اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

فرمان

سیستم هوشمند Reax که توسط شرکت ZF به بازار عرضه شده، یک سیستم الکترونیکی کنترل فرمان است که داده های ورودی را از حسگرهای متعددی که اطراف کامیون (حتی در اطراف راننده) تعبیه شده اند گردآوری کرده و به تناسب کاری که کامیون و راننده در حال انجام دادن هستند، فرمان را سفت یا نرم می کند. این امر باعث می شود نیازهای راننده بهتر تأمین بشوند و ایمنی نیز به میزان بسیار زیادی بالا برود.

با همه انتقادهایی که از خودروهای خودران می شود ولی باید گفت فناوری هایی که برای این گونه خودروها ابداع شده کار راننده ها را بسیار راحت کرده است. سیستم های کنترلی سطح بالای این گونه خودروها امروزه در خودروهای با راننده نیز به کار گرفته می شود و هم کار راننده ها را آسان تر می کند و هم ایمنی آن ها را در جاده بالا می برد.

سیستم جدید الکترونیکی ZF که در ماه اگوست 2017 از آن رونمایی شد نمونه بارزی است که می توان از آن نام برد. سیستم Reax یک سیستم کنترل هوشمند سریع است که در سرعت های کم فرمان را نرم می کند تا عملیات بارگیری، تخلیه و پارک کردن به راحتی صورت بگیرد و هنگام حرکت در سرعت های بالا فرمان را تا اندازه ای سفت می کند تا راننده حس بهتری از جاده داشته باشد و در عین حال بتواند به سرعت به حرکت خودروهای دیگر واکنش نشان بدهد.

علاوه بر همه این موارد، سیستم Reax می تواند ببیند که راننده در حال انجام چه کاری است و برای رفع خستگی و بالا بردن ایمنی او تغییراتی روی فرمان اعمال کند. برای مثال، اگر راننده محکم به فرمان چسبیده است تا از میان ترافیک یک جاده شلوغ عبور کند، سیستم ظرف چند ثانیه شلوغی اطراف را تشخیص می دهد و سعی می کنند خطاهای راننده را اصلاح کند. این سیستم می تواند داده های دریافتی از سیستم هشدار عبور از خط را نیز تجزیه و تحلیل کرده و چنانچه تشخیص بدهد کامیون از لاین خودش خارج شده است به صورت اتوماتیک آن را به خط خودش برگرداند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>