اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

برای پرداخت ارزی آنلاین، چندین روش وجود دارد که در زیر به آنها می پردازیم:

سوئیفت: مهم ترین روش برای پرداخت ارزی آنلاین، سوئیفت است.جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی که سوئیفت نامیده می شود، یک شرکت تعاونی بین المللی است که در اواخر دهه 1950، توسط 239 بانک از کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی تأسیس شده است.

در شبکه سوئیفت، پیام از طریق یک فناوری تحت عنوان شبکه سوئیچینگ بسته ای ارسال می گردد.در این فناوری، داده های ارسال شده به جزء های ریز تقسیم می شوند به طوری که آدرس مقصد در هر کدام از این جزء ها وجود داشته باشد.سپس این اجزاء به مقصد رفته و در آنجا به یکدیگر متصل می گردند.برای انجام این عملیات، نیاز به تعدادی پردازنده وجود دارد.

پردازنده های مربوط به شبکه سوئیفت در دو کشور آمریکا و هلند مستقر هستند. مسیردهی، ذخیره، ارسال گزارش در خصوص تبادل صحیح و کامل اصلاعات ارسال شده میان بانک ها، از وظایف این پردازنده ها هستند.

سوئیفت دارای سرعت و امنیت فوق العاده بالا، پایین بودن هزینه ها، استاندارد بودن و امکان دسترسی آسان است.

وسترن یونیون: روش بعدی پرداخت ارزی آنلاین، استفاده از خدمات شرکت وسترن یونیون است.
وسترن یونیون به دلیل ارائه خدماتی فوق العاده، با سرعت انتقال بسیار بالا توانسته است رتبه یک را در میان مؤسسه های انتقال وجه در دنیا به خود اختصاص دهد.

در حال حاضر شرکت وسترن یونیون بیش از 500 هزار شعبه در بیش از 190 کشور جهان داردکه همین امر باعث شده است به یکی از اولین گزینه ها در انجام حواله های بانکی، تبدیل شود.

برای پرداخت ارزی آنلاین از طریق وسترن یونیون، شما باید نام و نام خانوادگی خود، نام دریافت کننده حواله که در پاسپورت او درج شده است، مبلغ و کشور مورد نظر و اگر این کشور آمریکا یا کانادا باشد، ایالت مربوطه را در فرم پر کنید و فرم را به کارگزار موجود در شعبه ارائه دهید.

کارگزار مربوطه با پیگیری مراحل قانونی، اقدام به حواله پول می نماید و یک کد رهگیری 10 رقمی به شما می دهد.

شما باید به صورتی کاملاً امن، این کد را به دریافت کننده حواله، ارائه دهید تا با مراجعه به هر کدام از شعب فعال وسترن یونیون، حواله را دریافت کند.

پی پال: پی پال یک شرکت سهامی عام در آمریکا است که مهم ترین فعالیت آن در زمینه تجارت الکترونیک می باشد. شما با استفاده از سامانه پی پال، می توانید به جای استفاده از روش های سنتی مانند چک، به صورت اینترنتی و البته با سرعتی فوق العاده زیاد حواله مورد نیاز خود را انجام دهید.

دفتر مرکزی پی پال در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.متأسفانه در حال حاضر پی پال به کاربران کشورهای ترکیه، غنا، پاکستان، عراق، افغانستان و همچنین کشورهای مورد تحریم آمریکا (که ایران نیز جزء آنهاست)، خدمات ارائه نمی دهد.

مانی گرام: مانی گرام نیز یک سیستم دیگر برای انتقال پول است که انتقال در آن تقریباً به صورت فوری انجام می شود، یعنی در لحظه اتمام عملیات انتقال، شخص گیرنده قادر به دریافت حواله خواهد بود.
این سیستم بسیار شبیه به وسترن یونیون است با این تفاوت که کارمزد انجام عملیات حواله در آن کمتر از وسترن یونیون است.

استفاده از کارت های نقدی پیش پرداخت شده: یکی دیگر از روش های پرداخت ارزی آنلاین، استفاده از کارت های نقدی پیش پرداخت شده مانند ویزا، مسترکارت و … است. برای استفاده از این خدمات، شما یک کارت نقدی پیش پرداختی را به صورت نقدی در کشور مبدأ شارژ میکنید و در کشور مقصد شخص می‌تواند آن را به وجه نقد تبدیل کند.

همچنین می توان مانند کارت های بانکی معمولی، از این کارت ها برای خرید در فروشگاه ها نیز استفاده کرد. البته احتمالاً قبل از استفاده به این صورت، باید با پرداخت مبلغ ناچیزی، کارت پیش پرداختی خود را فعال کنید.

پرداخت به صورت الکترونیکی: در این روش که انتقال الکترونیکی یا کابلی وجه نیز نامیده می شود،
پرداخت ارزی آنلاین از طریق ابزار الکترونیک انجام می شود و شما تنها کافیست از بانک مبدأ درخواست کنید تا به یک بانک در کشور مقصد، مبلغی پول حواله کند.

متصدی بانک فرم های لازم را از طرف شما پر می کند و حواله پول را به صورت الکترونیکی انجام می دهد.

در این نوع حواله، اصلاً لزومی ندارد که شما در بانک مقصد حساب داشته باشید.

صرافی ها: اگر شما به هیچ کدام از این روش ها دسترسی ندارید و نیاز شدیدی به پرداخت ارزی آنلاین دارید، می توانید از یک صرافی معتبر و مجاز بخواهید که برای شما این پرداخت را انجام دهد.
صرافی ها می توانند از طریق حساب هایی که در بانک های معتبر کشورهای مختلف دارند یا از طریق کارگزاری هایی که در انجام پرداخت های ارزی با آنها همکاری دارند، به راحتی پرداخت ارزی آنلاین شما را انجام دهند.

شما باید حساب مقصد را به آنها بدهید. پس قبل اینکه این مرحله را طی کنید، مطمئن باشید با یک کلاه بردار در حال معامله نیستید. چون پول هایی که از این طریق به یک حساب واریز می شوند، امکان بازگشت خوبی ندارند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>