اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

امروزه استفاده از سیستم‏های اطلاعاتی مناسب مانند سیستم کد گذاری امری ضروری در مدیریت زنجیره تامین عنوان شده است. گوناگونی ساختارهای کد گذاری، آن را قادر به تامین اهداف متفاوت ارگان‏ها و سازمان‏ها کرده است. جهت شفاف‏ سازی اطلاعات در بین اعضا زنجیره تامین، فراهم کردن نظام اطلاعاتی جامع و یکپارچه کدگذاری کالا امری بدیهی است. از طریق راه ‏اندازی سامانه شناسه کالا امکان مدیریت پروسه تجارت و موجودی کالای داخل کشور فراهم می‏شود، که منجر به صرفه جویی اقتصادی، شفافیت آماری و محاسباتی و همچنین مدیریت بهتر فرآیند تجاری خواهد شد.

شناسه کالا چیست؟
شناسه کالا، شناسه ای است که به مجموعه ای از خصوصیات یک کالا (از قبیل جنس، نوع، مدل، نام تجاری و نوع کاربری) و به عبارت بهتر شناسنامه کالا، نسبت داده می شود. این خصوصیات به ازای هر کالا، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری دستگاه های تخصصی مربوطه استخراج می شود. شناسه کالا، زبان مشترک تشریح کالا در فرآیند تجاری کشور بالاخص بین سامانه های الکترونیکی از قبیل سامانه جامع تجارت ایران، ثبتارش، پنجره واحد تجارت فرامرزی، بارنامه برخط، جامع انبارها و تدارکات الکترونیکی دولت خواهد بود.

اهداف سامانه شناسه کالا

 1. تعریف شناسنامه استاندارد برای کالاهای همسان
 2. ارتقای میزان هماهنگی و بهره‏وری در زنجیره تامین با در نظر گرفتن طبقه ‏بندی‏های متداول در این سامانه
 3. جلوگیری از بروز کم اظهاری
 4. یکپارچه سازی اطلاعات تجاری به منظور تسهیل در امور تجاری کشور
 5. تسهیل در شناسایی کالا
 6. ایجاد زبان مشترک و قابل درک برای تمام سامانه‏ های تجاری
 7. شفاف‏سازی داده‏ ها و کمک به تهیه آمار دقیق
 8. ویژگی‏های سامانه شناسه کالا
 9. مدیریت شناسه کالا
 10. ایجاد تناظر میان طبقه‏ بندی‏های متداول کشور
 11. درخواست و صدور شناسه کالا
 12. استعلام سیستمی شناسه کالا برای دیگر سامانه ‏ها
 13. جستجوی شناسنامه ‏های موجود در سامانه براساس شناسه‏ ها
 14. ارتباط با سامانه‏ های دیگر از جمله سامانه شناسه رهگیری
 15. امکان بروز سازی اطلاعات شناسنامه کالا بدون از دست رفتن یکپارچگی ارتباط آن با شناسه

مشمولان شناسه کالا
براساس ابلاغیه وزارت صنعت، واردکنندگان جزو اولین مشمولان طرح سامان شناسه کالا هستند و تولیدکنندگان با فاصله زمانی چند ماهه باید برای دریافت شناسه کالا اقدام کنند. واردکنندگان کالا ملزم به اخذ و نصب شناسه کالا بوده و کلیه مراحل فرآیند تجاری از جمله ثبت سفارش، ترخیص، انبار و حمل کالا تنها با شناسه کالا امکان پذیر خواهد بود. بدین منظور واردکنندگان و تولیدکنندگان کالاهای مختلف بایستی مطابق زمان بندی تعیین شده در دستورالعمل های مصوب، به سامانه شناسه کالا مراجعه و شناسه کالای مورد نظر خود را اخذ و بر روی بسته بندی کالا نصب کنند.

نحوه ثبت کالا در سامانه شناسه کالا

ثبت نام و معرفی شرکت:واردکنندگان و تولیدکنندگان می‏بایست ابتدا در سامانه جامع تجارت ایران به آدرس www.ntsw.ir ثبت نام و با اظهار شماره کارت بازرگانی، شماره صنفی و یا معرفی شرکت، احراز صلاحیت کنند و سپس جهت اخذ شناسه کالا، با همان نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه شناسه کالا به آدرس www.cid.ntsw.ir شوند.

