اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

وزارت صنایع و معادن - وزارت بازرگانی - وزارت نفت - سازمان حفاظت محیط زیست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هیأت وزیران در جلسه مورخ 1382.4.1 بنا به پیشنهاد شماره 103984 مورخ 1382.3.20 وزارت صنایع و معادن و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو را به شرح زیر تصویب نمود:

ماده 1- واردات انواع خودرو و ماشین آلات راهسازی (به استثنای مواردی که به تصویب هیأت وزیران می رسد) منوط به وجود نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش در ایران می باشد. تعیین ضوابط مربوط به تأیید نمایندگیها و نظارت بر فعالیت آنها بر عهدهوزارت بازرگانی خواهد بود. تنظیم و نظارت بر این ضوابط باید با هماهنگی و همکاری وزارت صنایع و معادن صورت پذیرد. تا تنظیم و اعلام ضوابط جدید، ضوابط موجود و مورد عمل وزارت صنایع و معادن اجرا خواهد شد.

ماده 2- شرکتهای وارد کننده خودرو باید هنگام ثبت سفارش متعهد گردند که ضوابط خدمات پس ازفروش و تأمین قطعات یدکی، موضوع ماده (1) و همچنین الزامات مواد (3)، (4) و (5) این آیین نامه رارعایت نمایند.

ماده 3- خودروهای وارداتی از نظر آلایندگیهای محیط زیست، باید با استانداردهای مورد تصویب هیأت وزیران و شورای عالی حفاظت محیط زیست انطباق داشته باشد. مسؤولیت نظارت بر این امر به عهده سازمان حفاظت محیط زیست خواهد بود.ماده 4- خودروهای وارداتی از نظر استانداردهای ایمنی و کیفیت باید با استانداردهای اجباری کشورانطباق داشته و مسؤولیت نظارت بر آن، به عهده مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد.

ماده 5- خودروهای وارداتی باید با معیارهای مصرف سوخت مورد تصویب کمیته موضوع ماده (121) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (و یا مرجع دیگری که براساس قانون تعیین می شود) انطباق داشته و مسؤولیت نظارت بر این امر به عهده مؤسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی ایران می باشد. تا تدوین و اعلام ئمعیارهای یاد شده، معیارهای روز پذیرفته شده درکشورهای اتحادیه اروپایی ملاک عمل خواهد بود.

ماده 6- ورود کامیون و اتوبوس و شاسی های متحرک نو (کار نکرده) که از سال ساخت آنها کمتر از دوسال سپری شده باشد، مجاز است.

ماده 7- ورود انواع خودروهای سواری که از تاریخ تولید آنها بیش از یک سال گذشته باشد ممنوع است.

ماده 8- واردات خودروهای نو (کار نکرده) با قدمت تا دو سال از زمان ساخت، صرفاً برای کاربریتاکسی و وانت عمومی (پلاک قرمز) بلامانع است.

ماده 9- ورود ماشین آلات راهسازی و معدنی نو و یا کار کرده که از سال ساخت آنها کمتر از پنجسال سپری شده باشد مجاز است. در مواردی که به تشخیص وزارت صنایع و معادن مشابه آنها در داخل کشورساخته می شودبه ازای هرسال که ازسال ساخت گذشته باشد دو واحد به میزان سودبازرگانی آنها اضافه می شود.

ماده 10- سود بارزگانی خودروهای CNG سوز (گازسوز و دوگانه سوز) نود درصد (90%) (1) سودبازرگانی خودروهای بنزینی و دیزلی مشابه تعیین می گردد.

ماده 11- مارک، مدل و مشخصات اصلی خودروهای قابل ورود در چارچوب الزامات ماده (2) توسط وزارت صنایع و معادن با همکاری وزارتخانه های نفت، بازرگانی، سازمان حفاظت محیط زیست و مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ظرف مدت حداکثر دو ماه اعلام و هرشش ماه یک بار بازنگری خواهد شد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>