اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

ارتباط با لجستیک طرف سوم:
اولین اقدام شما تماس با شخصی خواهد بود که کالا های شما را حمل کرده است. به دلایل متعددی، حمل کننده درباره ی محموله اغلب با فروشنده حرف می زند. با طرف فروشنده تماس بگیرید و اتفاقی را که برای محموله روی داده را از او جویا شوید و اگر سندی برای عبور محموله از مرزها گم کرده اند را پرس و جو کنید. فروشنده با حمل کننده محموله تماس می گیرد تا اطلاعات بیشتری نسبت به وضعیت کالاهای شما جویا شود. شما نیز باید اطمینان حاصل کنید که کد رهگیری را از فروشنده دریافت کرده اید؛ داشتن این کد کمک می کند کالای خود را هر لحظه ردیابی کنید. معمولا بهترین راه برای انجام این کار وبسایت پیک مرتبط است؛ جایی که شما پی می برید که چه اتفاقی می افتد. در نتیجه اگر فکر می کنید کالای شما در گمرک گیر کرده است، فرستنده محموله اولین جایی است که باید پیگیر شوید.

ارتباط با ترابری:
اطمینان حاصل کنید که محموله شما به گمرک رسیده و در آن جا متوقف شده است. گاهی اوقات ترابری های اکسپرس مانند DHL و FedEX قادر به ترخیص محموله شما هستند. عموما بهترین راه برای ارتباط با ترابری تماس تلفنی است؛ ولی مواظب باشید که گاها ترابری ها از شماره های نرخ بالا استفاده می کنند و ممکن است هزینه بر باشد. ارتباط با ترابری ممکن است مفید باشد و با اقدام شما روند ترخیص سریع تر انجام شود. سعی کنید کد رهگیری در دسترس شما باشد تا موقع نیاز محل محموله را ردیابی کنید.

برخی از فروشنده های خاور دور برای کم کردن هزینه های مالیاتی، ارزش محموله های DDP خود را کمتر اظهار می کنند، بنابرین مراقب باشید. (ممکن است در محموله های DDU نیز اتفاق بیفتد) ارزش محموله را کمتر اظهار کردن باعث می شود ماموران گمرک کالا های شما را مصادره کنند و مشکلات زیادی به وجود بیاید؛ و در این حالت مالیات ندادن هم خوب به نظر می رسد؛ که به آن فرار از مالیات می گویند، از این رو اطمینان حاصل کنید که درگیر چنین رویدادی نباشید. ارتباط فعال با ترابری و دوری از چنین شرایطی باعث می شود محموله خود را سریع و به موقع از گمرک ترخیص کنید و از اتفاقات ناگوار دور باشید.

از مالیات پرداخت نشده آگاه شوید:
بیشتر کشورها برای محموله های با ارزش مشخص شده، مالیات تحمیل می کنند؛ اگر این مالیات قابل پرداخت باشد، تا زمانی که بخش مهمی از مالیات پرداخت نشود؛ محموله را ترخیص نمی کنند. اگر از ترابری اکسپرس استفاده می کنید، آن ها به جای شما مالیات را پرداخت و کالای شما را ترخیص می کنند در عوض هزینه های اداری را از شما طلب می کنند. برای محموله های بزرگ تر شما به یک ترخیص کار نیاز خواهید داشت که برای مالیات و ترخیص محموله توافق می کند. فقط توجه کنید که باید از توافقات مالیاتی و پرداخت آن ها اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت ممکن است محموله شما به انبارخانه منتقل و یا منهدم شود.

مطمئن شوید که هیچ گونه اشتباه در کارهای دفتری و مدارک وجود ندارد:
ناقص بودن مدارک و مشکلات دفتری از عمده دلایل متوقف شدن محموله در گمرک است. بر اساس سایز و ارزش محموله ممکن است مدارک مورد نیاز متفاوت باشد. گاهی کوچک ترین نواقص در مدارک مثل فراموش کردن فروشنده در الصاق صورت حساب، توقف های مهمی در روند ترخیص کالای شما روی می دهد. دانستن اینکه کدام یک از مدارک ناقص است کار سختی است، مخصوصا زمانی که بسته را ندارید؛ اگر از ترابری اکسپرس استفاده می کنید؛ آن ها در پیدا کردن و الصاق موارد ناقص به شما کمک می کنند. از این رو تماس با ترابری ابتدایی ترین اقدام شما خواهد بود. اگر مدرک ناقصی دارید آن ها به بهترین شکل شما را راهنمایی خواهند کرد و ممکن است با ارسال مدرک از طریق ایمیل مشکل را حل کند. وجود هرگونه مشکل در مدارک ترخیص محموله را با مشکل روبرو می سازد؛ بنابراین دقت کنید که مدارک شما مرتب بوده و زبان و نوشتار آن عاری از اشتباه باشد.

مدت انتظار
متاسفانه اگر از یک شکل کُند حمل و نقل مانند پست هوایی استفاده می کنید، فرایند گمرکی کُند و استرس زا خواهد بود و باید منتظر دریافت محموله خود باشید. گاهی محموله را در گمرک نگه می دارند تا محتوای آن را بررسی کنند یا بررسی می کنند که اظهارنامه با ارزش محموله همخوانی داشته باشد. چیزی خاصی از دست کسی برنمی آید که این بررسی ها را متوقف یا سرعت ببخشد؛ بنابراین این کار یک اتلاف وقت است. اگر شما یک حمل کننده هستید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید اظهار صحیح محتوای محموله است.

اگر محموله با سیستم پستی ارسال می شود، منتظر ماندن بهترین گزینه است، منتظر بمانید و آرامش خود را حفظ کنید و اطمینان داشته باشید که محموله شما سرانجام می رسد، اما ممکن است مدتی طول بکشد. حفظ آرامش خود مهم ترین کاری است که باید انجام دهید، بنابرین کوشش کنید که به خود استرس وارد نکنید چراکه بسته ی شما سرانجام می رسد. گاهی اوقات رهگیری درست از آب در نمی آید و محموله در موقعیت دیگری ظاهر می شود، دست نگه دارید، بسته نهایتا به دست شما خواهد رسید. خوشبختانه سیستم پستی در گمرگ عملکرد خوبی دارد و کالای شما به صورت اتوماتیک اظهار و ترخیص می شود. کاری که شما می کنید پرداخت مالیات و تحویل محموله است. درست است که این روش بدون دردسر است ولی فرایند آن کُند صورت می گیرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>