اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

چراغ

کدر شدن چراغ های اتومبیل تأثیر بسیار زیادی در ظاهر خودرو دارد و خودروهای با چراغ های تمیز و شفاف بسیار زیباتر و خوش جلوه تر از همان خودرو با چراغ های کدر هستند. اگر خودروی شما به کدری چراغ های دچار شده است نگران نباشید!

کدری چراغ خودرو ها یک امر عادی است و در همه خودرو ها این امکان وجود دارد که چراغ های جلو دچار کدری و ماتی شوند. معمولاً چراغ خودروها پس مدتی استفاده از دچار کدری می شوند؛ کدری و ماتی به وجود آمده روی چراغ جلو خودرو ها، معمولاً به دلیل برخورد ذرات معلق در هوا با طلق یا شیشه چراغ جلو خودرو ها است، البته تابش مستقیم نور خورشید بی تقصیر نیست و در بسیاری از موارد باعث ماتی چراغ جلو خودرو ها می‌شود. ماتی و کدری به وجود آمده روی طلق پوششی چراغ جلو خودرو ها، باعث جلوگیری از عبور نور آن ها می شود و همچنین روی وضعیت ظاهری خودرو تأثیر منفی دارد.

وسایل مورد نیاز برای رفع ماتی چراغ خودرو
فرایند و عملیات رفع کدری چراغ خودرو، مانند هر فرایند دیگری نیاز به وسایل مناسب دارد؛ البته این وسایل و ابزار، تخصصی نیستند و شما به راحتی می توانید آن ها را تهیه کنید.

لیست وسایل مورد نیاز:

  •  یک شوینده نسبتا ضعیف و غیر اسیدی مانند شامپو های شوینده سر یا شامپو های شوینده مخصوص بدنه خودرو ها
  •  چسب نواری کاغذی
  • سمباده 200، 400، 800 و همین طور یک سمباده نرم (تراکم 3000)
  •  پولیش نرم ( ترجیحا پولیش نرم محلول با شوینده) یا خمیر دندان
  • دستمال نرم یا اسفنج
  •  الکل یا اسپری پوششی نانو

مراحل رفع ماتی چراغ خودرو
اگر برایتان امکان پذیر است قاب و همان طلق چراغ را قبل از شروع فرایند لکه برداری، از روی بدنه خودرو جدا کنید و به صورت جداگانه مراحل شستشو و لکه گیری را روی آن انجام دهید، در غیر این صورت با استفاده از یک چسب نواری قوی و ضد آب، دور تا دور قاب چراغ را بپوشانید تا در هنگام لکه گیری طلق چراغ خودرو، آب و مواد شوینده وارد سیستم داخلی چراغ نشوند.

در ابتدای فرایند رفع کدری چراغ خودرو، با بهره گیری از آب و شوینده ای که تهیه کرده اید، تمام قاب چراغ را به خوبی بشویید و سپس آن را با استفاده از یک دستمال تمیز و البته نرم خشک کنید.

مرحله بعد، سمباده زدن است؛ از سمباده زبر تر یعنی سمباده 200 شروع می کنید و تمام قاب خودرو را سمباده می کشید، این عمل را تاجایی که تمام سطح رویه طلق صاف و صیقل شود، ادامه می دهید و پس از یک دست شدن سطح طلق، آن را با آب شسته و خشک می کنید؛ همین فرایند نیز برای سمباده های 400 و 800 صدق می کند و تا جایی این عمل را انجام دهید که طلق چراغ خودرو شما به صورت یک دست مات شود.

 شما می توانید با استفاده از یک دستگاه پولیش کوچک (بافر) و یا یک اسفنج شروع کنید به پولیش زدن چراغ خودروتان؛ اگر دسترسی به پولیش ندارید، می توانید از خمیردندان استفاده کنید، اما قطعا پیشنهاد اول ما استفاده از پولیش های نرم است. بعد از پولیش قاب چراغ خودرو، با بهره گیری از یک سمباده نرم (مثلاً 3000) و یک شوینده نسبتاً قوی مانند مایع ظرف شویی، تمام سطح طبق چراغ خودرو را به آرامی تمیز کنید.

برای دریافت نتیجه بهتر، می توانید به جای مایع ظرف شویی از نوشابه یا محلول جوش شیرین و سرکه استفاده کنید. در نهایت با بهره گیری از آب و یک دستمال تمیز، سطح طلق چراغ خودرو را تمیز کنید و از نتیجه به دست آمده لذت ببرید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>