اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

تداوم تجارت از مهم ترین فاکتورهای جلب اعتماد در بازار است که صاحبان کسب و کار تلاش می کنند به آن پایبند باشند.

در چند قرن اخیر شرکت هایی بوده اند که این رویا را محقق کرده و سال هاست پابرجا و استوار به کار خود ادامه می دهند. هرچند که بحران اقتصادی در سال های اخیر بسیاری از کشورها را درگیر کرده، اما به نظر می رسد راهکارهای مدیریتی نقش قابل توجهی در برپا ماندن این شرکت ها داشته اند. در تازه ترین گزارش به دست آمده برخی از قدیمی ترین شرکت ها که هنوز فعال هستند، معرفی شده اند. در میان این شرکت ها، نام کشورهایی همچون اتریش، ژاپن، آلمان، ایرلند و ایتالیا دیده می شود. هر چند که کفه ترازو به سمت ژاپن سنگینی می کند و این کشور رکورددار بیشترین شرکت های قدیمی است که هنوز پابرجا مانده اند.

قدیمی ترین شرکت ثبت شده در جهان که به طور مستمر فعالیت داشته، شرکت ساخت و ساز ژاپنی، با نام کونگوگومی است. این شرکت در سال 578 میلادی تأسیس شده و تاکنون بیش از 1400 سال است که به طور مستمر فعالیت دارد. این شرکت ساخت وساز توسط یک مهاجر کره یی به درخواست شاهزاده شوکوتو راه اندازی شد. دفتر مرکزی شرکت کونگوگومی در شهر اوساکا قرار دارد. این شرکت در سال های 2004 و 2005 با مشکلات مالی فراوانی روبه رو بود و در سال 2006 موقتا تعطیل شد. پس از خریداری دارایی های کونگوگومی توسط شرکت تاکاماتسو، هم اکنون به عنوان شرکت تابعه تاکاماتسو فعالیت دارد.

بعد از این شرکت، قدیمی ترین شرکت های فعال در جهان، سه مجموعه هتلداری در ژاپن هستند. بین این مجموعه ها شرکت هتلداری نیشیاما اونسن کی اونکان در ژاپن بیشترین قدمت را دارد. این مجموعه هتلداری در سال 705 میلادی تأسیس و به خاطر داشتن چشمه های آب گرم باعث جذب گردشگران شد. این مجموعه در سال 2011 به عنوان قدیمی ترین هتل جهان در کتاب گینس ثبت شد. در بیش از 1300 سال، حدود 52 نسل از این هتل 37 اتاقه، نگهداری می کنند.

مجموعه هتلداری دیگر، هتل کومون واقع در هیوگوی ژاپن است. این هتل دومین هتل و سومین شرکت قدیمی در جهان است که هنوز هم فعالیت دارد. این هتل در سال 707 میلادی با ساختار اتاق های سنتی ژاپنی ساخته شده و مانند بسیاری از مسافرخانه ها در اطراف چشمه های آب گرم قرار دارد. هوشیریال از دیگر هتل های سنتی ژاپن است که در سال 718 تأسیس شده و همچنان گردشگران بسیاری را جذب می کند.

این هتل در ایشیکاوای ژاپن واقع شده و 46 نسل تاکنون مدیریت آن را برعهده داشته اند. از دیگر شرکت های قدیمی در جهان نیز، شرکت گندا شیگیو است که در سال 771 میلادی در ژاپن تأسیس شد. این شرکت دفتر خود را در سال 794 به کیوتو منتقل کرد.

طبق این گزارش، قدیمی ترین رستوران جهان، رستوران «سنت پیتر استیکفر» معرفی شده است. این رستوران در سال 803 در اتریش فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون بدون توقف به کار خود ادامه داده است. این رستوران که در منطقه سنت پیتر آرکابی واقع شده، هفتمین شرکت قدیمی جهان به شمار می آید.

در ایرلند نیز کافه شان، از قدیمی ترین کافه های جهان است که در سال 900 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1970، در زمان بازسازی این کافه، کارگران به شواهدی برخوردند که نشان از تاریخی بودن این بنا داشت. در این بازسازی دیواری کشف شد که از مصالح قدیمی متعلق به آن دوران در آن استفاده شده بود. تست کربن نشان داد قدمت چند سکه که در دیوار کشف شده بود، به سال 900 میلادی مربوط می شد. به نظر می رسد که این کافه در ابتدا به عنوان یک مهمانخانه در مسیر فلات ساخته شده است.

همان طور که در ابتدای گزارش ارائه شده، در میان 10شرکت قدیمی در جهان، تقریبا قدیمی ترین شرکت ها در ژاپن واقع شده اند. ظاهرا مهارت مدیریتی ژاپنی ها و پایبندی به سنت در این کشور، باعث شده تا میراث داران خوبی برای نیاکان شان باشند.

به نظر می رسد در این کشور تلاش بسیاری برای حفظ ارزش های گذشته می شود. هر چند که برخی کارشناسان معتقدند این شرکت های به جا مانده از دهه ها و قرن های گذشته، پویایی چندانی ندارند. با این حال، سرپا ماندن کسب و کار در ژاپن حالا به یک سنت برای این کشور تبدیل شده تا لیست قدیمی ترین شرکت های پابرجا مانده در میان کشورهای مختلف، به سمت ژاپن متمایل شود و این کشور رکورددار قدیمی ترین شرکت هایی شود که هنوز هم فعالیت شان را ادامه می دهند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>