اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

ژنراتور

دیزل ژنراتور که به عنوان تولید کننده برق در کارخانجات، نیروگاه ها و کشتی ها و… به کار می رود به عنوان قلب مجموعه شناخته می شود به طوریکه در جاهای حساس مثل کشتی وجود برق کاملا احساس می‌شود و بدون آن عملا هیچ چیز وجود نخواهد داشت.

اپراتور باید نگاه ویژه ای به دیزل ژنراتور داشته باشد و با توجه به آشنایی و دانشی که نسبت به دستگاه دارد به تعمیر و نگهداری آن بپردازد.اما اپراتور همواره باید مسایلی را مد نظر داشته باشد تا در طول دوران کار خود دچار مشکل نشود.

آشنایی با صدای دیزل ژنراتور:
منظور اینست که اپراتور آنقدر به محیط و صداهای موجود در آن آشنایی داشته باشد که هر گونه تغییری در صدای جدید را متوجه شود و منبع آن را پیدا کند.اگر وسیله ای از حالت عادی خود خارج شود و دچار مشکل شود اولین چیزی که خود را نشان می دهد صدای آن است که تغییر خواهد کرد. بنابراین با بازدیدهای منظم روزانه، اپراتور با صدای دیزل ژنراتور آشنا خواهد شد و هر گونه تغییری را درک خواهد کرد.

توجه به درجه حرارت:
درجه حرارت از جمله پارامترهایی است که شرایط کاری دیزل ژنراتور را نشان می دهد. اولین درجه حرارتی که باید مورد توجه قرار گیرد محیطی است که در آن دیزل ژنراتور در حال کار است. به ازای یک درجه افزایش دمای محیط، دمای دود خروجی از هز سیلندر 3 درجه افزایش خواهد داشت. درجه حرارت دود، روغن، آب خنک کاری، دمای هوای ورودی، دمای دود ورودی و خروجی توربوشارژر، دمای روغن آلترناتور و دمای سوخت باید به طور مرتب و روزانه بازدید شود و تمامی دماها نوشته و ثبت شود و با روزهای قبل مقایسه شود تا میزان افزایش و یا کاهش آنها مشخص گردد.

توجه به پارامتر فشار:
فشار روغن، آب خنک کاری، سوخت، هوای ورودی و فشار هوای تولید شده توسط توربوشارژر باید مورد توجه قرار گیرد. به خصوص فشار روغن که در صورت عدم توجه می تواند فاجعه آفرین باشد و صدمات مالی و جانی جبران ناپذیری را به وجود آورد.

نشتی:
هرگونه نشتی در روغن، آب و یا سوخت حاکی از یک مورد غیر عادی است که می تواند در فشار و درجه حرارت تأثیر گذار باشد و باید هر چه سرعتر رفع گردد.

میزان آب خنک کاری:
سطح آب خنک کاری باید به طور مرتب چک شود تا کمبودی برای خنک کاری به وجود نیاید. میزان نیترات موجود در آب در سیستم های بسته باید هفتگی تست شود تا از ایجاد رسوب و کاهش تأثیر خنک کاری جلوگیری شود.

لرزش:
لرزش عامل مهمی در شناسایی یه پدیده غیر طبیعی است که دیزل ژنراتور باید هر چه سریعتر خاموش شود و علت را پیدا کرد.

وسایل اندازه گیری:
وسایل اندازه گیری مانند دماسنج و فشارسنج تنها عامل شناسایی پارامترها هستند و حتما باید از سلامت آن‌ها مطمئن شوید. تنها دلیل بازدید روزانه همین است.

میزان مصرف سوخت:
یکی از بهترین عوامل در شناسایی بازدهی دیزل ژنراتور میزان سوختی است که مصرف می شود. افزایش در مصرف سوخت حاکی از عدم تنظیم در بعضی قسمت ها نظیر انژکتور و تایمینگ و… می باشد.

رنگ و میزان دود خروجی:
میزان و رنگ دود خروجی حاکی از احتراق موتور شما است. دود سیاه به منزله احتراق نامناسب که کمبود هوا و یا زیاد بودن سوخت را شامل می شود. دود زرد رنگ نشان سلفور زیاد سوخت است.دود آبی رنگ حاکی از روغن سوزی و دود سفید وجود آب در سوخت است.

سطح روغن روانسازی:
سطح روغن موجود در کارتر باید به طور مرتب چک شود تا کمبود روغن تأثیری در فشار آن به وجود نیاورد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>