اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

لاستیک

شرکت آمریکایی Cooper Tire به دنبال تولید تایرهای اتومبیل از نوعی گیاه صحرایی بومی جنوب غربی آمریکا به نام guayule است. این شرکت مدعی است می تواند تایر کامل را از لاستیک مشتق شده guayule تولید کند.

در این پروژه، یک شرکت کشت دهنده گیاهان و تولیدکننده لاستیک از آن ها به نام PanAridus و همچنین دانشگاه های کلمسون و کورنل نیز همکاری دارند.

پروژه شرکت Cooper Tire بخشی از برنامه «تحقیقات توده زیستی و توسعه مبتکرانه» با بودجه 6.9 میلیون دلاری است که توسط وزارت انرژی امریکا و وزارت کشاورزی این کشور به طور مشترک تامین می شود.

گفته می شود گیاه صحرایی guayule علاوه بر تولید شیره خامی که می تواند به شکل لاستیک پردازش شود، همچنین صمغی تولید می کند که می توان از آن در تولید چسب ها، طعم ها، رایحه ها و سوخت زیستی استفاده کرد. همچنین مواد این گیاه را می توان به سوخت زیستی تبدیل و در ساخت مواد به کار برد.

علاقه به کشت دادن guayule به عنوان جایگزینی برای گیاه hevea (منبع لاستیک طبیعی) از اوایل دهه 1900 مطرح شد و به ویژه در دوران جنگ جهانی دوم و در نهایت در دهه 1970 تقویت شد.

گیاه Guayule بسیار سریع تر از hevea رشد می کند با این حال گیاه hevea دارای مزیت هایی است. Hevea کمتر ترک بر می دارد و حین تولید لاستیک از آن حرارت زیادی تولید نمی شود در حالی که تولید لاستیک از guayule موجب ایجاد گرمای زیادی می شود.

تایر

تایرها مسئول مصرف 70 درصد لاستیک در سراسر جهان هستند و با صنعتی شدن کشورهای بیشتر، تقاضا برای آن ها افزایش می یابد. با این حال، شرکت ها مدعی اند صنعت می تواند تا سال 2024 حدود 21 میلیون هکتار دیگر از گیاه hevea را مصرف کند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>