فعالان اقتصادی برای اطلاع از شرایط دریافت کد شناسه و زمان بندی مشمولان می توانند به صفحه رسمی این سامانه در سایت وزارت صنعت مراجعه کنند. اطلاعات هویتی شامل کد ملی، نام، نام خانوادگی و… ازسامانه ثبت احوال استعلام می گردد لذا دقت در وارد کردن اطلاعات الزامی است. در هنگام درج اطلاعات شماره تماس خود را وارد نمایید، زیرا که تمام اطلاع رسانی‏ها از این طریق انجام می گردد. در زمان درج کد پستی دقت نمائید زیرا صحت آن به صورت سیستمی از شرکت پست استعلام می‏گردد. رمز عبور دو عاملی به این ترتیب است که پس از آن که ثبت رمز عبور ثابت در سایت انجام شد یک کد به شماره همراهتان ارسال می‏شود و باید آن را هم وارد نمایید.

معرفی شرکت برای متقاضیان حقوقی:پس از ورود به سایت از قسمت عملیات پایه، معرفی شرکت را انتخاب و اطلاعات مربوط به آن را وارد کنید.

جهت ثبت کالای وارداتی:پس از ورود به سامانه گزینه "ثبت کالای وارداتی" را انتخاب کنید. به منظور ثبت شناسنامه و دریافت شناسه کالا یکی ازگروه کالاهای معین شده را انتخاب کنید و در مرحله بعدی جایگاه کالا را در طبقه بندی ملی کالا hs (برای ثبت سفارش واردات و ترخیص کالا ازگمرک)، ISIC (برای مشخص کردن نوع فعالیت اقتصادی کاربر) انتخاب کنید و در مرحله بعد فیلدهای توصیفی کالا را تکمیل نمایید، در گروه‏های مختلف و برای کالاهای مختلف فیلدهای توصیفی شناسنامه متفاوت هستند.

ثبت کالای تولیدی
ثبت کالای تولیدی مختص تولیدکنندگان بوده و تنها ایشان اجازه اخذ شناسه کالاهای تولید داخل کشور را دارند. برای اینکار پس از ورود به سامانه، گزینه ثبت » ثبت کالای تولیدی « را انتخاب نمایید. پس از باز شدن صفحه گزینه کالای جدید را انتخاب کنید.

گروه اول:داروی برای مصارف انسانی، مواد مخدر و مواد تحت کنترل، مکمل های دارویی و غذایی، ملزومات و تجهیزات پزشکی، فرآورده های آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی و آشامیدنی فرآوری شده، فرآورده های زیستی انسانی (بیولوژیک) و فرآورده های طبیعی، سنتی وگیاهی برای مصارف انسانی، افزودنی ها و مکمل ها، مواد اولیه و جانبی، ملزومات و تجهیزات دامپزشکی، فرآورده های بهداشتی، فرآورده های زیستی (بیولوژیک)، سموم دامپزشکی و داروهای گیاهی و طبیعی، برای مصارف حیوانی

گروه دوم:تلفن همراه و سایر تجهیزات ارتباطی با قابلیت نصب سیم کارت از جمله: گوشی تلفن همراه (cellphone)، مودم اتصال به اینترنت (GSM Modem) و دستگاه سیار پرداخت الکترونیکی وجه (POS)، رایانه لوحی (Tablet)، سایر تجهیزات ارتباطی دارای سیم کارت، دخانیات اعم از تنباکو و سیگار برگ
لوازم خانگی اعم از: تلویزیون، یخچال فریزر، کولرگازی و اسپیلت، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مایکروویو و جاروبرقی، قطعات یدکی و مصرفی وسایل نقلیه، فرآورده ها و مشتقات نفتی، گازی و پتروشیمی اعم از گاز طبیعی، اتان، بوتان، پروپان، گاز مایع ترکیب پروپان و بوتان، گوگرد، گوگرد بنتونیتی، میعانات گازی
طلا اعم از شمش، مسکوکات و مصنوعات زینتی، منسوجات و پوشاک اعم از کفش، منسوجات خانگی، پارچه و اجزاء پوشاک، اسباب بازی و انواع سخت افزار کنسول بازی

گروه سوم:کالاهای کشاورزی اعم از به گندم، برنج، جو، ذرت، دانه های روغنی، چای، کنجاله روغن، شکر، کود شیمیایی، سموم و بذرها


نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>