اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

فرآیند صادرات و فروش کالا در سطح بازارهای خارجی نیاز اطلاعات بسیاری است از جمله شناخت بازار هدف، شناخت قوانین بین المللی در زمینه صادرات انواع کالا و سرمایه که در صورت نداشتن توجه کافی در این زمینه می تواند سرمایه گذاری را با مشکل مواجه کند. صادرات همانند سایر فعالیت‏های تجاری مستلزم داشتن آینده نگری، برنامه ریزی مناسب، آشنایی با روشهای علمی و جلب اعتماد خریداران خارجی است. در این مقاله نکاتی پیرامون اقدامات لازم قبل از شروع فعالیت صادرات جهت اخذ مجوز صادرات اشاره شده است.

روش اخذ مجوزهای لازم برای صادرات
فعالیت صادرات می تواند موجب افزایش گردش مالی و در عین حال باعث وابستگی تجارت شما به مشتری داخلی می شود. با این حال حرکت به سمت صادرات گامی بزرگ است. توجه به این نکته دارای اهمیت بسیاری است که آیا کسب و کار شما آماده برای رقابت کردن (چالش) است یا خیر. در کنار شناسایی بازارهای مناسب برای صادرات، شما باید برای کنار آمدن با مسائلی همچون عوارض قانونی اضافی، سازماندهی حمل و نقل و اطمینان از پرداخت باید برنامه‏ ریزی کنید. قبل از شروع فعالیت صادرات باید پتانسیل محصول صادراتی خود را ارزیابی کنید.

در ابتدا چند مطلب در مورد نکاتی که قبل از شروع صادرات باید در نظر بگیرید در ادامه ذکر می شود:

از جمله نکاتی که در زمان شروع فعالیت تجاری خود باید به آن توجه کنید این است که در نظر داشته باشید که آیا محصول شما سود کافی برای پوشش هزینه های صادرات دارد یا خیر. همچنین شناسایی قوانین و استانداردهای خارجی (کشور مقصد) که می‏تواند فعالیت تجاری شما را تحت تأثیر قرار دهد نیز بسیار حائز اهمیت است. در برخی موارد شما نیاز به تغییر محصول خود برای مطابقت با رسومات فرهنگی بازار هدف دارید. شما باید حفظ مالکیت معنوی در بازارهای خارجی را در نظر بگیرید.

از جمله مزایایی که فعالیت صادرات می تواند به همراه داشته باشد: افزایش سود وگردش مالی، رقابت با بازارهای خارجی به شما امکان داشتن رقابت برتر در بازارهای داخلی را می دهد. کاهش تقاضا در بازارهای داخلی می تواند از طریق صادرات کالا به خارج از کشور به تعادل دست یابد.

اقدام بعدی در مسیر شروع فعالیت صادرات شناسایی مشکلات ممکن در حوزه صادرات است. مشکلاتی که در زیر به آن اشاره شده است: وارد شدن به بازارهای خارجی ممکن است باعث عدم توجه کافی شما به بازارهای داخلی شود. پرداخت پول توسط مشتریان خارجی ممکن با دشواری همراه باشد بنابراین باید نحوه فروش خود را به درستی مشخص کنید.

در برخی موارد شما ممکن است مجبور شوید به خارج از کشور سفر کنید و یا ماه‏ها را برای مذاکره در مورد قراردادی خاص صرف کنید، بنابراین زمان کافی برای صادرات اختصاص دهید. بسیاری از صادرکنندگان ممکن است در پروسه صادرات با شکست روبرو شوند به دلیل اینکه آنها از زبان، فرهنگ و نظام حقوقی کشور هدف بی اطلاع هستند. باید برای شما مسئولیت تحویل کالا به طور کاملا واضحی تعریف شود. شما باید به طور منظم با نماینده فروش یا وارد کننده خود در تماس باشید.

منابع مورد نیاز برای صادرات محصول خود را شناسایی کنید: منابع مالی مورد نیاز برای حمایت از فعالیت تجاری خود (مانند توسعه محصول و بازاریابی) را شناسایی کنید. اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما دارای ظرفیت اجرایی برای رسیدگی به تعهدات مستند و قانونی است.

بهترین وسایل حمل و نقل برای ارسال محصولات خود را شناسایی کنید: هزینه حمل و نقل با هر نوع وسیله ای را ارزیابی کنید. شرایط آب و هوایی کشورهایی که محصولات صادراتی از آنها عبور می کنند را در نظر بگیرید. محل قرار گیری کالاها را (به خصوص انواع فاسد شدنی) را بررسی نمایید. اطلاع از سرعت تحویل کالا ضروری است زیرا برخی تولیدکنندگان محصول را قبل از استفاده انبار می کنند.

موقعیت مالی خود را قبل از اقدام به صادرات از بانک درخواست کنید. فاصله زمانی بین حمل کالا و پرداخت بر جریان نقدی (سرمایه) شما تأثیرگذار خواهد بود.

در زمان برنامه ‏ریزی برای فروش کالا از نحوه پرداخت اطمینان حاصل کنید. از قوانین بین المللی شناخته شده استفاده کنید.

در زمان صادرات ریسک ارز خارجی را به کمترین میزان ممکن برسانید. اگر شما با ارز رایج (محلی) معامله کنید نوسانات نرخ ارز بین تاریخ فروش و تاریخ پرداخت شما کمتر از حد انتظار است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک logo-samandehi گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>