اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

لیست 10 کشتی‏ساز برتر جهان در سال جاری میلادی بر اساس میزان سفارش ‏های دریافتی ساخت کشتی اعلام شد که در این میان، صنایع سنگین هیوندای - اولسان کره جنوبی در رده اول جای دارد.

معرفی تجهیزات جدید دریایی برای کشتی‏ های سبز و افزایش سطح پایداری همراه با نوآوری با وجود رکود مالی اخیر بخش کشتی‏سازی در عرصه رقابت‏ های جهانی در میان رتبه‏ های بالا قرار داده است.

همان گونه که کشتی ‏ها عاملان مهم و کلیدی حمل و نقل در سراسر دنیا به حساب می‏ آیند، بخش کشتی‏سازی نفش تأثیرگذار و غیرقابل‏ انکاری در توسعه و گسترش کشورها ایقا می‏ کنند. به علاوه، با توجه به افزایش درخواست و تقاضا برای کشتی‏ های مسافربری و تجاری نیاز به کشتی‏ هایی که مقرون به صرفه و همچنین طرفدار محیط زیست نیز باشند؛ در حال توسعه هستند.

تمام کارخانه کشتی‏ سازی در سراسر جهان تلاش ‏های خود را به ارائه کشتی‏ های مطابق با قوانین تنظیم‏ شده پایدار، به همراه انرژی کارآمد و سازگار با محیط زیست باشد. شرکت‏ های بزرگ کشتی ‏سازی با شناخت این نیاز و تمرکز و فعالیت در این زمینه تبدیل به بزرگ ترین شرکت‏ های کشتی‏ سازی در دنیا شده ‏اند.

در این زمینه، مؤسسه ثبت و تحلیل آمار ناوگان کلارکسون رده‏بندی 10 کشتی‏ساز برتر دنیا در سال 2012 را با مجموع تناژ کشتی‏ های ساخته‏ شده در هریک را بدین شرح اعلام کرد:

صنایع سنگین هیوندای - اولسان کره جنوبی:
پیشرو اصلی در بخش کشتی ‏سازی صنایع سنگین هیوندای است که با ثبت میزان تولید تناژ ناخالص 93,893,700 که 1428 کشتی در سایزهای مختلف با کاربردهای گوناگون را دربرمی‏ گیرد؛ بزرگ ترین شرکت در این بخش از صنعت کشتی ‏سازی است.

کشتی‏سازی دوو - اوکپو کره جنوبی:
یکی دیگر از پیشروان و عامل مهم در این صنعت شرکت کشتی ‏سازی دوو است که با کسب رتبه دوم در جهان در زمینه ساخت کشتی‏ های غول پیکر فعالیت می ‏کند. تناژ ناخالص تولید شده به میزان 68,284,087 که شامل 834 کشتی است.

 صنایع سنگین سامسونگ - کره جنوبی:
این شرکت یکی از سه غول صنعت کشتی‏ سازی در جهان با ویژگی تولید کشتی ‏هایی همچون حمل‏ کننده‌‏های گاز طبیعی مایع وکشتی‏ هایی با تناژ ناخالص تولیدشده به میزان 58,082,349 شامل 785 کشتی است.

 هیوندای - سامو کره جنوبی:
یکی دیگر از کشتی‏ سازان کلیدی از کشور کره که نقش مهمی در این صنعت را ایفا می‏کند با قابلیت تولید تقریبا 40 کشتی در سال به فعلیت خود ادامه می‏ دهد. میزان تناژ ناخالص این شرکت 28,414,515 است که شامل 372 کشتی می‏ شود.

 صنایع سنگین میتسوبیشی - ناکازاکی ژاپن:
این شرکت با دارا بودن رتبه دوم در ژاپن و همچنین رتبه پنجم در دنیا در تولید کشتی‏ هایی چون حمل نفتکش ‏ها و کشتی‏ های کروز فعالیت می‏ کند. میزان تناژ تولید شده 19,506,548 شامل 315 کشتی است.

 کشتی‏سازی سونیشی - نوماکوما ژاپن:
یکی از پیشروان صنعت کشتی‏ سازی در ژاپن با تخصص در ساخت کشتی‏ های فله‏بر در ابعاد متوسط است. تناژ ناخالص تولید شده به میزان 17,824,038 شامل 492 کشتی است.

کشتی‏سازی اوشیما - اوشیما ژاپن:
کشتی ‏سازی اوشیما نیز عموما در ساخت کشتی‏ های فله‏بر فعالیت دارد. این شرکت با تولید تناژ ناخالص 16,983,004 که شامل 539 کشتی است؛ یکی از به نام ‏ترین شرکت‏ های کشتی‏ سازی محسوب می ‏شود.

هیوندای میپو - یولسان کره جنوبی:
یکی از تولیدکننده ‏های کشتی‏ های متداول یا رایج و همچنین کشتی‏ هایی که به منظور انجام هدف خاصی تولید می‏ شوند. این کشتی‏ سازی به خاطر ساخت تانکرهای شیمیایی با سایزهای متوسط و کشتی ‏های کانتینری پاناماکس مشهور است. تناژ ناخالص تولیدشده توسط این شرکت 16,715,650 که 618 کشتی را شامل می‏ شود.

 کشتی‏سازی آیماباری-ماریوگیم ژاپن:
اولین کشتی بزرگ حمل‏ کننده ماشین در دنیا توسط این کشتی‏ سازی ساخته شده است و یک کشتی غول‏پیکر 300,000 Dwt را ارائه داده است. این کشتی‏ سازی با تولید 15,692,687 وزن ناخالص که شامل 393 کشتی است یکی از معروف ترین کشتی سازی‏ های دنیا محسوب می‏ شود.

کشتی‏سازی شانگهای چین:
این کشتی‏ سازی با تولید مجموعا 15,900.096تناژ ناخالص که شامل 164 کشتی‏ های گوناگون در سایزهای مختلف رتبه اول در این صنعت را در چین داراست.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>