اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صادرات میوه به کویت تجارتی سود آور است کویت کوچک در جنوب عراق بوده که دارای مرز آبی با ایران است. این کشور کوچک تقریباً از لحاظ تهیه مواد غذایی به کشورهای دیگر وابسته است. از این صادرات میوه به کویت می تواند راهی برای جبران کمبود تولید مواد غذایی و میوه جات باشد. تقریباً می توان هر نوع میوه و یا تره باری را به این کشور صادر کرد.

بازار کویت دارای کیفیت بالایی بوده و اگر شما قصد صادرات کالا به این کشور را دارید، این نکته را مد نظر بگیرید که کالای شما حتماً باید دارای بسته بندی مناسبی بوده و تحت شرایط استانداردی تهیه شده باشد. در گذشته بسیاری از کالا از جمله صادرات میوه به کویت از طریق تجار خوزستانی و یا بوشهری به این کشور برده می شد. اما در حال حاضر با گسترش روابط تجاری با این کشور، تجار بسیار در زمینه های گوناگون به صادرات کالا به این کشور پرداخته اند.

شرایط صادرات میوه به کویت و سایر اقلام
یکی از هزینه هایی که بر کالای صادراتی و یا وارداتی ایراد می شود، هزینه گمرک و مالیات است. طبق قانون گمرکی متحدالشکل شورای همکاری خلیج فارس، تعرفه واردات تمامی کالا ها از کشور های حوزه خلیج فارس، از جمله ایران، 5 درصد می باشد. این تعرفه برای دخانیات 100 درصد می باشد.

در هنگام ترخیص کالا از گمرک، ارائه گواهی مبدأ کالا به همراه اسناد تجاری، ضروری می باشد.در صورت داشتن کارت بازرگانی کویتی آن را باید ارائه دهید. اداره بازگانی و صنایع کویت، این کارت را برای اتباع خود و شرکت های کویتی صادر می کند. یکی از مزایایی ثبت شرکت در کویت این است که مالیات به آن ها تعلق نمی گیرد.

تمامی تجاری که قصد صادرات میوه به کویت را دارند، باید از طریق یک تبعه کویتی این کار را انجام دهند. در واقع فقط شرکت های کویتی و یا شرکت هایی که در کویت به ثبت رسیده اند، فقط اجازه واردات کالا را دارند.

قوانین صادرات میوه به کویت
این کشور نیز مانند سایر کشور های وارد کننده کالا دارای شرایطی خاص برای تجار خود می باشد. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کشور کویت جز اتحادیه عرب و به ویژه شورای همکاری خلیج فارس و WTO است. تمامی کشور های که جز این شورا هستند در امور تجاری، گمرکی و استاندارد در سطح بالایی قرار دارند. بنابراین در هنگام صادرات میوه به این کشور باید دقت های لازمه در حمل و نقل و کیفیت کالا را داشت. این سطح بالای کیفی باعث شده است که تجار ایرانی نیز به برسی بیشتر کالا های خود پرداخته تا بتوانند بهترین کیفیت از محصول را صادر کنند.

در بازار این کشور، حدود 400 نوع کالا که اغلب آن ها نیز مواد غذایی هستند، از پرداخت حق گمرک معاف بوده و هر گونه نقل و انتقال ارز خارجی در بازار آزاد است. با این حساب، بیشترین وجه پرداختی ریال در این کشور از طریق صرافی ها به ایران بازگردانده می شوند.

تمامی کالاهای که دارای استاندارد صادرات اروپا هستند، مانعی برای ورود به کشور کویت ندارند. یکی از همان کالا ها صادرات میوه به کویت بوده که تحت استاندارد شواری خلیج فارس است.اگر برای صادرات میوه و یا هر کالای دیگری، دارای نماینده رسمی در کویت هستید و قرارداد نمایندگی مربوطه در اداره بازرگانی کویت به ثبت رسیده باشد، در این صورت شما موظفید صرفاً و انحصاراً، فقط از طریق همان شرکت به واردات کالا بپردازید.

در هنگام صادرات میوه به کویت و یا هر کالای دیگری، درج اطلاعات تکمیلی کالا، مانند تاریخ تولید، تاریخ انقضا، اطلاعات شرکت تولید کنند، ترکیبات، نام محصول و… تماماً به زبان عربی بر روی جلد درج شده باشد. باید خاطر نشان کرد که تاریخ در کویت به میلادی می باشد. باید تأکید شود که اگر به هر زبان دیگری اطلاعات خواسته شده بر روی جلد محصولات درج شده باشد، هیچ مانعی ندارد، اما حتماً و الزاماً باید اطلاعات به زبان عربی نیز نوشته شوند

صادرات میوه به کویت به راحتی سایر کشور های حوزه خلیج فارس نیست. لذا تجار باید نهایت سعی خود را در رقابت با بزرگ ترین رقیب ایران، یعنی ترکیه کنند. در غیر این صورت بازار ارزشمند کویت به ترک ها تعلق خواهد گرفت.

مزایایی صادرات میوه به کویت
مسلماً صادرات هر کالایی به کشور های خارجی دارای سود و مزایایی است. اما چرا تجار میان این همه کالا به تجارت میوه می پردازند. شاید بتوان دلایل آن را به صورت خلاصه وارد در زیر نشان داد.

تولید کالا های مانند میوه بسیار ارزان تر سایر کالا ها مانند لوازم خانگی و یا ماشین است. بنابراین قیمت کم تولید اولیه باعث می شود که بقیه هزینه ها دخل و تصرف چندانی در سود خالص نداشته باشند.این نوع از صادرات تقریباً به بخش خصوصی مربوط بوده و هر سرمایه گذاری می تواند به صادرات میوه به کویت بپردازد. از این میزان اندک سرمایه هم می تواند در بازار به گردش در بیایید.

داشتن مسافت کم دریایی با این کشور باعث کاهش هزینه های حمل و نقل می شود. این مورد یکی از سود آورترین مراحل برای صادرات میوه به کویت است.

عدم پرداخت مالیات به صادرات میوه، باعث شده است که به هر میزان تقاضا به توان میوه وارد این کشور کرد.
پرداخت ارز ایرانی در هنگام خرید و فروش در کویت یکی از سهولت های تجارت در این کشور است.داشتن بانک های معتبر جهانی برای نقل و انتقالات پول یکی دیگر از مزایایی تجارت در کویت می باشد.

تجارت با کشور های حوزه خلیج فارس همیشه برای ایران سود آور بوده است. زیرا که ایران همواره دارای خاکی حاصل خیز برای پرورش انواع میوه و صیفی جات است. در صورتی که کشور های عربی فاقد این نعمت بوده و مجبور به تجارت با ایران و یا ترکیه می شوند. از آن جایی که صادرات میوه از کشو رهای دور برای هیچ کشوری از جمله کویت مقرون به صرفه نیست، این کشور می تواند به عنوان بازار بزرگی برای محصولات متنوع داخلی باشد. به شرط آن که استاندارد خواسته شده از طرف تجار کویتی در نظر گرفته شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
رضا مهدى نيا:
با سلام و درود صادرات ميوه و سبزيجات ب كشور كويت دارم ممنون ميشم كه كمكم كنيد
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>