اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

چرا سنسور اکسیژن خودرو خراب می شود؟
علت های مختلفی وجود دارد که باعث خرابی سنسور اکسیژن می شود که یکی از این علت ها پایین بودن کیفیت سوخت و پایین بودن عدد اکتان سوخت است. دلیل آن هم ایجاد احتراق ناقص است.

  • سعی کنید برای سالم ماندن سنسور اکسیژن هر 3 باک بنزین، یک باک بنزین سوپر بزنید. از مکمل های غیر اورجینال و تینر به هیچ وجه استفاده نکنید.
  • شمع ها را چک کنید. احتراق ناقص باعث خرابی سنسور اکسیژن می شود. احتراق ناقص باعث ایجاد دوده هایی می شود که روی سنسور را میپوشاند.
  • از نصب کیت های اگزوز و خالی کردن کاتالیزور پرهیز کنید. هر تغییری در اگزوز و یا اگزوز آسیب دیده سنسور اکسیژن را خراب می کند. خراب بودن انبار اگزوز و گرفتگی کاتالیزور هم باعث خراب شدن سنسور اکسیژن می شود. برای تست اگزوز سنسور اکسیژن و کاتالیزور باید از دستگاه چهار گاز استفاده کرد.
  • شستشوی انژکتور روکار انجام دهید. اینکار باعث می شود عملکرد سنسور اکسیژن بهتر شود. شستشوی انژکتور روی خودرو، علاوه بر سرویس سیستم انژکتور، سنسور اکسیژن و مسیر بنزین را هم تمیز می کند.
  • مورد دیگر ضربه است! سنسور اکسیژن قطعه ای کاملا الکترونیکی است. یک ضربه کوچک باعث می شود گرمکن سنسور اکسیژن آسیب ببیند.
  • در رعایت کردن این موارد کوشا باشید زیرا خرابی سنسور اکسیژن باعث افزایش مصرف سوخت و کپ کردن خودرو می شود. سنسور اکسیژن از قطعات اصلی خودرو است که در معاینه فنی نقش دارد.
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>