اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

پاک کردن

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان دارندگان خودرو باید در فصل سرما بیش از هر فصل دیگری از سال از رنگ و بدنه خودرو مراقبت کنند زیرا عوامل محیطی در این فصل عامل مهمی در خرابی رنگ خودروها محسوب می شود. به عنوان مثال این کارشناسان توصیه می کنند که در فصل سرما خودرو خود را به طور منظم بشویید؛ زیرا اگر خودرو به صورت مرتب شسته نشود، موادی مانند حشرات و فضولات پرندگان رنگ خودرو را خراب کرده و لک بر جای می گذارند، اما در فصل زمستان، قطعات کرومی ممکن است پس از رانندگی در جاده هایی که نمک بر آن ها پاشیده شده بیشتر عامل خرابی رنگ شود؛ بنابراین در این شرایط اگر خودرو شسته نشود، رنگ به دلیل خوردگی آسیب می بیند.

همچنین هنگامی که خودرو تمیز است، تمام رطوبت سریع خشک می شود، اما وقتی که کثیف است، رطوبت در نواحی کثیف جمع شده و باعث خوردگی می شود. گاهی اوقات از آب با فشار استفاده کنید، زیرا می تواند کثیفی هایی را که به سختی به بدنه خودرو چسبیده اند، بردارد. فقط مراقب باشید زیاد آن را نزدیک به بدنه نگیرید چون ممکن است رنگ بدنه را بلند کند. همه جاهایی را که ممکن است کثیفی و نمک در آن جمع شود، بشویید؛ برای مثال، داخل گلگیرها، زیر سپرها و غیره همه توده نمک را که به فرآیند خوردگی سرعت می‌بخشد، بشویید.

مطمئن شوید که تمام کثیفی از شیشه جلو برداشته شده است. نمکی که روی شیشه جلو باقی می ماند، توسط تیغه های برف پاک کن گرفته شده و هنگامی که برف پاکن ها عمل می کنند به شیشه خش می اندازند. به طور منظم برگ ها و بقیه خس و خاشاکی را که در زیر شیشه جلو یا کانال های آب در زیر در موتور خودرو و صندوق عقب جمع می شوند، تمیز کنید. چون برگ ها جاری شدن آب را مسدود کرده و رطوبت را در خود جمع می کنند و باعث تسریع فرآیند خوردگی و ایجاد بوی نم در داخل خودرو می شوند.

معمولاً قطراتی که روی خودرو می نشیند و بعد از مدتی خشک می شود و ما نیز به آن توجه نمی کنیم، باقیمانده باران اسیدی است. وقتی باران یا برف می بارد، آلودگی های محیطی نظیر اسیدسولفوریک و اسیدنیتریک را که توسط کارخانه ها، اگزوز کامیون ها و خودروهای سواری ایجاد می شود، به دام می اندازد و روی خودرو می نشاند که البته این پدیده موقع نشستن قطرات شبنم هنگام صبح نیز صادق است. آلاینده ها به دلیل سنگینی در انتهای قطره قرار می گیرند و به طور مستقیم با سطح رنگ در تماس هستند. براثر تابش نور خورشید، آب تبخیر و اسید غلیظ شده و باعث رد و اثر (Etching) روی لایه شفاف می شود که اثر آن روی سطح رنگ باقی می ماند.

ازاین رو کارشناسان به طورجدی توصیه می کنند که بعد از بارش باران یا برف خودرو را در اولین فرصت بشویید؛ اما شستن خودرو فصل سرد و گرم ندارد و شستن اصولی متعلق به هر دوره و فصلی است. در این مورد بسیاری از مردم خودروی شان را با مایع ظرف شویی می شویند که باعث تخریب قطعات لاستیکی، پلاستیکی و رنگ می شود. دانستن این نکته ضروری است که مایع ظرف شویی برای پاک کردن چربی و روغن ساخته شده و این مواد به راحتی واکس محافظ رنگ را لخته می کنند و رطوبت موجود در قطعات لاستیکی و پلاستیکی را از بین می برند.

به اعتقاد کارشناسان مواد شوینده خود باید قدری قلیایی باشد تا مواد اسیدی سطح جاده را که روی خودرو نشسته اند، خنثی کند، همچنین از روان کنندگی خوب برای حفاظت لایه شفاف از خط و خش و اثرات مارپیچی برخوردار باشد. نکته دیگر اینکه عاری از موادی باشد که پس از خشک شدن روی خودرو اثر می گذارند. حال در اینجا نکاتی را در مورد شستن خودرو یادآوری می کنیم:

  1.  برای شست وشوی خودرو ابتدا چرخ ها را بشویید و بقیه قسمت ها را در مرحله بعد و با تعویض دستمال و ظرف آب شست وشو دهید چون غبارهای ترمز بسیار خورنده اند.
  2.  مطمئن شوید خودرو خنک است. شست وشو را حتی المقدور در سایه انجام دهید. سطح گرم خودرو باعث تبخیر سریع آب و باقی ماندن املاح موجود در آن روی رنگ می شود.
  3.  پس از شستن چرخ ‏ها، دستمال و آب را تعویض و شستن را از بالا به پایین آغاز کنید.
  4.  در پایان، کل سطح خودرو را با آب بشویید و سپس آن را خشک کنید.
  5. برای خشک کردن از حوله ای با الیاف ریز و متراکم استفاده کنید. آن را روی سطح پهن کنید و به سمت خود بکشید و پس از جمع کردن، آبگیری کنید. این روش، اثر مارپیچی را در سطح لایه شفاف کاهش می دهد.
  6. علاوه بر شست و شوی خودرو، توصیه می شود برای زدودن اکسید و حفظ براقیت، سالی یک یا دومرتبه سطح لایه شفاف پولیش بخورد و به منظور حفاظت آن واکس زده شود.

برای تمیز کردن تجهیزات داخلی آلفارومئو ازجمله روکش صندلی و داشبورد با توجه به مواد به کار رفته فقط از محلول های پایه آبی قلیایی ضعیف یا محلول های مخصوص با برندهای معتبر و اصلی استفاده کنید.
جهت نظافت محفظه پیشرانه فقط از اسپری های مربوط به شستشوی موتور و آن هم به صورت خشک شویی استفاده کنید و جهت جلوگیری از صدمات جدی به تجهیزات الکترونیکی موتور از شستشو با آب یا واترجت های کارواش ها خودداری کنید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>