اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

مرسولات پست بین المللی
در ماده 81 قانون مرسولات پستی به شرح زیر است:
مرسولات پستی چیست؟ مرسولات پستی کلیه ی اشیایی که طبق قوانین اتحادیه جهانی پست، توسط پست قبول، مبادله و توزیع می شود.

مرسولات پستی همانند: نامه، کارت پستال، مطبوعات، نمونه های تجاری، نوار و لوح فشرده پر شده و مانند آن ها.

مبادله کیسه های پستی
طبق ماده 82 کیسه های پستی حاوی مرسولات پستی باید هنگام ورود به گمرک مرزی و ارسال به خارج در دفاتر مبادله پستی به وسیله ی گمرک، نظارت و مهر و موم و پلمب گردد.

مرسولات ارسالی به خارج از کشور
طبق ماده 83 قانون، کلیه مرسولات ارسالی به خارج از کشور که مشمول نظارت گمرکی است باید فرم های CN22-CN23 - CP71- CP72 را ارسال کننده ی آن تکمیل کند. این فرم ها مانند اظهارنامه گمرکی عمل می کنند و بررسی گمرکی بر اساس آن انجام می شود.

گمرک می تواند در صورت درخواست پست جمهوری اسلامی ایران، تمام یا بخشی از وظایف مربوط به پذیرش مرسولات پستی به خارج از کشور را به پست جمهوری اسلامی ایران برای مدت معینی واگذار نماید.

هر کجا که دفتر مبادله مرسولات پستی خارجی دایر است، گمرک نیز باید آنجا مستقر باشد و انجام وظیفه کند. و در واقع دفتر مبادله مرسولات پستی خارجی با موافقت گمرک ایران تأسیس می شود.

گمرک در دفاتر مبادلات پستی، می تواند جهت تطبیق محتوی با فرم های همراه مرسوله آن را باز کند و چنانچه جز کالاهای ممنوع باشد آن را ضبط نماید.گمرک به مرسولات ارسالی به خارج از کشور نظارت می کند.

گمرک ضمن نظارت در امر ارسال مرسولات پستی، علاوه بر مهر وموم نمودن کیسه ها، آن ها را به مهری که از طرف گمرک ایران تعیین می شود ممهور می نماید.

مرسولات وارده از خارج از کشور
طبق ماده 87 در صورتی که از نظر گمرک مرسوله ای مشکوک باشد، می تواند از مامور پست بخواهد که آن را باز کند و فرم حاکی از باز شدن و تعیین مشخصات کالا طبق نمونه از طرف گمرک به بسته الصاق می گردد.

ترخیص محمولات و مرسولاتی کهجنبه تجاری دارند تابع تشریفات و مقررات عمومی است.

مرسولات پستی مشمول حقوق ورودی
طبق ماده 88 مرسولات پستی وارده از خارج از کشور که مشمول پرداخت حقوق ورودی هستند باید در انبارهای متعلق به پست که تحت نظارت گمرکی است، نگهداری شوند.

حمل و مبادله مرسولات وارده از خارج، در داخل کشور
در مواردی که مرسولات پستی موضوع پروانه عبور به گمرک مقصد عبور تحویل نشود، تابع مقررات مبحث ششم فصل اول بخش هفتم می شود.

توزیع مرسولات و دریافت حقوق ورودی
حقوق ورودی مرسولات وارده از خارج کشور توسط گمرک وصول می شود. مرسولات قابل توزیع به وسیله پست با صدور پروانه یا پته توسط ماموران گمرک تعیین و در دفتر مخصوص ثبت و پروانه یا پته گمرکی به همراه صورتحساب وجوه متعلقه به پست تحویل می شود. ادارات پست پساز وصول حقوق ورودی، وجوه دریافتی را به حساب گمرک واریز و حداکثر ظرف بیست روز از تاریخ تحویل صورتحساب به گمرک تسویه حساب می‌نمایند.

صدور کالا از طریق پست:
ارسال کالا از طریق پست با حفظ جنبه ی غیر تجاری باستثنای کالاهایی که شرعا یا قانونا ممنوع الصدور هستند بدون مطالبه کارت بازرگانی و مجوز صدور به هرمیزان از لحاظ قیمت مجاز است.. سقف میزان کالای خارجی قابل ارسال از طریق پست حداکثر 80 دلار برای هر نفر خواهد بود.

ورود کالا از طریق پست
ترخیص کالاهایی که از طریق پست وارد می شود مشروط به آنکه ممنوع نباشدو جنبه تجاری نداشته باشد تا ارزش حداکثر 50 دلار به نام هر نفر بدون پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی و بدون مطالبه کارت بازرگانی و مجوز های مقرر در جدول مقررات صادرات و واردات بلامانع است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک logo-samandehi گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>