اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

سیاست های مالی که علیه ایران در طی چند سال اخیر اعمال شده انتقال پول از ایران به سوئیس و خیلی دیگر از کشور های را با سختی ها و محدودیت هایی روبرو کرده است. با این وجود همچنان راههای زیادی برای انتقال پول از ایران به سایر کشور های از جمله سوئیس وجود دارد. این موضوع به خصوص برای خانواده‌هایی که بستگانشان در کشور های خارجی زندگی می کنند بسیار مهم می باشد.

آنها به دنبال راهی برای انتقال پول از ایران به خارج از ایران از جمله سوئیس می باشند تا بتوانند به عنوان مثال مخارج فرزندانشان را تامین کنند و یا هزینه تحصیل آنها را تا اندازه ای جبران نمایند. تجار ایرانی، بازرگانان فعالان در عرصه تجارت الکترونیک، وبمستران، برنامه نویسانی که با کشور های خارجی کار می کنند و به دنبال خرید دامنه یا هاست هستند و… همه و همه بخشی از کسانی هستند.

که به دنبال انتقال پول از ایران به سوئیس و سایر کشور ها می باشند و صد البته با مشکلات تحریم و بسیاری از سیاست های خارجی که در جهت محدود کردن ایران است روبرو می شوند. کشور سوئیس از گذشته کشوری بوده است که در اروپا جزو برترین اقتصادها بوده و در چند سال اخیر به خصوص رشد اقتصادی زیادی را تجربه کرده است.

با وجود سابقه تاریخی و اروپایی بودن زیاد این کشور این کشور عضو اتحادیه اروپا نشد و به عضویت در منطقه یورو در نیامد و ارز یورو را به عنوان پول رسمی خود نپذیرفته که البته اینها به نوعی نشان از قدرت اقتصادی و سطح بالای رفاه مردم سوئیس است.

آَشنایی با کشور سوئیس و اقتصاد آن:
واحد پولی در کشور سوئیس فرانک می باشد و پایتخت آن برن است.سوئیس یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان به شمار می رود و در عرصه بانکداری خدمات زیادی را ارائه می کند.بزرگ ترین و پیشرفته ترین شهر سوئیس زوریخ است و مهم ترین نقش را در صنعت و بازرگانی در این کشور ایفا می کند.صنعت رایج این کشور دامپروری است و منبع دیگر کسب درآمد هم کشاورزی می باشد.

روش های انتقال پول از ایران به سوئیس:
روش های گوناگونی برای انتقال ارز از ایران به سوئیس وجود دارد اما باید روشی برگزیده شود که در انتقال پول سرعتی بالا داشته باشد، مطمئن باشد و امنیت حجم بالای انتقال پول تامین گردد و هزینه های دریافتی تحت عنوان کارمزد، اندک باشد.

حساب مستر کارت:
دفتر مرکزی و اصلی مستر کارت در آمریکا قرار گرفته است هر چند که در بسیاری از کشورها شعب و کارگزاری های آن حضور دارند و یک شرکت خدمات چند ملیتی است اما تحت قوانین مالی که ایالات متحده آمریکا برای آنها تعیین می کند فعالیت می کند و یکی از کشورهای تحت تحریم از طرف دولت آمریکا کشور ایران است.

به همین دلیل امکان انتقال پول از ایران به سوئیس و دیگر کشور ها به طور مستقیم از طریق این روش امکان پذیر نمی باشد. به همین دلیل این امکان را بسیاری از صرافی ها و یا شرکت های خدمات ارزی از طریق کشوری واسط که دارای حساب اینترنتی مستر کارت یا ویزا کارت باشد و این حساب را شارژ می کنند و در اختیار هموطنانمان که می خواهند انتقال پول داشته باشند قرار می دهند.

حواله وسترن یونیون
وسترن یونیون یک شرکت خدمات ارتباطی از راه دور و امکانات مالی بین کشور های متخلف است که در آمریکا تأسیس شده است و در سال 1851 در ایالت کلرادو برای ارائه خدمات مالی شروع به کار کرده است. این شرکت در حال حاضر در بیش از حدود 200 کشور نمایندگی دارد و در زمینه بازرگانی و تجارت بین الملل و در دهه اخیر در زمینه تجارت الکترونیک کمک فراوانی به تجار، بازرگانان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات نموده‌است.

با توجه به سیاست های این شرکت و تحت قوانین و سیاست های ایالات متحده بودن این شرکت امکان داشتن نمایندگی در داخل ایران را ندارد بنا بر این شرکت هایی که ارائه دهنده خدمات ارزی و یا صرافی ها، توسط یک کشور واسط اقدام به انتقال پول از ایران به دیگر کشورهای دنیا از این طریق می کنند.

این روش مانند سایر روش ها دارای نقاط قوت و نقاط ضعفی است. بزرگ ترین حسن این روش سریع بودن انتقال حواله است.حسن دیگر انتقال پول از ایران به سوئیس با این روش این است که نه فرستنده پول یا حواله و نه دریافت کننده آن نیازی به داشتن حساب بانکی یا کد خاصی ندارند.

برای دریافت پول شخصی دریافت کننده با در دست داشتن کارت شناسایی نظیر پاسپورت یه یکی از نمایندگی های این شرکت در کشور سوئیس مراجعه می کند و به میزان حواله ارسالی پول خود را دریافت می کند.

و اما بزرگ ترین نقطه ضعف این روش که البته به دلیل سهولت این روش در انتقال پول توجیه پذیر است هزینه‌های کارمزد بالای شرکت وسترن یونیون برای انتقال ارز از ایران به سوئیس است. البته کارمزد دریافتی به اینکه از کدام کشور ارسال شود و در کدام کشور دریافت شود فرق می کند و مانند روش های دیگر نظیر پی پال به صورت درصدی از کل حجم حواله انتقال نیست. به طور کلی، این روش برای انتقال پول های با حجم بالا و سریع نسبت به دیگر روش ها بهتر است.

انتقال پول از ایران به سوئیس با استفاده از یک روش اینترنتی به نام پی پال:
دفتر مرکزی شرکت پی پال در کشور آمریکا است و در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می کند و انجام تراکنش‌های مالی را به صورت کاملا الکترونیک انجام می دهد و حضور فیزیکی در کار نیست و همین امر سرعت انتقال پول را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

امکان داشتن حساب پی پال (نظیر دلایلی که در مورد وسترن یونیون عنوان شد) در ایران وجود ندارد بنا بر این شرکت های خاصی و همینطور برخی از صرافی ها با داشتن حساب پی پال در خارج از ایران اقدام به انتقال پول به میزان لازم کنند.

کارمزد دریافتی این شرکت برای مبالغ بالای 1000 دلار 6 درصد از کل مبلغ انتقالی است و این میزان در مبالغ کمتر از 1000 دلار 7 درصد خواهد بود.باید درنظر داشت که برای انتقال ارز از ایران به سوئیس باید شخص دریافت کننده در سوئیس دارای حساب پی پال باشد. به عبارت دیگر هم فرد فرستنده و هم فرد گیرنده باید حساب مورد نظر را که قانونی باشد، داشته باشند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>