اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

کارشناس مجازی گمرک چه کسی است ؟ وظایف کارشناس مجازی گمرک چیست ؟

مزایا
کارشناسان مجازی، سرعت انجام کاررا بالا میبرند و ارتباط بین ترخیص کار و ارزیابی را قطع می کند، اما در برخی گمرکات همانند گمرک شهید رجایی، سرخس، غرب تهران، هنوزکارشناس مجازی وجود ندارد.

روال کار
کارشناس مجازی می تواند در خواست روئیت کالا را به گمرک گزارش کند و سرویس ارزیابی گمرک محل اظهار می تواند اطلاعات را به شیوه ی الکترونیکی به کارشناس مجازی منتقل کند و در صورت بروز اختلاف کارشناس به کارتابل مدیریت یا معاون گمرک محل اظهار، گزارش بفرستد

با سیستمی شدن رویه اظهار کالا در گمرک و راه اندازی سامانهEPL، پس از ثبت سفارش و اظهار الکترونیکی، کالا تعیین مسیر( بیش از 70 درصد کالا ها در مسیر سبز قرار می گیرند و بدون نظارت وکنترل ترخیص می گردند) می گردد، و کالاهایی که درمسیر قرمز قرار گیرند، سیستم به شکل اتوماتیک در یکی از گمرکات کارشناسی ناشناخته برای بررسی اطلاعات اظهارنامه برمی گزیند.کارشناس مجازی به این معناست که ترخیص کار یا اظهار کننده کالا نمیداند با چه کسی طرف است و اینگونه تبانی بین کارشناس و ترخیص کالا صورت نمی گیرد.کارشناس مجازی نام صاحب کالاونامحق العملکار را در پنل EPL میبیند ولی صاحب کالا نمی داند کارشناسی مجازی کیست. البته امروزه تبانی از سوی کارشناس کالا رقم می خورد که آنها خودشان به صاحب کالا زنگ می زنندودرخواست وجوهی می کنند.

معایب
خسارات جبران ناپذیر به حقوق دولت! از آنجایی که برخی گمرکات اختصاصی برای ورود برخی اقلام هستند، وانتخاب یک کارشناس مجازی از شهرکرد برای ترخیص کالایی از بوشهر، کار صحیحی نیست چرا که تخصص لازم را آن فرد ندارد. که ظاهرا اخیرا این مشکل را حل شده و توزیع اظهارنامه ها در گمرکات جهت کارشناسی مجازی براساس تخصصی بودن گمرکات کشور انجام می شود. تعداد گمرکاتی که در آن ها کارشناسی اظهارنامه ها به صورت مجازی انجام می شود. در حال حاضر این شیوه ی کارشناسی متمرکز از 28 گمرک به 72 گمرک افزایش یافته است.

نظر شما
سارا بدخشان:
دقیقا در کدام قسمت سامانه epl نظرات درج میگردد. لطفا لینک و قسمت مربوطه را معرفی کنین.
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>