اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

موسسه «پرایس واترهاوس کوپر» جدیدترین پیش بینی خود از جایگاه اقتصادهای جهان در سال 2050 را منتشر کرده است.

براساس این پیش بینی، ایران که هم اکنون هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است تا سال 2030 به شانزدهمین و تا سال 2050 به هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد. بازارهای نوظهور اما بر فهرست ده اقتصاد بزرگ جهان سلطه خواهند یافت و بسیاری از اقتصادهای پیشرفته امروز را عقب می رانند. چین، هند، آمریکا، اندونزی، برزیل، روسیه، مکزیک، ژاپن، آلمان و بریتانیا به ترتیب بزرگ ترین اقتصادهای جهان در سال 2050 خواهند بود.

ستارگان اقتصاد جهان در سال 2050 کدام کشورها خواهند بود؟ آیا قدرت های بزرگ اقتصاد جهان خواهند توانست این برتری خود را تا بیش از 30 سال دیگر نیز حفظ کنند؟ موسسه خدماتی «پرایس واتر هاوس کوپر» که دومین موسسه خدماتی بزرگ انگلستان است، در یک بررسی جامع تلاش کرده است تصویری از آینده اقتصاد جهان تا سال 2050 را به نمایش درآورد. در این بررسی، پیش بینی هایی درازمدت برای رشد 32 اقتصاد بزرگ جهان تا سال 2050 ارائه شده است. این 32 اقتصاد بزرگ جهان در حال حاضر حدود 85 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را به خود اختصاص می دهند. در نتایج این بررسی مشخص شده است این احتمال وجود دارد که اندازه اقتصاد جهان تا سال 2050 به بیش از دو برابر افزایش یابد، افزایشی که از روند افزایش جمعیت بسیار سریع تر خواهد بود. علت این افزایش اندازه اقتصاد جهان و تداوم بهبود در تولیدات تکنولوژی محور عنوان شده است.

بر این اساس همچنین بازارهای نوظهور با سرعتی دو برابر اقتصادهای پیشرفته گروه 7 رشد خواهند کرد. در نتیجه این موضوع، شش مورد از 7 اقتصاد بزرگ جهان در سال 2050 از میان اقتصادهایی خواهند بود که هم اکنون جزو اقتصادهای نوظهور محسوب می شوند. از جمله آنها می توان به چین (رتبه 1)، هندوستان (رتبه 2) و اندونزی (رتبه 4) اشاره کرد. در رتبه بندی تولید ناخالص داخلی اقتصادهای جهان، آمریکا به رتبه 3 افت خواهد کرد و سهم 27 کشوری که هم اکنون عضو حوزه یورو هستند در تولید ناخالص داخلی جهان در سال 2050 به کمتر از 10 درصد سقوط خواهد کرد. بر این اساس، اقتصاد انگلستان در سال 2050 در رتبه 10 قرار خواهد گرفت، فرانسه در فهرست 10 اقتصاد برتر جهان نخواهد بود و نام ایتالیا نیز در میان 20 اقتصاد برتر جهان مشاهده نخواهد شد. دلیلش هم این است که اقتصادهای نوظهوری همچون مکزیک، ترکیه و ویتنام به ترتیب رشدهایی سریع تر از آنها را رقم خواهند زد (به جدول نگاه کنید). با وجود اینکه موسسه پیش بینی کرده است که چین و هندوستان در سال 2050 بزرگ ترین اقتصادهای جهان خواهند بود، گزارش مذکور اعلام کرده است که اگر اقتصادهای نوظهور می خواهند این پتانسیل رشد درازمدت خود را به واقعیت تبدیل کنند، لازم است نهادها و زیرساخت های خود را بسیار مجهزتر از امروز کنند.

براساس این پیش بینی، ویتنام، فیلیپین و نیجریه بیشترین جهش را در رتبه بندی بزرگ ترین اقتصادهای جهان برای خود به ثبت خواهند رساند. این پیش بینی نشان می دهد، ویتنام که در سال 2016 در جایگاه سی و دومین اقتصاد بزرگ جهان بوده است، با 12 پله جهش در سال 2050 به رتبه بیستمین اقتصاد بزرگ جهان خواهد رسید و به این ترتیب به برنده ترین اقتصاد جهان طی این سال ها تبدیل خواهد شد. فیلیپین که در سال 2016 در رتبه بیست و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان بوده است، در سال 2050 با 9 پله جهش به رتبه نوزدهمین اقتصاد بزرگ جهان خواهد رسید و دومین بهبود بزرگ را به نام خود ثبت خواهد کرد. نیجریه که در سال 2016 در جایگاه بیست و دومین اقتصاد بزرگ جهان بوده است، در سال 2050 با 8 پله جهش به رتبه چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان ارتقا خواهد یافت و سومین برنده بزرگ در عرصه این رقابت ها خواهد بود.

10 اقتصاد برتر جهان

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>