اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

کشتیرانی دیجیتال

واژه کارآمدی در صنعت کشتیرانی زمانی بلندتر به گوش می رسد که شرکت ها اهدافی، چون کاهش مصرف سوخت و انتشارات آلودگی ها، پایین آوردن هزینه های عملیاتی و انجام سفر ها با صرفه جویی زمانی بیشتر را مورد بحث قرار می دهند. بازار آغوش خود را به روی تکنولوژی های جدید باز کرده است، چرا که آنها عملیات را هوشمند تر و کارآمدتر می سازند. به گفته "Takeru Suzuki"، مدیر تیم استراتژی کشتی هوشمند در شرکت کشتیرانی MOL ژاپن، به منظور دستیابی به کارآمدی بیشتر و بهتر در هر نوع عملیات، باید ابتدا این مسئله را در نظر گرفت که واژه کارآمدی چه معنی ای را برای آن شرکت با خود به یدک می کشد. برای MOL، نخستین مفهوم کارآمدی، بهبود ایمنی و امنیت و سپس کاهش تأثیرات محیطی است.

نخست ایمنی و امنیت

توانایی ارتباط برقرار کردن و اشتراک اطلاعات در زمان واقعی (real-time) بین شناور و ساحل از طریق قابلیت های جدید داده در دریا امکان پذیر می شود.معمولاً، صنعت کشتیرانی به تجربه دریانوردان برای ایمنی و امنیت متکی است. اما به واقع سطوح مختلف تجربه بین دریانوردان منجر به رویکرد های متفاوت برای عملیات کشتی ها و تکنولوژی های روی عرشه آنها خواهد شد. برخی از دریانوردان تجربه محدود در رابطه با انوع خاص شناور دارند و همه دریانوردان از سطح یکسانی از تجربه در رابطه با انواع مختلف تکنولوژی برخوردار نیستند.

افزایش اتصال (connectivity) یک زیرساختار ارتباطاتی را فراهم می کند که دریانوردان با سطوح مختلف تجربه و کاپیتان ها قادر باشند تا اطلاعات را به اشتراک بگذارند، در برخی موارد کسب دانش کنند و در نهایت یک شناور را در یک روش امن تر هدایت کنند. افزون براین، ارتباطات مکرر به ساخت و تقویت روابط بین کارکنان بخش ساحل و کارمندان در دریا کمک خواهد کرد.

عملکرد محیطی

تکنولوژی درحالِ گسترش اینترنت اشیا IoT، فرصت های جدیدی برای مانیتورینگ و نظارت شناور ها به منظور عملکرد محیطی بهتر به ارمغان می آورد. مدیر تیم استراتژی کشتی هوشمند در شرکت کشتیرانی MOL ژاپن حس گر ها را یکی از تکنولوژی های اصلی توصیف می کند و می گوید آنها به طور فزاینده ای درحال هوشمند شدن هستند و قابلیت های جدید برای مدیریت عملکرد به نمایش می گذارند.

کشتیرانی MOL استفاده و بهره گیری از تکنولوژیِ حس گر پیشرفته برای سنجیدن و اندازه گیری عوامل بیرونی و درونی مثل باد و ارتفاع موج را در سطوح عمیق تری از گذشته گسترش می دهد. این امر می تواند بینش و دانش وسیع تری نسبت به عملکرد شناور ها و همچنین تأثیر محیط عملیاتی بر روی عملکرد را ارائه بدهد.

علم داده

درحالی که حس گر های دقیق و قابل اعتماد در مانیتورینگِ عملکرد از اهمیت خاصی برخوردار هستند، ارزش واقعی داده ها وقتی به دست می آید که یک متخصص علمِ داده خوب وجود داشته باشد و داده ها را ارزیابی کند. ماشین های پیشرفته می توانند داده ها را جمع آوری کنند، اما تحلیل داده یک تکلیف مجزایی است که این ماشین ها هنوز کاملاً قادر به انجام آن نیستند. در واقع به شخصی نیاز است که از این داده ها سردرآورد. ما نیاز به متخصصان علم داده داریم. یک متخصص داده خوب می تواند ناسازگاری های داده را پیدا کند، زیرا ابزار هایی در اختیار دارد که این ابزار ها وقتی داده ها باید با هوشیاری و احتیاط در نظر گرفته شود، در مقایسه با وقتی که داده ها قابل اعتماد تر هستند و به احتیاط کمتری نیاز است را تذکر می دهند.

چشم انداز های آینده

یکی از مطرح ترین موضوعات مورد بحث در صنعت کشتیرانی درجه و سطحی از اتوماتیک و خودران بودن است که کشتی ها در آینده به نمایش خواهند گذاشت. در مورد اینکه بخش عمده ای از روند ها در کشتی های آینده اتوماتیک و خودران خواهد بود، تردیدی نیست، اما هنوز نمی توان به این سوال پاسخ داد که آیا شاهد کشتی های بدون خدمه در اقیانوس آزاد خواهیم بود یا نه؟!

" Suzuki" معتقد است، نیاز واقعی برای کشتی های بدون دریانورد وجود ندارد، اما از آن طرف توسعه تکنولوژی هایی که اتوماتیک سازی هوشمند عملیات مختلف را تضمین دهند، قطعاً صنعت کشتیرانی را امن تر و ایمن تر خواهند ساخت. نکته قابل توجه اینکه، مالکان و اپراتور ها باید خدمه های خود را برای فعالیت با راه حل های پیچیده تر و زیرساختار هایی که در پسا پرده مراحل اتوماتیکی قرار خواهند داشت، آماده کنند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>