اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

زیپر

شما بعد از یک روز طولانی و خسته کننده ی کاری در حال برگشتن به خانه هستید، اما در مسیر برگشت ترافیک سنگینی ایجادشده است. شما به شدت کلافه شده‌اید و خودروها تقریباً جابه جا نمی شوند. با نگاه به لاین مخالف که کاملاً خلوت است، به خودتان می گویید که ای کاش می شد خودروِ خود را به طرف دیگر منتقل می کردید؛ حالا که کسی از آن استفاده نمی کند، حداقل شما سهمی از آن ببرید.

اگر مسیر برگشت شما معمولاً این طور است، پس شما حتماً از به کار بردن زیپر استقبال خواهید کرد. زیپر ماشینی است که می تواند یک لاین را از یک سمت جاده به سمت مخالف آن اضافه کند. با کاربردی که این ماشین دارد، نام برازنده ای برایش انتخاب شده است. از این ماشین در پلِ گلدن گیت استفاده می شود.

زیپر

این ماشین یک کانال به شکل اس انگلیسی در قسمت زیرین خود دارد که هریک از بلوک های روی خط میانی اتوبان را که ممکن است تا 450 کیلوگرم وزن داشته باشد از سطح جاده بلند کرده و به خط دیگر منتقل می کند. از این طریق با افزایش یک خط به خطوط اتوبان در سمتی که میزان ترافیک در مقدار اوج است، از حجم ترافیک کاسته می شود. این بلوک ها به وسیله زنجیرهای فولادی به هم متصل شده اند تا در عین انعطاف پذیری، یک مانع محکم را ایجاد کنند.

موانع (بلوک های) متحرک در شهرهای اوکلند، منترئال کبک، فیلادلفیا پنسیلوانیا، نیویورک، هونولولو در هاوایی، سن خوزه پورتوریکو، بوستون ماساچوست، واشیگنتون، دالاس در تگزاس، سانفرانسیسکو، سن دیه گو در کالیفرنیا، سیدنی و نیوساوت ولز به صورت دائمی استفاده می شوند. همچنین بسیاری از شهرهای دیگر نیز از این موانع به صورت موقتی به هنگام عملیات ساختمانی استفاده می کنند.

نوع دیگری از این ماشین از دو ماشین باریک کن استفاده می کند که همزمان با هم کار می کنند. از این ماشین برای اتوبان های دوطرفه (اتوبان های که امکان حرکت ماشین در هر دو جهت در آن وجود دارد که بر اساس شرایط و موقعیت موجود، جهت حرکت ماشین ها در آنها تعیین می شود) استفاده می شود تا به کمک موانع متحرک، دو خط رفت و برگشت را از هم جدا کنند. خطوطی که توسط این ماشین ایجاد می شود را گاهی اوقات «خطوط زیپی» می نامند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
:
عالی
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>