اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

اتوماسیون

شرکت های بزرگ صنعتی دریایی با دیجیتالی شدن و هوشمند سازی، تحولات عجیبی را در صنایع دریایی و حمل و نقل ایجاد خواهند کرد و کنترل از راه دور به عنوان عاملی برای تحرک در حمل و نقل به شمار خواهد رفت.

بر اساس تحلیل های کاپیتان "HENK HENSEN" به نقل از موسسات UNCTAD و DNV GL تحولات 30 سال آینده به هیچ عنوان قابل مقایسه با سال های 2016 و 2018 نخواهد بود.در این میان آنکتاد پیش بینی کرده تجارت دریایی تا سال 2050 نسبت به 2016، سه برابر شود، اما بر اساس تحلیل های DNV GL انتظار می رود که رشد تجارت دریایی دو برابر باشد.

پیش بینی کارشناسان بر این است که بنادر روز به روز بزرگ تر شده و خدمات آنها به صورت هوشمند و دیجیتال فعالیت های لحظه ای انجام دهند. تحلیل های DNV GL نشان می دهد که تا سال 2032 میزان افزایش تقاضای نفت کاهش یافته، اما در مقابل گاز LNG به عنوان بزرگ ترین منبع ذخیره مطرح باشد.بر اساس تحلیل این پژوهشگر دریایی از آنجایی که امروزه همه چیز دستخوش تغییر است به همین جهت در 30 سال آینده فناّوری ها و سیستم های دیجیتالی به گونه ای عمل خواهند کرد که همه چیز از طریق کنترل از راه دور مدیریت خواهد شد.در چنین شرایطی از نیروی انسانی کاسته شده و بر تعداد ربات ها و سیستم های اتوماسیون افزوده خواهد شد.

در واقع تمام فعالیت ها ی دریایی ابعاد جدیدی از طراحی ها را به خود خواهند دید که در حال حاضر تصور آنها غیرممکن است.این گزارش حاکی است در چنین شرایطی کشتی های خودران و ترمینال های دیجیتالی تحولات را رقم خواهند زد، اما سوال اینجاست که نقش نیروی انسانی در این میان چه خواهد شد و چقدر می تواند مدیریت کنترل، راهبری و جذب نیرو های متخصص جدید در فرآیند تحولات دیجیتالی حمل و نقل نقش داشته باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>