اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

چین با توجه به موقعیت جغرافیایی خود توانسته است که با کشورهای زیادی از جمله ایران رابطه اقتصادی داشته باشد. چین با داشتن 22٫117 کیلومتر مربع مرز زمینی طولانیترین خط مرزی را در میان تمام کشورهای دنیا دارد. این کشور از شرق و جنوب با دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد، و دیگر آبهای آزاد احاطه شده است و با 14 کشور هم مرز است. بنابراین با استفاده از ارتباط های مرزی و هم چنین آب های آزادی که در آن قرار گرفته است راه های متنوعی برای انجام امور اقتصادی را برای این کشور فراهم نموده است.

حمل و نقل هوایی از چین
زمانی که برای انجام این کار تخمین زده شده است بین 3 تا 7 روز است. این روش حمل و نقل توسط 378 فرودگاه که با 94 منطقه در ارتباط هستند انجام می شود. در این نوع حمل و نقل با توجه به محدودیتی که وجود دارد برای قرارگیری بارها در هواپیما، علاوه بر وزن، حجم بار نیز دارای اهمیت است.

این نوع حمل و نقل برای بارهایی مناسب است که حداقل وزنی معادل 167 کیلو گرم در هر متر مکعب دارند بنابراین برای بسته هایی که کمتر این مقدار هستند چندان مقرون به صرفه نمی باشد. به عنوان مثال برخی از کالا ها در جعبه های مقوایی بسته بندی می شوند که فضای زیادی را درگیر می کنند.

حمل و نقل با راه آهن از چین
کشور چین دارای تعداد زیادی از خطوط راه آهن است. به طور کلی می توان این خطوط را به 2 دسته زیر تقسیم کرد:

  • خط آهن بین المللی از چین به کشورهای شرق اروپا و جمهوری خلق چین
  • حمل کانتینری خط آهن بین المللی از طریق سیبری به کشورهای اروپایی و ایران

حمل دریایی از چین
همان طور که در قسمت قبل گفته شد، به دلیل وجود آب های آزادی که چین را در بر گرفته اند، می توان گفت یکی از بهترین روش های انتقال بار از این کشور به سایر نقاط استفاده از حمل دریایی از چین است. در این حالت باید توجه داشته باشید که زمانی که برای حمل دریایی از چین صرف می شود چیزی حدود 35 الی 55 روز است. بنابراین اگر بار شما قابلیت خراب نشدن را دارد این روش بسیار مناسب است چرا که مانند حمل و نقل هوای از چین نیز دارای محدودیت حجم نیست. بندر شانگ های بزرگ ترین بندر تجاری چین است که در حدود 181 لنگرگاه دارد که 55 لنگرگاه از این لنگرگاه ها توانایی پذیرش کشتی هایی با ظرفیت 10000 تن هستند.

حمل و نقل ترکیبی از چین
این روش به این صورت است که بار شما از طریق حمل و نقل هوایی از چین به کشورهایی مانند دبی و یا کابل ارسال می شود و بعد از آن به یادگی به کشور ایران فرستاده می شود. این روش نسب به حمل و نقل هوایی که از چین به ایران هست هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>