اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

حمل و نقل
اگر قصد خرید بلیط قطار، هواپیما یا حتی اتوبوس دارید و حیوان خانگی دارید، احتمالا از خودتان می پرسید که با حیوان خانگی ام چه کنم؟ اگر قرار باشد با خودروی شخصی تان سفر بروید که تکلیف معلوم است و او را در جای گرم و نرمش هر جا بخواهید می برید. اما در مورد وسایل حمل و نقل عمومی شرایط فرق دارد و قبل از سفر حتما این سوال برایتان پیش میاد که واقعا «شرایط حمل حیوان خانگی با هواپیما، قطار و اتوبوس به چه شکل است؟». پس این مقاله را بخوانید و جواب تمام سوال های تان را بگیرید.

حمل حیوان خانگی با هواپیما (هزینه و شرایط):
هر چند شرکت هایی هواپیمایی اجازه حمل حیوانات خانگی را می دهند، اما نباید تصور کنید که می توانید پرنده یا سگ تان را در جای مخصوص خود داخل کابین ببرید و در طول پرواز کنار خودتان داشته باشید. ورود حیوانات خانگی و پرندگان به داخل کابین هواپیماهای ایران ممنوع است. بنابراین اگر می خواهید حیوان خانگی یا پرنده تان را با خودتان به سفر ببرید باید برای حمل آن از دفاتر فروش بلیط جا رزرو کنید و تایید هواپیمایی مورد نظر را بگیرید.

با توجه به اینکه شرکت های هواپیمایی مختلف بسته به مقررات کشورهای مبدا و مقصد، تزانزیت و نوع هواپیماهای خود قوانین متفاوتی برای حمل حیوانات دارند، بهتر است قبل از سفر قوانین و مقررات هواپیمایی که با آن پرواز دارید را مطالعه کنید یا با آن ها تماس بگیرید تا با اطلاع از جزئیات موقع جا به جایی حیوان خانگی تان به دردسر نیافتید.

اگر قرار است خودتان هم در پرواز باشید و حیوان خانگی را با خودتان ببرید می توانید در پایانه مسافری حیوان تان را تحویل بدهید و در سالن دریافت بار در فرودگاه مقصد تحویل بگیرید.

حمل حیوانات با هواپیما به حیوانات خانگی محدود نمی شود و ممکن است که مسافر در پرواز نباشد و بخواهد حیوانات خانگی یا وحشی به شهر دیگری فرستاده شوند. در چنین شرایطی حیوان اهلی یا وحشی در پایانه باربری پذیرش می شود و در فرودگاه مقصد هم به کسی که نام او در بارنامه مشخص شده است تحویل داده می شود.

حمل و نقل

مدارک لازم برای حمل حیوانات خانگی با هواپیما:
از آنجایی که حمل حیوانات چه خانگی چه وحشی قوانین سختی دارند، بهتر است مدارک را کامل و جامع و همانطور که شرکت هواپیمایی اعلام می کند آماده کنید تا در فرودگاه به مشکل برنخورید.

مدارکی که باید هنگام تحویل حیوان خانگی به فرودگاه همراه داشته باشید:

 •  شناسنامه یا گذرنامه حیوان.
 •  اصل برگه پرداخت کرایه حمل.
 •  تکمیل فرم مخصوص درخواست انجام امور موجود زنده.
 •  اصل گواهی معتبر بهداشتی بین المللی که از دامپزشکی دولتی کشور مبدا (یا مقصد) صادر می شود و تائید کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه.

دریافت گواهی معتبر بهداشتی بین المللی برای حمل حیوانات در مسیرهای داخلی لازم نیست و فقط همراه داشتن آن در سفرهای خارج از کشور ضرورت دارد.

هزینه حمل حیوانات با هواپیما چقدر است؟
هزینه حمل حیوان خانگی هنگام خرید بلیط روی مبلغ اضافه بار حساب می شود. محاسبه هزینه بر اساس وزن حیوان و وزن قفس است.

