای ماگادن و نیژی بستیخ در منتها علیه شرق روسیه را به هم متصل می کند و فقط 100 کیلومتر با اویمیاکون (سردترین نقطه دارای سکنه بر روی زمین که دمای هوا به 50- سانتیگراد می رسد) فاصله دارد. این میسر در دوران استالین و توسط کارگرانی ساخته شد که به اجبار به این کار واداشته شده بودند. افراد محلی به این بزرگراه لقب "جاده استخوان ها" داده اند چون کارگرانی که در حین ساخت بزرگراه جان خودشان را از دست می دادند زیر جاده دفن می شدند.

جاده مک موردو، قطب جنوب

مک مورد

برای افراد عادی این فرصت وجود ندارد که روی این جاده زمستانی و شگفت انگیز رانندگی کنند و فقط پژوهشگران قطب جنوب روی آن رفت و آمد می کنند. این جاده برفی که 1600 کیلومتر طول دارد و پایگاه تحقیقاتی مک موردو را به پایگاه تحقیقاتی آموندسن اسکات متصل می کند، از طریق تسطیح کردن برف و پر کردن شکاف های عمیق ایجاد شده است.

این جاده به این منظور ساخته شده است که در شرایط بد جوی و هنگامی که هواپیما قادر به پرواز نباشد، امکانانتقال غذا و تجهیزات به پایگاه آموندسن اسکات را فراهم کند. سفر بر روی این جاده با فقط با کامیون های کاترپیلار امکان پذیر است و 40 روز طول می کشد. این جاده بیش از 2000 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به خاطر جا به جا شدن لایه های یخ، هر سال به مرمت و بازسازی نیاز دارد.

بزرگراه دالتون

دالتون

بزرگراه دالتون که 666 کیلومتر طول دارد از شمال شهر فربنکس در آلاسکا شروع می شود و تا آرکتیک اوشن امتداد می یابد. این جاده در سال 1974 و به منظور پشتیبانی از خطوط لوله ترنس آلاسکا ساخته شد ولی شهرتش را مدیون مجموعه تلویزیونی رانندگان جاده یخ است که بر روی این جاده ساخته شد.

در طول این مسیر دور افتاده و پوشیده از برف فقط سه شهر کوچک قرار دارند ولی در فصل زمستان نیاز صنعت نفت باعث می شود در هر روز بیش از 250 کامیون در طول این جاده هولناک رفت و آمد کنند. بزرگراه دالتون به خاطر بادهای وحشی و کولاک هایش شهرت دارد و در زمستان دمای هوای آن به 32- درجه سانتیگراد می رسد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>