اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

همه ما وسایل زیادی را هر روزه در خودرو باخود حمل میکنیم و بعضی از این وسایل را در داشبورد یا صندوق عقب برای مدت طولانی رها میکنیم بدون اینکه استفاده ای داشته باشند.وزن این وسایل در خودروی بعضی راننده ها تا 50 کیلو هم می رسند.این کار باعث افزایش مصرف سوخت و بدتر، بعضی وسایل است که حتی ساعتی رها کردن آن ها در داخل خودرو هم زیان بار است.این وسایل آسیب برسانند.بابرخی از این وسایل آشنا شوید.

عینک آفتابی:
موادی که در ساخت شیشه عینک آفتابی به کار می روند؛ از جمله برخی روکش ها به شدت در برابر گرما آسیب پذیرند.گزارش ها حاکی است، برخی از رانندگانی که عینک آفتابی خود را در یک روز گرم آفتابی روی داشبورد جا گذاشته اند، در بازگشت متوجه آسیب شدید در لایه رویی و محافظ عینک آفتابی خود شده اند.حتی اگر چنین حادثه جبران ناپذیری رخ ندهد، در اثر گرما، کارایی لایه های محافظ عینک گران قیمت شما در مقابل نور ماورای بنفش کاهش خواهد یافت.

دارو:
اگر عادت به نگه داری قرص و دارو در داشبورد ماشین دارید، این عادت را حتما ترک کنید.قرص ها و دارو ها وقتی یک روز در دمای داخل اتاق خودرو زیر آفتاب که تا 70 درجه و بالاتر هم می رسد، قرار می گیرند، کاملا غیر قابل استفاده می شوند و مصرف آن ها نه تنها شفابخش نیست بلکه ممکن است موجب بروز اثرات سوء در بدن شما شود.

کیف دستی:
حتی اگر سارقان با دیدن کیف دستی شما داخل ماشین وسوسه نشوند، گرمای شدید باعث آسیب دیدن کیف چرمی یا چرم سنتتیک خواهد شد.وسایل داخل کیف ها از جمله لوازم آرایش خانم ها، موبایل و... نیز از آسیب بی بهره نیستند.گاهی جوهر خودکارها و خود نویس ها داخل کیف ها روان می شوند و صحنه های دلخراشی را پدید می آورند.

بطری آب:
مصرف بطری آبی که ساعت ها در گرمای داخل ماشین رها شده به دلیل تجزیه و نفوذ مواد سازنده پلاستیکی آن به داخل آب به شدت خطرناک است.آزمایش های زیستی و شیمیایی نشان می دهند ترکیبات ناشی از آزاد شدن این مواد به داخل آب بطری ها پس از گرما دیدن مسبب سرطان و بیماری های قلبی هستند.پس بطری آب را همراه خود ببرید و در ماشین جا نگذارید.

مواد اشتغال زا:
این روزها بسیاری از خانواده ها مواد استغال زا را داخل ماشین نگه می دارند تا هر جا ممکن شد بساط چای منقل و کباب را به راه بیندازند، اما یادتان باشد گرمای هوا می تواند اینمواد را شعله ور سازد و خودروی نازنین تان را جلوی چشمتان به خاکستر تبدیل کند.بهتراست بی خیال این مواد بشوید وآن هارا در خودرو نگه ندارید.

وسایل پلاستیکی و فلزی:
در گرمای شدید داخل خودرو، وسایل پلاستیکی نازک تغییر شکل می دهند و اشیای فلزی به شدت داغ می شوند.وسایل الترونیکی مانند لپ تاپ و تبلت در گرمای داخل اتاق ماشین دچار آسیب می شوند.دیده شد باتری برخی موبایل ها که روی داشبورد ماشین جا مانده اند در برابر گرمای آفتاب واکنش نشان داده و منفجر شده اند.حتی اگر این اتفاق نیوفتد حرارت باعث کاهش کارایی باتری وسایل الکترونیکی و سایر اجزای داخل آن ها می شود.ضمن اینکه سارقان هم برای برداشتن آن ها وسوسه می شوند.پس این گونه وسایل را به خصوص اگراطلاعات ذی قیمتی هم داخل آن ها دارید با خود همراه ببرید و در ماشین جا نگذارید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>