اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

فرصت صادرات به قطر
در زمینه های بازرگانی و حتی اقتصادی، ایران می تواند راهی برای خارج شدن قطر از محاصره های اقتصادی موجود باشد به این ترتیب فرصت بزرگی برای صادرات به قطر از ایران صورت گرفته که بهتر است استفاده‌شود.

در زمینه های مواد غذایی، بیشتر در خصوص مایحتاج زندگی صادرات به قطر بیشتری حجم را به خود اختصاص داده است، در نظر داشته باشید رونق کشتیرانی ایران نیز می تواند در صادرات به قطر به صورت دریایی نقش مهمی داشته باشد.

کالاهای صادراتی به قطر
در این بخش آماری از سال 2017-2018 در خصوص اقلامی که از ایران به قطر صادر می شود را مورد بررسی قرار می دهیم. به طور کلی اولین گروه صادرات به قطر مصنوعات چدن است که می تواند در لاین آهن و فولاد نیز قرار داده شود.

از سمت دیگر حیوانات زنده نیز در صادرات به قطر نقش پر رنگی دارد و از چربی ها و روغن های حیوانی و یا نباتی نیز در فصل های سرد سال به قطر صادر می شود.

محصولات شیمیایی آلی شامل گچ، آهک و سیمان بیش از 80 درصد از صادران به قطر را به خود اختصاص می دهد. این محصولات در دسته مزیت های صادرات غیر نفتی ایران قرار می گیرد.

روابط اقتصادی ایران و قطر
قطر همسایه جنوبی ایران محسوب می شود و ساختار اقتصادی آن بسیار شبیه به ایران است به این ترتیب صادرات قطر از ایران آسان و ارزان است. به طور کلی این کشور به منابع عظیم سوختی متکی هستند.

تراز صادرات قطر از ایران تا سال 2015 با تراز منفی دنبال شده است اما از سال 2015 تا به امروز این مسیر برعکس شده است و ارزش دلار در این میان نقش مهمی دارند. بنابرای بررسی های داده ای گمرک ایران، 295 اقلام کالای ایرانی (غیر نفتی) که ارزش آنها برای هر تن 82 دلار اعلام شده است به قطر صادر می شود، محصلات خام در این دسته جایگاه بسیار مشخصی دارند.

در نظر داشته باشید که قدرت صادرات قطر رو به رشد است و پیش بینی شده است که در سال های پیش روی میزان صادرات به قطر افزایش یابد در نظر داشته باشید که هرگز نمی توان آمار دقیق در خصوص‌صادرات قطر اعلام کرد.

صادرات اقلام پرسود به قطر
در صورتی که قصد دارید صادرات به قطر انجام دهید پیشنهاد می کنیم که لیست دقیقی از اقلام پرسود را داشته باشید به این ترتیب حتی در وضعیت رکود بازار نیز سود قابل قبولی خواهید داشت. در نظر داشته باشید که یک سری از اقلام ایرانی در قطر طرفداران زیادی دارد

به عنوان مثال کفپوش های غیر مخملی باف از دسته محصولاتی هستند که در قطر تولید نمی شود و از دسته محصولات پر سود در صادرات قطر محسوب می شود.

کاه و پوست غلات از دسته محصولات پر طرفدار در قطر محسوب می شود و همین پسته ها با پوست تازه نیز می تواند شروع خوبی برای صادرات قطر محسوب شود.

عموم افراد قطر دارای دائقه ای مشابه با دائقه ایرانی ها هستند به این ترتیب استفاده از زعفران در پخت و پز از دسته قوانین مهم در این کشور محسوب می شود. در صادرات قطر زعفران های بسته بندی شده بیش از 30 گرم دارای برد خوبی است.

برای صادرات قطر باید یک سری مراحل و قوانین به طور دقیق رعایت شود به عنوان مثال اگر فردی بخواهد به تنهایی و بدون داشتن اطلاعات کافی صادرات قطر داشته باشد قطعاً دچار ضررهای جبران ناپذیری می شود برای صادرات قطر باید در ابتدا امر نوع کالای مشخص شود و از نظر قیمت نیز محصول مورد بررسی قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که قطر از دسته کشورهایی است که از اقلام ایرانی حمایت می کند و مشکلی از این دست دیده نمی شود.

قوانین صادرات قطر به این صورت است که در ابتدا باید آمارصادرات قطر در سال جاری مورد بررسی قرار بگیرد و سپس مشخص شود که چطور می توان صادرات به قطر با بازده بالا را فراهم ساخت. درنظر داشته باشید که صادرات به قطر از نظر وزنی 64 درصد افزایش یافته است و این آمار خبر خوبی است که بر روی کسب و کار افراد تأثیر مستقیم می گذارد. در نظر داشته باشید که در صادرات قطر کالاهای قدیمی جایگاه کمتری دارند و بهتر است که محصولات جدید و به روز در لیست صادرات به قطر قرار بگیرد.

صادرات قطر به صورت عمده عموماً از دسته تصمیمات بسیار سودآور محسوب می شود که بهتر است به طور دقیق پیگیری شود. به طور کلی صادرات از ایران به دبی از سوی تولید کنندگان صورت می پذیرد و کمتر دیده‌ می شود شرایط در این مسیر از طریق افراد واسطه فراهم باشد، قطر واردات از طریق تولیدکنندگان را روشی ارزان و مطمئن قلمداد می کند در نظر داشته باشید که شرایط صادرات قطریکسان نبوده و هر کالا دارای شرایط مخصوص به خود است.

نظر شما
ابوذربهرامی:
سلام بنده مشتاق صادرات محصولات گلخانه ای مثل خیار گوجه وفلفل به قطر هستم .اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک logo-samandehi گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>