اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

کشتی

ایده کشتی های بدون بالاست، یک پروتوتایپی از یک پارادایم بزرگ تر منطبق با دستورالعمل (A.86820) مدیریت آب بالاست یا توازن، مصوب در سال 1998 توسط سازمان بین المللی دریانردی(IMO) می باشد.

کنوانسیون آب بالاست بر یک سری معیارهای عملکردی برای کاهش ارگانیزم های آبزی مخرب در آب بالاست کشتی ها و رسوبات تأکید ویژه ای دارد. از طرف دیگر به کارگیری از آن برای تامین پایداری عرضی شناور و همچنین مغروق بودن دماغه و پروانه و مضاف بر آن کاهش بادخورد شناور برای مانور پذیزی آن بسیار حیاتی است.

چرا کشتی های بدون بالاست؟
این ایده یک ایده نوید بخش برای سد کردن راه این ارگانیزم های مسافر و همینطور پایانی بر کلیه هزینه هایی است که برای تجهیزات گران قیمت استرلیزاسوین مانند فیلترهای گران قیمت، تابش ماورا بنفش، یا سموم شیمیایی یا تکنولوژی های دیگر صرف می شود.

این سیستم ها ( حذف بالاست) یک جریان ثابت از آب دریا در داخل شبکه ای از مجرا ها، زیر واترلاین، که از دماغه شروع شده و تا پاشنه امتداد دارد ایجاد می کند که جا‌به‌جایی آب های آلوده در اقیانوس ها را کاهش می‌دهد. به علاوه اینکه هزینه سرمایه خالصی را در حدود 540 هزار دلار برای هر کشتی به ارمغان می آورد.

خصوصیات کشتی های بدون بالاست:
مجراهای بالاست (Ballast Trunks):

در این سیستم ها، مخازن بالاست کشتی با مجراهای سازه ای طولی جایگزین شده اند که مشتمل بر یک مخزن مرکزی، دو مخزن میانی و دو مخزن کناری می باشند که مخازن بار را در بر می گیرند و به محفظه های ورودی و خروجی آب بترتیب در نزدیکی دماغه و پاشنه متصل می شود. این مجراها برای کاهش نیروی شناوری کشتی دوچار وضعیت بالاست می شوند.

شکل بدنه:
بدنه های مقاومت را به حداقل رسانده و شرایط پروانه را در وضعیت های بارگیری شده و بارگیری نشده با کاهش سطح خیس بهینه می سازد.

روش های CFD:
دینامیک محاسبات عددی مقاومت طرح جدید را با مدل های سنتی تر مقایسته کرده و به بیشینه کردن میدان فشار در ناحیه دماغه و پاشنه کمک می کند.

پیش رانش:
پروانه های دو قلو (Twin Screw) با قطرهای بهینه اجازه کرکرد بهینه و مناسب را در آبخور کم در پاشنه کشتی را در شرایط خالی بودن آن می دهد و کارآمدی بالای پیشرانه را با بهره گیری از چیدمان پروانه های هم پوش (Overlapping Propeller Arrangement) تضمین می کند. توان مقاومت با استفاده از تحلیل های مقاومت و پروانه برآورد می شود.

Trim و Heel:
بالک هدهای طولی ممان تعادلی را حول محور مرکزی طولی برای تمام محفظه ها ایجاد کرده و از تریم های بزرگ و قابل توجه در هنگام بارگیری و تخلیه بار جلوگیری می کند.

Cargo Segregation:
این سه گانه به تناسب زیر پر می شوند:

  • یک: 55% دو: 25% سه: 20%
  • یک: 55% دو: 22.5% سه: 22.5%
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>