اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

برای تهیه بودجه استارت اپ خود برای شروع کسب و کارتان، راه ها و ورش های زیادی وجود دارد که در این بخش از مقاله به ذکر چند مورد از مهم ترین و کارآمد ترین آ نها خواهیم پرداخت.

  • از خانواده و دوستانتان بخواهید که سرمایه گذاری کنند.
  • از پلت فرم crowdfunding استفاده کنید
  • شتاب دهنده استارتاپ
  • صدا سیما
  • حمایت بانک مرکزی
  • وام
  • Bootstrap it

از خانواده و دوستانتان بخواهید که سرمایه گذاری کنند
اولین راه پیشنهادی برای تهیه بودجه استارت اپ جذب سرمایه گذار از میان خانواده و دوستان است. بسیاری از کارآفرینان برای سرمایه گذاری اولیه خود به دوستان و خانواده خود تکیه می کنند. به عنوان مثال اگر پسر عموی شما 12000دلار برای سرمایه گذاری اولیه به شما پول بدهد، می توانید 4 درصد از شرکت سهام شرکت را به او بدهید. بنابراین اولین اولویت گرفتن وام های شخصی بدون بهره از دوستان و خانواده است.

استفاده از پلتفرم crowdfunding
Kickstarter، Indiegogo، GoFundMe، Fundable و دیگر پلتفرم های crowdfunding به شما از طریق یک کمپین آنلاین در گرفتن سرمایه اولیه برای تامین بودجه استارت اپ کمک می کنند. این روش نه تنها در تولید سرمایه، بلکه در بازخورد محصول و برندینگ نیز به شما کمک خواهد کرد. امکان فعالیت پلتفرم های تامین مالی جمعی در ایران با استفاده از وام و سهام با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار موردتوافق قرار گرفته است.

شتاب دهنده استارتاپ
شتاب دهنده ها می توانند جهت تامین بودجه استارت اپ، در مراحل ابتدایی کار یا در مراحل پیشرفته تری استارتاپ شما را تحت پوشش خود در آورند. این شرکت ها با ارائه فضای کار، اصلاح طرح کسب و کار و در بعضی موارد تامین سرمایه اولیه برای استارتاپ ها، در رسیدن به هدف و موفقیت به آنها کمک می کنند و در عوض درصدی از سهم شرکت نوپا را تصاحب می کنند. بنابراین این شتاب دهنده ها با در اختیار گذاشتن تمام آموزش های لازم برای رسیدن به موفقیت سهم اندکی از شرکت را سهیم می شوند.

معرفی شرکت های شتاب دهنده در ایران
در ایران هم شرکت های شتاب دهنده بسیار زیادی برای کمک به استارتاپ ها تلاش می کنند. از جمله این شرکت ها می توان به آواتک، دیموند، شزان، نوپایار، امید و تعداد بیشمار دیگر اشاره کرد. در ادامه به اهداف سه شرکت آواتک، دیموند و شزان می پردازیم.

آواتک: این شرکت سعی در کمک به جوانان از طریق آشنا سازی آنها با سرمایه گذاران و مربیان موفق دارد.

دیموند: این شرکت برنامه خود را منطبق با استانداردهای روز دنیا طراحی کرده و هدف آن کمک به کارآفرینان و طراحان بصری است. این شرکت برای استارتاپ ها یک برنامه 9 ماهه در نظر گرفته است که شامل سخنرانی ها، گردهمایی ها، جلسه با مربیان برجسته و امکانات و خدمات سرمایه گذاری و ایده و هدف می باشد.

شزان: هدف این شتاب دهنده آموزش به کارآفرینان جوان و آشنایی آنها با مشکلات و دغدغه های موجود در دنیای واقعی کسب و کار است.

صدا سیما
با همکاری سازمان صدا و سیما برنامه های تلویزیونی و رادیویی زیادی شروع به حمایت و کمک به گسترش استارتاپ و شرکت های خلاق و نوآور برای حمایت از جوانان و تولیدات ملی کردند. از جمله این برنامه ها و شبکه ها می توان به شبکه نسیم دانش، برنامه صفر تا صد، دات آی آر اشاره کرد. در این برنامه ها به گفتگو با افراد فعال و موفق در این عرصه، ارائه ایده، دلایل شکست و معرفی استارتاپ ها پرداخته شده است. این کار باعث کمک به تبلیغات این شرکت ها و برندیگ آنها می شود. علاوه بر این یکی دیگر از مزایای پخش رادیو و تلویزیونی این برنامه ها کمک به جوانان با انگیزه و ایده پرداز در جذب سرمایه اولیه و یافتن سرمایه گذار است.

حمایت بانک مرکزی
بانک مرکزی ایران زمینه ای را ایجاد کرده که صاحبان ایده بتوانند با بهره گیری از تسهیلات، ایده و نظریه های خود را عملیاتی کنند. یکی از این تسهیلات دریافت وام است که در ادامه به آن پرداخته شده است.

دریافت وام
در ایران برای حمایت از استارتاپ های کوچک تسهیلاتی در نظر گرفته شده تا از این طریق بتوانند اشتغال زایی کنند. از جمله این برنامه های حمایتی می توان به اعطای وام قرض الحسنه با سود کم به شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد بخشی اشاره کرد.

Bootstrap it
شما می توانید سرمایه ی اولیه را از کسی قرض نکنید، از این رو بنیانگذاران باید هزینه های اولیه شرکت را پرداخت کنند تا زمانی که شرکت به سود برسد و درآمد حاصل از آن تمام هزینه ها را پوشش دهد. این گزینه به شما امکان می دهد که درصد بیشتری از شرکت را حفظ کرده و مالک سهم بیشتری از آن باشید. اگر تصمیم به راه اندازی بوت استرپ دارید، بودجه خود را تا حد امکان کاهش دهید تا طول عمر شرکت افزایش یابد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>