اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

تحریم کشور قطر توسط چند کشور عربی فرصتی استثنائی پیش روی ایران و صادرکنندگان و بازرگانان ایرانی قرار داد تا صادرات کالاهای ایرانی به این کشور را افزایش داده و فروشگاه های قطر را با محصولات ایرانی پر کنند.

قطر از کشور های حاشیه خلیج فارس می باشد.این کشور دارای مرز آبی مشترک با بندر بوشهر می باشد. لازم به ذکر می باشد که قطر به عنوان یکی از کشور های ثروتمند دنیا شناخته شده می شود. از لحاظ گاز مایع این کشور به عنوان بزرگ ترین صادر کننده این نوع از گاز شناخته شده می باشد.

براساس داده های گمرک ایران، گروه کالایی مصنوعات از چدن، آهن یا فولاد، حیوانات زنده، محصولات شیمیایی آلی، گچ، آهک، سیمان و چربی ها و روغن های حیوانی یا نباتی بیش از 73 درصد صادرات ایران به قطر را تشکیل می دهندو صادرات مواد غذایی نیز رشد زیادی داشته است که می توان گفت مزیت های صادرات غیرنفتی ایران به قطر محسوب می شوند.

مواد غذایی، سبزیجات، دام و مواد معدنی عمده کالاهایی هستند که قبلا از عربستان و امارات وارد کشور قطر می شدند و اکنون از مزیت های مهم صادراتی ما محسوب می شوند. یکی از نکات مهم در گسترش صادرات محصولات ایرانی بهبود و افزایش استانداردهای بسته بندی است، به گونه ای که قابل رقابت با محصولات خوب دیگر کشورهای جهان باشد.

لزوم ورود سریع به بازار قطر و تامین نیازهای این کشور، رفع موانع صادراتی و کاهش عوارض مربوطه و تسهیل مراودات تجاری بین بازرگانان ایرانی و تجار قطری باید در دستور کار قرار گیرد و هرچه سریعتر برای رفع مشکلات موجود چاره اندیشی شود.

محصولات ایرانی در بازار قطر بسیار پرطرفدار است و کیفتی قابل رقابت با محصولات دیگر کشورها دارد. آمار گمرک ایران حاکی از صادرات بیش از 118 هزارتن کالا به این کشور در سال 97 از سوی ایران است. بر اساس این آمار، در سال 97 به میزان 118 هزار و 651 تن کالا به ارزش 28 میلیون و 416 هزار دلار از ایران به قطر صادر شده است که عمده ترین کالاهای صادراتی به قطر در این مدت پسته تازه یا خشک، مغز پسته، زعفران، محصولاتی از آهن یا فولاد، سایر حیوانات زنده از نوع گوسفند، سیمان های پودر نشده موسوم به کلینکر، سایر کف پوش ها به جز گبه از پشم یا موی نرم (کرک) حیوان بوده است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>