اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

اختلافات گمرکی که پیش از ترخیص کالا از گمرک به وجود می آید:
در این گونه موارد، باید دید که آیا اختلاف گمرکی مانع از ترخیص است یا خیر؛ یعنی تا رغع اختلاف به هیچ ترتیبی امکان ترخیص کالا با دادن تضمین و سپردن وجه نقد، یا هر نوع تعهد قانونی دیگر وجود ندارد، یا با سپردن وجه یا وجوهی که درباره آن اختلافی وجود دارد، یا هر شکل دیگری از تعهد، می توان تا رسیدگی نهایی و صدور دستوری که قانونا بر طرف کننده اختلاف باشد، ترخیص کالا میسر گردد.

نوع اول اختلافات گمرکی در خصوص کیفیت یا ویژگی های کالا از لحاظ ایمنی (بهداشت و استاندارد) و سایر ملاحظات که به طور معمول به موجب قانون وضع و از الزامات قانونی محسوب می شود، نبوده، بلکه اختلاف ناظر به وجوهی است در رابطه با کالا (برای مثال حقوق ورودی، عوارض و غیره) که به نظر گمرک به رقم درست محاسبه و پرداخت نشده است. این اختلافات گمرکی ناشی از ارزش، طبقه بندی کالا و اجرای مقررات صادرات و واردات است.

در چنین حالتی امکان ترخیص کالا با سپردن ما به التفاوت وجود دارد، مگر اینکه صاحب کالا مایل باشد از ترخیص تا حصول نظر نهایی گمرک خودداری نمایند.

بدیهی است بهترین گزینه موجود، ترخیص کالا و ایجاد شرایط مناسب برای مکاتبات بعدی است. البته آنچه باید بدانیم این است که گمرک تا وجوه مورد نظر را دریافت نداشته ( قطعی یا سپرده و به هر شکلی که گمرک توصیه می کند) اجازه ترخیص کالا را نمی دهد.

همانطور که گفته شد در مورد اختلافات گمرکی که راجع به کیفیت، شرایط ورود، محدودیت ها و ممنوعیت ها می شود، ترخیص کالا به هیچ وجه تا رفع اختلاف میسر نخواهد بود.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>