برای محاسبه هزینه حمل پرنده های خانگی، وزن پرنده با قفس ضربدر 4 می شود و در مورد حیوان های خانگی و اهلی مجموع وزن این حیوانات و قفس شان را در 2 ضرب می کنند تا مبلغ اضافه بار مشخص شود. هزینه کارگزاری هم به این مبلغ اضافه می شود.

شرایط پذیرش حیوانات خانگی در فرودگاه:

 •  24 ساعت قبل از سفر با فرودگاه مبدا تماس بگیرید تا در صورت پیش آمدن مشکل یا مساله خاصی از آن مطلع شوید.
 • کد AVIH را از دفاتر فروش بلیط هواپیما دریافت کنید.
 •  از آنجایی که پذیرش حیوان خانگی و تحویل آن به قسمت باربری زمان بر است بهتر است 2:30 قبل از پرواز در سفرهای خارجی و 1:15 دقیقه قبل از پروازهای داخلی در فرودگاه حاضر باشید.
 •  اگر قرار است بچه سگ یا گربه با هواپیما حمل شود، باید 10 هفته از تولد آنها گذشته باشد (بعضی از کشورها هم حداقل سن را 12 هفته در نظر گرفته اند).
 •  شما در تعداد حیواناتی که در پرواز حمل می کنید محدودیت دارید و بر اساس قوانین سازمان دامپزشکی ایران هر مسافر حداکثر 2 قلاده سگ یا گربه یا 10 قطعه پرنده تزئینی می تواند حمل کند.
 •  باید تا چند ساعت پیش از پرواز غذای سبک به حیوان بدهید تا در طول پرواز اذیت نشود.
 •  فراموش نکنید که در پروازهای بیشتر از 2 ساعت، آب و غذا به میزان کافی برای حیوان بگذارید.
 • بعضی از هواپیمایی ها ممکن است حیوانات پرخاشگر، بیمار، حیواناتی که بوی تند و ظاهری ناسازگار با سفر هوایی دارند و حیواناتی که ارزش مادی و معنوی خاصی دارند را نپذیرند.
 • تمام حیوانات برای حمل با هواپیما لازم است قفس داشته باشند.

شرکت های هواپیمایی به مسافران توصیه می کنند که در خرید و گذاشتن حیوانات در قفس نکات زیر را در نظر داشته باشند:

 • باید ابعاد مناسب داشته باشد، درغیر این صورت از سفر حیوان جلوگیری می شود.
 •  باید برای ایستادن طبیعی حیوان به اندازه کافی بزرگ باشد.
 •  باید برای نگهداری حیوان به اندازه کافی محکم، مطمئن و دارای منافذ تهویه باشد.
 •  در قفس باید قفل داشته باشد تا به صورت تصادفی باز نشود و همچنین نباید زیر آن چرخ داشته باشد.
 •  پوزه حیوان باید داخل قفس آزاد باشد به همین دلیل بستن غلاده در داخل قفس ممنوع است.
 •  کادر هواپیما باید از خطر نیش زدگی یا گازگرفتگی حیوان مطلع باشند.
 •  قفس باید برچسب اطلاعات را داشته باشد و روی آن نام کامل، نشانی و شماره تماس مسافر نوشته شود.

حمل و نقل

قوانین ویژه بعضی از کشورها در حمل حیوانات خانگی:
کشورهایی مثل انگلیس، امارات متحده عربی، قطر و بحرین، به دلیل زیاد بودن حیوانات خانگی در این کشور اجازه ورود حیوان خانگی از طریق هواپیما را نمی دهند. در مورد چنین کشورهایی حیوانات خانگی باید با Cargo فرستاده شوند.

حمل حیوانات خانگی با قطار:
قوانین شرکت های ریلی امکان حمل حیوانات حتی حیوانات خانگی را به مسافران نمی دهند. بنابراین اگر برایتان مهم است که حتما حیوان خانگی تان را همراه خودتان به سفر ببرید بهتر است با هواپیما سفر کنید.

حمل حیوانات خانگی با اتوبوس:
در سفر با اتوبوس هم مانند قطار امکان حمل حیوان خانگی وجود ندارد. در نتیجه تنها راه برای سفر با حیوان خانگی خودروی شخصی و هواپیماست.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
آیدا احمدی:
ماهی با قطار اجازه داده میشه ؟
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>