اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

نکات گمرکی
یکی از نکات گمرکی مربوط به ترجیحات تعرفه ای می باشد: باید به ضمیمه جدول مقررات صادرات و واردات توجه شود که اگر ترجیحاتی به بعضی کشورها داده شده مثل پاکستان، ازبکستان، ترکیه، تونس با تعرفه گمرکی کمتر ترخیص کالا را انجام دهیم. توضیح این که به موجب تخفیفات تعرفه ای، صاحبان کالا می توانند از تخفیف در حقوق ورودی استفاده نمایند و به این ترتیب کالای وارد شده نسبت به انواع مشابه از سایر کشورها که مشمول ترجیحات نیست، ارزان تر از گمرک خارج می گردد.

از دیگر نکات گمرکی مربوط به ابلاغ توقیف کالا در گمرک است:
اگر کالایی ترخیص قطعی نشده و صاحب کالا قبلا بدهی قطعی به گمرک داشته، کالای متعلق به او با ابلاغ رسمی از سوی گمرک قابل ترخیص نیست تا بدهی را بپردازد.

توضیح برای اینکه با مشکل توقیف کالا بابت مطالبات قطعی شده مواجه نشوید، همواره به مواعد قانونی پس از ابلاغ مطالبه نامه های گمرک دقت کنید و اگر اعتراضی به مطالبات دارید ظرف مهلت های قانونی عنوان کنید.

از نکات گمرکی دیگر تخفیف حقوق ورودی و هزینه گمرکی کالاهای آسیب دیده است:
اگر کالایی که هنوز از گمرک خارج نشده، معلوم گردد که آسیب دیده جز در ضمن ارزیابی با حضور و مباشرت صاحب کالا یا نماینده او یا در ضمن صورت برداری در انبار (انوانتر) صاحب کالا می تواند نسبت به میزان آسیب دیدگی درخواست تخفیف در حقوق ورودی و عوارض و هزینه های گمرکی غیر از باربری نمایند.

در این گونه موارد مهم نیست که خسارت کجا و در چه زمانی اتفاق افتاده است. همین که احراز شود کالا خسارت دیده است جز در مورد استثنا شده، از تخفیف در حقوق ورودی و هزینه ها جز باربری استفاده خواهدکرد.

از نکات گمرکی دیگر در مورد عنوان اظهارنامه: تا زمانی که کالا کلا در گمرک موجود است صاحب کالا می‌تواند در صورتی که اظهار اول خلاف و منجر به قاچاق یا راجع به ممنوعیت نباشد و اگر فقط جریمه تعلق می‌گیرد آن را بپردازد، درخواست تغییر عنوان (مثلا ورود قطعی، موقت و...) دهد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>