اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

scavenging پروسه ای است که در آن هوا در یک فشار بالاتر از فشار اتمسفر برای خارج کردن گازهای حاصل از احتراق از درون سیلندر به کار برده می شود. بر خلاف موتورهای چهارزمانه در موتور دوزمانه برای خارج شدن گازهای حاصل از احتراق پیستون مورد استفاده قرار نمی گیرد. به جای آن، هوا زمانی که پیستون به نقطه مرگ پایین می رسد وارد سیلندر می شود و گاز حاصل از احتراق را ازسیلندر خارج می کند.

کشتی
موتورهای دو زمانه ای که سوپاپ دود در بالای سر سیلندر قرار دارد به uniflow فلوی یکطرفه معروفند. زیرا هوا scavenge در یک جهت جریان دارد.

بعضی از موتورهای دوزمانه سوپاپ دود ندارند. دقیقا مثل پورت های هوای ورودی که روی لاینر سیلندر قرار دارند. بلافاصله در بالای این پورت‌ها، پورت های دود خروجی قرار گرفته است.وقتی که پیستون از روی پورت‌های دود در مرحله قدرت عبور می کند، گازهای حاصل از احتراق شروع به خارج شدن می کنند.

کشتی

زمانیکه پورت های هوا نمایان می شوند، هوا به درون سیلندر میچرخد و باقیمانده دود را خارج می کند. نکته مورد توجه اینست که دامن پیستون(piston skirt) در این نوع سیستم بسیار بزرگ تر از سیستم uniflow است و دلیل آن هم پوشاندن پورت های هوا و دود زمانیکه پیستون در نقطه مرگ بالا قرار می گیرد است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>