اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دریانوردان

سلامت روانی دریانوردان چه در هنگام اقامت در کشتی و یا در ساحل سال هاست که توجه کارشناسان، پزشکان و روانشناسان را به خود جلب کرده است که سعی می کنند ضمن کاستن از استرس ها و دغدغه ها به بهداشت روانی آنان کمک کنند.

"Shilavadra Bhattacharjee" کارشناس بهداشت به اتفاق دکتر "havard catlich" که با مراکز بهداشت روان زیادی همکاری می کنند و در این زمینه تحقیقات زیادی با بهره گیری از نظرات خدمه کشتی ها انجام داده اند به دریانوردان توصیه می کنند که در صورت رعایت موارد زیر می توانند به سلامت روان دست یافته و از استرس ها تا حد زیادی خلاص شوند.

1- بدون شک دریانوردان خواه ناخواه مشکل دوری از خانواده را به عنوان یک پدیده ضرورت کاری باید بپذیرند درصورتی که می توانند آنان را در کشتی همراه خود کنند نسبت به این کار مبادرت ورزند، در غیر این صورت تماس های تلفنی زود هنگام می تواند کمک حال آنان باشد.

2- سعی کنید میزان اضطراب و استرس ناشی از کار را با استراحت و آرامش پایین آورده و هرگز در گذشته غوطه ور نباشید و به آینده بیاندیشید.

3- سازمان هایی وجود دارند که سعی می کنند آرامش روحی را به دریانوردان برگردانند که چنین سازمان هایی با توصیه های لازم در کاهش شدت استرس و اضطراب دریانوردان نقش خوبی دارند. حتماً هرازگاهی با مشاوران آن ها صحبت کنید، زیرا هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی کنند.

4- هیچ وقت نباید قوانین مربوط به رفاه و تسهیلات دریانوردان نادیده گرفته شود چرا که سازمان های زیادی مانند IMO، ILO، ITF و سایر بخش های مردم نهاد همواره تصمیماتی را برای رفاه هرچه بیشتر دریائیان اتخاذ می کنند که جنبه همگانی دارد و نه فردی. بدین ترتیب مبادا این فکر را به خود راه دهید که حقی از شما ضایع می شود.

5- دریانورد هرگز نباید از این افکار رنج ببرد که حرفه او برای مردم ناشناخته است مطمئن باشید که با خدماتی که به جامعه ارائه می دهید حرفه تان به مرور زمان جای خود را در افکار عمومی باز می کند ضمن اینکه شاید بسیاری از حرفه ها از شهرت زیادی در بین مردم برخوردار نباشد، اما فراموش نکنید هر روز که می گذرد برمحبوبیت شما افزوده می شود.

6- سعی کنید در مراسمی که به مناسبت تجلیل از دریانوردان برگزار می شود حضور فعال داشته باشید مطمئن باشید که سخنرانی شما در جمع کارشناسان و مسئولان می تواند به شناخت آنان از مشکلات موجود منجر شده و آنان را در تصمیمی که برای رفاه حال شما خواهند گرفت، مصصم تر خواهد کرد.

7- هنگام توقف و پهلوگیری کشتی در بنادر حتماً سعی کنید از مرخصی ساحلی استفاده کنید و تا می توانید از نقاط مختلف شهر ها دیدن کنید، زیرا این کار به آرامش بیشتر کمک می کند. توصیه می شود در حال پهلو گیری کشتی که اکثر همکاران در بیرون آن به سر می برند تنها نمانید که فکر و خیال های واهی شمار را آزار دهد.

8- بعد از پایان کار های سخت و فشرده، استفاده از یک وعده غذای مناسب و امکان گشت و گذار در محیط اطراف را از دست ندهید.

9- در صورت بروز هر نوع حادثه حتماً با مدیران خطوط کشتیرانی تماس حاصل کرده و ماجرا را برای آنان تشریح کنید.

10- امروزه در بسیاری از کشتی ها استخدام یک مشاور به منظور بازگرداندن سلامت روانی به دریانوردان در دستور کار بسیاری از مالکان و اجاره کنندگان کشتی قرار گرفته است. سعی کنید از این مشاوران به نحو احسن بهره برداری کنید. درصورت فقدان مشاور در کشتی ضرورت وجودی آن ها را توصیه کنید.

11- حفظ و رعایت محیط زیست در کشتی و اطراف آن نقش مناسبی در رضایت خاطر شما خواهد داشت. با راه انداختن کمپین می توانید اوقات فراغت خود را پُر کنید.

12- در صورت برخورد هر نوع مشکل حتماً آن را با فرمانده کشتی در میان بگذارید.

13- از انزوا و گوشه نشینی در کشتی پرهیز کنید و حتی الامکان با خدمه کشتی ارتباط دوستانه برقرار کنید.

14- هیچ کارشناسی اعتقاد ندارد که دریانورد نباید از اینترنت استفاده کند، اما سعی کنید استفاده از آن به اعتیاد تبدیل نشود.

15- در صورتیکه همسر و یا فرزندان در کشتی حضور ندارند حداقل یک روز در میان با آنان تماس تلفنی برقرار کنید، اما هرگز استرس های خود را به آنان منتقل نکنید.

16- ورزش در هر شرایط و موقعیت غیرکاری به شما توصیه می شود، زیرا باعث می شود افسردگی به سراغ شما نیاید. برگزاری مسابقات با خدمه کشتی های دیگر زمانی که در بندر به سر می برید اکیداً پیشنهاد می شود. ورزش نباید هنگام حضور در مرخصی نیز فراموش شود.

17- زمانی که در خشکی به سر می برید انرژی مثبت دادن به خانواده باعث می شود همسر و فرزندان شما نگران نباشند.

18- درپایان مراجعه به روانشناس در مدت مرخصی جهت حفظ سلامت روان هرگز باعث نمی شود دیگران شما را مریض قلمداد کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مخفی کردن >>