اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

بعضی از افراد فکر می کنند که تمامی ایرادات خودرو صرفا با بررسی کارشناسان قابل تشخیص است و یا زمانی می توان به اشکال موجود در خودرو پی برد که صرفا قطعه ای خراب شده و یا اتفاق عجیبی برای خودرو پیش بیاید ولی شاید برایتان جالب باشد بدانید که بعضی از ایرادات خودرو را می توان با بو کردن متوجه شد و نسبت به رفع مشکل اقدام نمود ولی این موارد بسیار مهم بوده و در صورت تشخیص به موقع می تواند از ضررهای سنگین جلوگیری نموده و صرفه جویی خوبی در هزینه های نگهداری خودرو ایجاد نماید.

توصیه می شود که بعضی از ایرادات خودرو را با استفاده از بو کردن دنبال نموده و در صورت پی بردن به مشکلی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، از افزایش آن جلوگیری کرده و با مراجعه به نمایندگی و یا تعمیرگاه های مجاز، پیگیر رفع آن باشید.

بوی روغ داغ یعنی به زودی متضرر خواهید شد!
یکی از مهم ترین مواردی که با بویایی می توان به آن پی برد، بوی روغن داغ است که در بعضی از خودروهای پر کار احساس می شود و در صورت عدم پیگیری می تواند منجر به ضررهای سنگینی در خودرو شود. این اتفاق در زمانی رخ می دهد که روغن به سیستم اگزوز خودرو نشت کرده و بسوزد. با مراجعه به تعمیرگاههای مجاز نسبت به عیب یابی خودرو اقدام نمائید.

بوی خوش یا ناخوش بنزین!
یکی دیگر از بوهایی که اکثر افراد حداقل یکبار آن را احساس کرده اند، بوی بنزین است که نشان از یک عیب و ایراد در خودرو دارد. معمولا بوی بنزین به صورت خام به مشام افراد می رسد که این بو نشان از نشتی موجود در سیستم تزریق خودرو و یا دیگر مواردی است که با بنزین سروکار دارند. در بعضی از موارد که نشتی بنزین زیاد است، حتی اتفاقات ناگواری همانند آتش سوزی خودرو ناگزیر بوده و می بایست برای جلوگیری از این اتفاقات نسبت به تعمیر و رفع این مشکل اقدام گردد.

از خودرو بوی شربت شیرین حس می شود!
شاید برایتان عجیب باشد که بدانید در هنگامی که مایه خنک کننده خودرو از محوطه آن نشت کند، شما بویی شبیه بوی شربت شیرین را استشمام خواهید کرد که نشانه بسیار مهمی از این اتفاق است. در صورتیکه نشتی این مایع از محوطه بسیار جدی باشد، می تواند صدمات جبران ناپذیری به موتور خودرو وارد کرده و با افزایش دمای موتور، صدماتی به موتور وارد نماید.

بوی پلاستیک سوخته، نوستالوژی هشدار دهنده!
برای بعضی از افراد بوی پلاستیک سوخته یادآور شیطنت هایی است که معمولا در دوران کودکی انجام میدادند و قطعا مورد شماطت واقع میشدند ولی در مورد خودرو این بو می تواند هشدار دهنده ای برای شما باید که جلوی یک ضرر سنگین را بگیرد. همان طور که قطعا بسیاری از شما می دانید، بوی پلاستیک سوخته معمولا به لنت ترمز و سیستم ترمز خودرو برمی گردد.

به طور مثال در صورتی که با ترمز دستی نیمه بالا حرکت کنید، قطعا پس از چند کیلومتر راه رفتن، لنت بسیار داغ شده و دود غلیظی از آن بلند خواهد شد ولی قبل از اینکه لاستیک خودرویتان آتش بگیرد، می توانید با بوی پلاستیک سوخته ای که ابتدا از آن بلند می شود از این اتفاق جلوگیری نمایید.

به طور کلی در صورتی که با هر کدام از بوهای گفته شده مواجه شدید، بدون فوت وقت به نمایندگی مجاز و یا تعمیرگاه های مجاز مراجعه کرده و مشکل را برطرف کنید تا از پرداخت هزینه های اضافی نجات پیدا کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>