اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

جاده

یک شرکت هلندی نمونه اولیه یک جاده پلاستیکی را عرضه کرده است که نسبت به نسخه های سنتی دارای دوام 3 برابری است. در هنگامی که در جاده ها در حال حرکت هستید به طور یقین بطری های پلاستیکی را در سطح و شانه های جاده دیده اید که چشم انداز جاده را آلوده کرده اند و البته شما نیز بسیار وسوسه شده اید که در این نازیبایی چشم انداز با انداختن یک بطری شریک شوید.

حالا یک شرکت هلندی مدعی شده است که می تواند از پلاستیک های بازیافتی اقدام به ساخت جاده کند که این جاده ها موسوم به PlasticRoad به صورت یک مدل مفهومی در سطح محدودی اجرا شده که توسط شرکت VolkerWessels تولید شده است که این یک شرکت مشهور در عرصه ساخت جاده های بین شهری و شهری است.

این شرکت ادعا کرده است که جاده های پلاستیکی می توانند تا 3 برابر دارای عمر طولانی تری نسبت به جاده های سنتی فعلی باشند و در برابر دماهای مختلف از منفی 40 تا 176 درجه فارنهایت از خود مقاومت نشان دهد که البته هنوز برخی جزئیات منجمله رفتار جاده در هنگام تماس با اشیای برنده و.. مشخص نشده است.

جاده های لاستیکی دارای مزایای زیست محیطی از جمله استفاده از مواد بازیافتی و کاهش استفاده از آسفالت را دارند زیرا طبق این گزارش آسفالت مسئول 2 درصد از انتشار جهانی دی اکسید کربن را بر عهده دارد و موجب آلودگی هوا و محیط زیست می شود.

در ضمن پروسه ساخت این جاده ها بسیار سریع تر بوده و در خارج از سایت ساخته می شود و در ضمن زمان ساخت ساز از چند ماه به چند هفته کاهش می یابد و در ضمن بخش توخالی جاده امکان عبور کابل‌های برق و لوله های آب را می دهد و در ضمن سبک تر از جاده های سنتی است.

شورای شهر روتردام اعلام کرده است که یک برنامه آزمایشی برای این فناوری جدید تدارک دیده است و در ضمن امکانات ازمایشگاهی نیز برای آن تدارک خواهد دید هر چند شرکت مذکور اعلام کرده است که حداقل 3 سال باید برای عرضه نسخه تولیدی این جاده های پلاستیکی صبر کرد.

نهایتا بهره گیری از تونل های موجود در زیر جاده ها می تواند مسیری ایده آل برای عبور تأسیسات مورد نظر شرکت های مختلف از جمله تأسیسات الکتریکی و مکانیکی باشد. در زمین هایی با خاک و شرایط نامناسب زیست محیطی نیز به کار گیری این جاده ها بسیار آسان تر خواهد بود. این جاده ها مانند تکه های لگو به هم متصل شده، جدا شده و در صورت بروز مشکل تعویض می شوند.

پروفسور هندی Rajagopalan Vasudevan نیز با استفاده از پلاستیک های کهنه موفق به تولید پلیمری شده بود که می تواند در فرایندی شیمیایی به تولید آسفالت منجر شود. با استفاده از این روش، جاده ها مقاوم‌تر، ارزان تر و البته سبزتر خواهند شد. هند سال های سال است که از این روش برای ساخت جاده ها استفاده می کند اما در روش جدید شرکت هلندی دیگر خبری از آسفالت نخواهد بود.

به نظر می رسد با بهره برداری عملی از این طرح حتی بتوانیم شاهد بهره گیری از موادی که بتوانند سبک رانندگی و نحوه تعامل با لاستیک خودروها را بیش از پیش بهبود بخشند باشیم.البته این شرکت اعلام کرده است که با شرکت های فعال در صنعت لاستیک برای تهیه مواد اولیه وارد مذاکره خواهد شد و به هر حال مانند هر فناوری جدید جاده های پلاستیکی بسیار بادوام بوده و در صنعت جاده سازی یک تحول بزرگ به حساب می آید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مخفی کردن >>