اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

ایربگ

با وجود فراخوان هایی که به خاطر کیسه های هوای تاکاتا اعلام شده، برخی شاید ترجیح دهند که این کیسه های هوا را غیرفعال کنند تا کمتر در معرض خطر احتمالی برخورد قطعات نوک تیز با صورت و بدن خود در هنگام تصادف باشند. البته این کار کاملاً نادرست است و شما هیچ مکانیکی را پیدا نمی کنید که واقعاً بخواهد این کار را برای شما انجام دهد. به علاوه، شانس اینکه کیسه هوای شما تبدیل به چیزی شبیه به یک نارنجک شود، بسیار اندک است. صرفاً اتکا به کمربند ایمنی چیزی است که به هیچ وجه در هنگام یک تصادف جدّی رانندگی توصیه نمی شود.

در حال حاضر، زمان زیادی تا جایگزینی قطعات کیسه های هوای تمام خودروها باقی مانده و برخی آن را در حدود 5 سال تخمین زده اند. در نتیجه، مدت زیادی را باید با یک تهدید بالقوه در پشت فرمان سپری کنید.

بهترین توصیه برای چنین شرایطی، پرهیز از رانندگی دیوانه وار است. بهترین راه برای در امان ماندن از یک تصادف این است که اول از همه، خود را وارد آن نکنیم. هر چقدر هم که راننده ماهری باشید، اگر رفتار پرخطری در هنگام رانندگی داشته باشید، تصادف همیشه در کمین شماست؛ فقط هنوز با آن روبرو نشده اید.

در ادامه، روش هایی را مرور می کنیم که با رعایت کردن آنها می توانید احتمال آسیب دیدگی از پرتاب قطعات کیسه هوا را کم کنید.

1) هنگام رانندگی، پیام نفرستید.
اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، بسیاری از ما مشکلی در خواندن پیام هایمان در پشت فرمان نداریم و وقتی در بزرگراه حرکت می کنیم، با خیال راحت ایمیل خود را چک می کنیم و یا حتی نگاهی به پُست های دوستانمان هم داریم.

شرکت AT&T به تازگی در گزارشی اعلام کرده که علی رغم تلاش ها برای آگاهی رسانی، رانندگان در هنگام رانندگی از گوشی هایشان استفاده هایی چون پیام نگاری و فراتر از آن دارند. طبق این گزارش، 30 درصد از افراد در هنگام رانندگی حتی در شبکه های اجتماعی اطلاع می دهند که مشغول چه کاری هستند! برخی حتی در این حالت، ارتباط تصویری نیز برقرار می کنند! اگر واقعاً می خواهید تصادف نکنید، این عادت ها را ترک کنید. 

2) جلوگیری از رانندگی تحت تأثیر مواد الکلی
هوشیاری در پشت فرمان، از همه چیز مهم تر است. گزارشی از سازمان MADD در امریکا نشان می دهد که آمار مرگ ناشی از تصادف رانندگان مست از سال 1980 به نصف کاهش یافته است؛ ولی با این حال، هنوز هم افراد زیادی هستند که این کار را انجام می دهند.

بسیاری از افراد شاید از میزان تأثیرگذاری مواد الکلی آگاهی لازم را نداشته باشند، ولی باید گفت که حتی مقدار کمی از آنها می تواند شانس شما برای قرار گرفتن در یک تصادف افزایش دهد.

تا به امروز تنها 6 مورد مرگ مرتبط با نقص کیسه های هوای تاکاتا گزارش شده، امّا این آمار در مقابل صدمات ناشی از مصرف الکل توسط رانندگان امریکایی بسیار اندک است. در سال 2013، تنها در ایالات متحده، رانندگی در حالت مستی 10 هزار قربانی داشته است. بنابراین، بهتر است قبل از رانندگی، حتماً از هوشیاری خود مطمئن شوید.

3) پرهیز از رانندگی دیوانه وار
منظور از «رانندگی دیوانه وار» در اینجا، کارهایی مانند عدم رعایت فاصله با خودروی جلو در بزرگراه، حرکت با سرعت بسیار بالا، عوض کردن خط به صورت ناگهانی و عدم رعایت احتیاط در ورود به تقاطع ها است. مطالعات زیادی در طول سال ها نشان داده اند که بخش بزرگی از رانندگان در هنگام تصادف، طرف مقابل را مقصر می دانند. با این حال، همیشه برخی رفتارهای مشخص در رانندگی هستند که باعث وقوع تصادف می شوند.

سرعت، با فاصله زیاد، بزرگ ترین عامل در میزان مهلک بودن یک تصادف است. قوانین پایه فیزیک به ما می گویند که وقتی یک جسم با سرعت بسیار زیاد دچار یک توقف ناگهانی شود، نیروی وارده به بدن انسان در هنگام تصادف چند برابر می شود.

در همین حال، رانندگی در سرعت پایین تر باعث می شود که واکنش بهترین نسبت به شرایط خاص داشته باشید و در صورت لزوم، بهتر بتوانید خودرو را متوقف کنید.

همچنین وقتی فاصله مناسب را تا خودروی جلویی حفظ می کنید، فرصت بیشتری برای عکس العمل در برابر کارهای راننده جلویی خواهید داشت؛ برخی از راننده ها در اثر استرس و نگرانی می توانند حرکات غیرعادی از خود نشان دهند که تعدادشان چندان کم هم نیست.

فراخوان کیسه های تاکاتا در حال حاضر یک چالش بزرگ در دنیای خودرو محسوب می شود که حل شدن آن، زمان زیادی طول خواهد کشید. بهترین کاری که می توانید در این شرایط انجام دهید این است که اگر خودرویتان این خطر احتمالی را دارد، تا جای ممکن، خود را از تصادفات دور نگه دارید؛ کمربند خود را ببندید و اصول رانندگی را در پشت فرمان رعایت کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>