اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

 یکی از مقامات بلند پایه بخش خودروهای تجاری دایملر در آسیا، نسبت به کِشنده برقی تسلا واکنش نشان داده و گفت که این کمپانی آلمانی هیچ ترسی از تولید چنین کشنده ای توسط رقیب آمریکایی ندارد. حال پس از گذشت چند ماه از آن تاریخ، دایملر با رونمایی از یک کامیون سنگین الکتریکی در نمایشگاه خودروی توکیو به نوعی دلیل عدم ترس از تسلا را نشان داده است.

فوسو

این کامیون کانسپت که E-FUSO Vision نام دارد، اگر چه رقیب مستقیم کشنده تسلا محسوب نمی شود، اما می توان آن را گامی بزرگ در راستای ساخت خودروهای برقی سنگین توسط دایملر تلقی کرد.

کانسپت جدید فوسو وزنی برابر با 23 تن داشته و می تواند حدود 11 تن بار را با خود حمل کند که این ظرفیت تنها 2 تن از همتایان دیزلی کمتر است. وظیفه تامین نیروی این کامیون بر عهده پک باتری با ظرفیت حداکثر 300 kWh گذاشته شده؛ با تکیه بر این باتری، E-FUSO Vision توانایی پیمایش 350 کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد دارد.

فوسو

این میزان هر چند در مقایسه با رقم پیشنهادی ایلان ماسک برای کشنده سنگین خود کمتر است، اما فراموش نکنیم که کامیون فوسو با هدف جابه جایی محموله در مسیرهای شهری توسعه یافته و مسافت‌های پیموده شده در مقایسه با کشنده های سنگین بین شهری بسیار کوتاه تر هستند.

هنوز درباره مشخصات پیشرانه این خودرو حرفی به میان نیامده، اما با توجه به وزن خودرو و ظرفیت حمل بار آن باید شاهد به کارگیری موتورهای الکتریکی توانمند در این کامیون مفهومی باشیم.

فوسو

آنطور که مقامات دایملر اعلام کرده اند، تمامی کامیون های ساخت فوسو در آینده نزدیک نسخه ای برقی خواهند داشت. با این حساب می توان E-FUSO Vision را آغازگر دوره ای جدید برای محصولات فوسو دانست. بر اساس برنامه ریزی ها، کامیون های الکتریکی این شرکت در عرض چهار سال آینده وارد بازارهای اصلی مثل ژاپن، اروپا و ایالات متحده خواهند شد.

ناگفته نماند فوسو یکی از سازندگان خودروهای تجاری اصالتا ژاپنی است که تحت تملک دایملر و میتسوبیشی قرار دارد. این دو کمپانی به ترتیب مالک 89.29% و 10.71% از فوسو هستند.

پیش از این نیز دایملر با کانسپت مرسدس بنز Urban eTruck عزم خود را برای تولید خودروهای تجاری برقی نشان داده بود. این کامیون مفهومی توسط محمد حسین امینی یکتا طراحی شده و می توانست تا 200 کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ طی کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>