اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

ژانویه سال 1989، "هوک" نخست وزیر وقت استرالیا در دیدار خود از کره جنوبی "پیشنهاد سئول" را مطرح و پیشنهاد کرد که برای بحث و مشورت در باره مساله تقویت همکاری اقتصادی، کنفرانس وزرای کشورهای منطقه آسیا و اقیانوس آرام برگزار شود. پس از مشورت با کشورهای ذی ربط، استرالیا، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، نیوزیلند، کانادا و 6 کشور عضو اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی در کانبرا پایتخت استرالیا برای اولین بار کنفرانس وزرای این سازمان برگزار شد و "اپک" به طور رسمی تأسیس شد.

بیانیه سئول که در سومین نشست وزرای سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام در نوامبر 1991 در سئول به تصویب رسید، هدف این سازمان را رسماً معین کرد که عبارت است از حفظ رشد و توسعه اقتصادی برای منافع مشترک مردم منطقه، مساعدت به اتکای متقابل اقتصادی بین کشورهای عضو این سازمان، تقویت نظام باز تجاری چند جانبه و کاهش موانع بازرگانی و سرمایه گذاری منطقه ای.

این سازمان دارای 21 عضو است.

روابط این سازمان با چین
چین پس از پیوستن به سازمان اقتصادی همکاری آسیا و اقیانوس آرام، به طور فعال در فعالیت های این سازمان شرکت کرده و برای اصلاحات و درهای باز چین محیط خارجی مطلوبی ایجاد کرده و به توسعه روابط دو جانبه این کشور با کشورهای عضو دیگر این سازمان مساعدت کرده است. رییس جمهوری خلق چین از سال 1993 به این طرف، هر سال در نشست غیر رسمی رهبران سازمان مذکور حضور داشته و در این نشست ها پیشنهادها و موضع اصولی چین را اعلام و برای برگزاری موفقیت آمیز این نشست ها نقش مثبت و سازنده‌ای ایفا کرده است. چین در سال 2001، در شانگهای با موفقیت نشست غیر رسمی رهبران سازمان مذکور را برگزار کرد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>