اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

چرا واردات خودرو از گرجستان زیاد است؟
بارها پرسیده می شود که علت واردات خودرو از گرجستان چیست و یا اغلب تاجرین ترجیح می دهند که از گرجستان خودرو وارد کنند. در بررسی های اخیر مشخص شده است که قیمت خودرو در گرجستان به نسبت ایران بسیار ارزانتر است

و این موضوع سبب می شود که واردات خودرو از گرجستان به نسبت کشورهای دیگر رونق بیشتری داشته‌باشد. روند تولید خودرو در این کشور به صورتی پیش می رود که در نهایت خریدار با مبلغی قابل قبول می‌تواند محصول خود را خریداری کند به این ترتیب در چند سال اخیر واردات خودرو از گرجستان بسیار افزایش یافته است و اغلب افراد ترجیح می دهند که انواع خودرو را وارد خاک کشور کنند.

برای واردات خودرو از گرجستان باید یک سری مدارک تهیه شود. در ابتدای امر باید درخواست صدور کارت بازرگانی کنید، باید در ابتدا فرم شماره یک به طور دقیق تکمیل شود، سپس نوبت به فرم شماره دو است که در مورد مشخصات بازرگانی است. اصل و کپی فرم بانک مبنی بر حسن اعتبار بانکی نیاز است. فرم تعهدنامه کارت بازرگانی و تصدیق آن از دفاتر اسناد رسمی باید اخذ شود.فردی که اقدام به واردات خودرو از گرجستان باید گواهی عدم سو پیشینه ارائه دهد.

قوانین واردات خودرو از گرجستان

  • خودروهای سواری به طور کلی به دو بخش تقسیم می شوند. بخش اول خودروهای با حجم موتور تا 2000 سی سی است که مشمول 40 درصد حقوق ورودی بوده و برای آن 8 درصد ارزش افزوده برآورد می‌شوند.
  • خودروهایی که حجم موتور 2500 سی سی داران مشمول 55 درصد حق ورودی هستند و حدود 9 درصد ارزش افزوده برای آنها برآورد می شود.

به طور کلی شرایط واردات خودرو از گرجستان به این صورت پیش می رود که در ابتدای امر باید خودروی مورد نظر انتخاب شود، سپس نوبت به انتخاب فروشنده معتبر است تا بتوان خودرو را از او خریداری کرد.

اصول واردات خودرو از گرجستان به نسبت خودروهای داخلی کمی پیچیده تر است. به طور کلی برای واردات خودرو یا باید خریدار خود به گرجستان سفر کند و یا نماینده قانونی وی این کار برای او انجام دهد. شرکتهای وارداتی بزرگ اغلب سعی می کنند که خرید خود را به طور مستقیم از کارخانه سازنده انجام دارد و با قیمت کمتر محصول مورد نظر را وارد کنند.

برای استعلام هزینه واردات خودرو از گرجستان نباید به یک شهر و شرکت بسنده کرد و باید سعی شود که شهرهای مختلفی را مورد بررسی قرار داد.در نظر داشته باشید که باید مجوزهای مورد نیاز برای واردات خودرو از گرجستان به طور دقیق فراهم شود تا بتوانید در زمان مشخص خودروها را تحویل بگیرید.شایان ذکر است که برای واردات خودرو از گرجستان مانند سایر کالاهای تجاری باید فرد دارای کارت بازرگانی باشد.

معایب و مزایای واردات خودرو از گرجستان
اگر فرد خود دارای کارت بازرگانی نباشد باید برای اخذ کارت بازرگانی اقدام کند، این کارت طبق شرایط خاصی به وی عرضه می شود و علاوه بر داشتن یک سری شرایط موجود باید هزینه ای متغیر نیز پرداخت کند. با داشتن این کارت روند واردات خودرو از گرجستان آسانتر می شود. مزایای این روش به این صورت است که سند گمرکی ماشین و همینطور کارت اولیه آن به نام خود شخص صادر می شود و هزینه هایی برای نقل و انتقال نیز از سوی شخص پرداخت نخواهد شد.مالیات برای نقل و انتقال به فرد تعلق نمی گیرد و همینطور ریسک واردات به حداقل می رسد.

در صورت بروز مشکلات مالیاتی با توجه به این همه فاکتورها و هزینه ها به نام شما صادر می شود همه چیز به سادگی قابل حل شدن است. معایبی که از روش دارد به این صورت است که در ابتدا باید هزینه ای برای دریافت کارت بازرگانی پرداخت شود و همینطور نیاز به صرف زمان یک هفته ای برای طی کردن شرایط اداری است، از سمت دیگر باید در سیستم ثبت گمرک نیز مشخصات خود را به ثبت برسانید.

روش دیگری برای واردات خودرو از گرجستان وجود دارد به این ترتیب شما از کارت بازرگانی اشخاص دیگر استفاده کنید، شایان ذکر است که وقتی واردات خودرو از گرجستان توسط شخص دیگری صورت می گیرد تمامی ریسک های موجود توسط فرد پذیرفته می شود.

یعنی صاحب کارت بازرگانی صاحب خودرو وارد شده است و اسناد مهمی که در این مسیر موجود است به نام وی صادر شده است. البته در این بین یک سری تبصره ها نیز موجود است به صورتی که شما قرار دادهای لازم را امضا کرده باشید. در صورت استفاده از کارت بازرگانی فرد دیگر باید او حق کارت بازرگانی پرداخت کنید و همینطور باید هزینه های ناشی از انتقال خودرو در دفترخانه ها و حق مالیات برآورد شده برای نقل و انتقال را نیز پرداخت کنید. اما مالیات واردات خودرو از گرجستان از سوی صاحب کارت بازرگانی است.

هزینه های واردات خودرو از گرجستان
به طور کلی هزینه واردات خودرو از گرجستان طبق اصول مختلفی برآورد می شود. هزینه های انبار دارید، هزینه های مربوط به استریپ کانتینر، هزینه های جابه جایی کانتینر و همینطور هزینه های دموراژ کانتیرنت از دسته تعرفه ای اولیه برای واردات خودرو از گرجستان هستند.از سمت دیگر حق الزحمه ترخیص کار گمرکی را خواهید داشت، شما نیاز به پرداخت هزینه حمل کالا تا محل شماره گذاری شده دارید. باید شماره گذاری کالا طبق شرایط خاصی تعرفه بندی شود.

به طور دقیق تر واردات خودرو از گرجستان پروسه زمان بری است و اینطور که مشخص است بهترین روش برای واردات خودرو از گرجستان استفاده از شرکت های بازرگانی کاردان است تا هم هزینه های موجود کاهش یابد و هم شرایط واردات خودرو از گرجستان به صورتی پیش برود که در نهایت بتوان در مرحله ترخیص بدون هیچ نوع مشکلی خودروهای وارد شده را تحویل گرفت. در این مسیر مشاورین به شما راهنمایی های لازم را مبذول می‌کنند. مراحل واردات خودرو از گرجستان باید به طور دقیق طی شود.

نظر شما
عليرضا نوروزي:
باسلام خيلي قانوني توضيح دادين يكم ساده تر توضيح ميدادين خيلي بهتر و همه كسي تر بود./و شرايت خريد ماشين هايه كاركرده و مدل پائين رو هم توضيح بدين تو مشهد ماشين هايه آلماني پلاك موقت گرجستان زياده نظر شما در مورد خريد چيه)
مجتبی یوسف ابادی:
سلام لطفا برای واردات از طرف شرکت حمل ونقل بیشتر توصیح بدین
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>