اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

رویال بانک کانادا که به اختصار RBC نامیده می شود، بزرگ ترین موسسه مالی کانادا از لحاظ پس انداز، درآمد و سرمایه است و بیش از 17 میلیون مشتری در سراسر دنیا دارد. ادارات اصلی این موسسه در تورنتو، اونتاریو واقع شده و دفتر مرکزی آن در مونترال، کبک قرار دارد.

رویال بانک در سال 1864 در هالیفاکس نووا اسکاتیا تأسیس شده و شماره بانکی آن 003 می باشد. حوزه اصلی فعالیت آن در خود کانادا بوده که با داشتن 1197 شعبه، دارای بیش از 10 میلیون مشتری است. زیرمجموعه این بانک در آمریکا نیز 439 شعبه در شش ایالت جنوب شرقی داشته و به بیش از یک میلیون مشتری سرویس می دهد.

RBC همچنین 127 شعبه در 17 کشور حوزه دریای کارائیب داشته که روی هم رفته، پاسخگوی یک میلیون و ششصد هزار مشتری هستند. در شعب این بانک، خدمات سرمایه گذاری نیز ارائه شده و تمرکز شرکت بیشتر بر روی مشتریان متوسط است.

در سال 1910 با بانک یونیون هالیفاکس ادغام شده و دو سال بعد برای بهبود جایگاه خود در اونتاریو، بانک تاجران تورنتو را خریداری کرد. در سال 1917 نیز با «بانک کبک» که در سال 1818 برپا شده بود، ادغام گردید. بانک «نورترن کراون» که در سال 1908 از ادغام بانک های نورترن و کراون در اونتاریو تشکیل شده بود، ده سال بعد با رویال بانک ادغام شده و حضور قدرتمندی را برای این بانک در منیتوبا و ساسکاچوان رقم زد. در سال های پس از جنگ، رویال بانک با داشتن 540 شعبه و بیش از 422 میلیون دلار دارایی، دومین بانک بزرگ کانادا به شمار می‌رفت.

موفقیت و گسترش روزافزون RBC باعث شده بود که تمامی بانک های جدید و قدیمی دیگر نیز علاقه مند به همکاری با آن باشند. از جمله آنها، بانک یونیون کانادا بود که در سال 1865 در کبک و با نام «بانک یونیون جنوب کانادا» تأسیس شده و بیست سال بعد تغییر نام داده بود.

بانک یونیون در سال 1912 دفتر مرکزی خود را به وینیپگ منتقل کرده و جایگاه مستحکمی در ایالت های غربی کانادا برای خود ایجاد کرده بود. بالاخره در سال 1925 این بانک با رویال بانک ادغام گردید و شعبه های جدیدی در آمریکا و کانادا افتتاح کردند.

در سال 1939 دارایی های رویال بانک به بالای یک میلیون دلار رسید و این موسسه را آماده استفاده از موقعیت های جنگ جهانی دوم کرد. RBC با همکاری سایر بانک ها در تدابیر مالی جنگی شرکت کرده و یک سیستم سهمیه بندی عملی برای سوخت و غذا تهیه کردند. با وجود افزایش هزینه های دولت در جریان جنگ، بانک های داخلی به پیشرفت زیادی دست یافتند، هرچند که شعب اروپایی آنها به اشغال آلمانی ها درآمد.

در سال 1961 رویال بانک به عنوان اولین بانک کانادایی، یک دستگاه کامپیوتر نصب کرد و همچنین اقدام به تعویض لوگوی 100 ساله خود نمود. لوگوی قبلی شامل یک شیر، یک تاج و یک آرم کروی بود که جایگاه این بانک را به عنوان رهبر بانکداری جهانی نشان می داد که تاج آن در لوگوی جدید حذف شد.

در سال 1981 رویال با سرمایه 53 میلیارد دلاری، چهارمین بانک بزرگ آمریکای شمالی بود و به رغم اینکه یک سوم این سرمایه به فعالیت های بین المللی رویال اختصاص داشت، این بانک در بازارهای خارجی زیادی مزایای اولیه خود را از دست داده بود. RBC در کمتر از 125 سال توانسته بود از یک بانک کوچک محلی به یکی از بانک های بزرگ بین المللی با سرمایه 217 میلیارد دلاری تبدیل شود. اقتصاد قوی آمریکای شمالی در دهه 1990 نیز به افزایش چشمگیر سود خالص این بانک کمک کرده بود.در قرن جدید نیز رویال بانک کانادا دست از گسترش و توسعه خود برنداشت و بانک ها و موسسات مالی بزرگی همچون دکسیا، سنچورا بانک کارولینا، گروه مالی سینسیناتی و RBIT را از آن خود کرده و شعب خود را در چین نیز تقویت کرده است.

RBC از سوی روزنامه کانادایی «گلوب اند میل» به عنوان بزرگ ترین شرکت کانادا از لحاظ درآمد و سرمایه معرفی شد و در لیست فوربس نیز رتبه 53 را کسب کرد. این شرکت اکنون در کانادا، آمریکا و 51 کشور دیگر به فعالیت مشغول است.

این بانک با داشتن بیش از 71 هزار کارمند تمام وقت، در سال گذشته درآمدی بالغ بر 29 میلیارد دلار داشته که حدود 4 میلیارد دلار سود خالص را نصیب این موسسه کرده است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>