اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به کاهش 30 درصدی قیمت برنج در هند مدعی شد، عده ای تحت پوشش حمایت از تولید داخل، واردات برنج را ممنوع کرده اند تا 400 هزار تن برنج وارداتی موجود در انبارها را بفروشند.

محمد حسین ادیب کارشناس اقتصادی در یادداشتی به تحلیل وضعیت تجارت بین الملل با تمرکز بر کشورهای هند و چین و آمریکا پرداخت و تأکید کرد، قیمت برنج در هند 30 درصد کاهش یافته و عده ای تحت پوشش حمایت از تولید داخل، واردات برنج را ممنوع کرده اند تا 400 هزار تن برنج وارداتی موجود در انبارها را بفروشند، سخن بر سر 30 درصد اختلاف است.

به سبب تعرفه آمریکا بر صادرات چین، انبارهای چین لب به لب کالاست و به سبب کاهش صادرات، قیمت کالاهای وارداتی ایران در خیلی از انواع 20 درصد سقوط کرده است نگارنده از کالایی مطلع است که در چین 48 درصد کاهش قیمت داشته است.

قیمت پارچه 20 درصد در چین کاهش یافته و وارد کننده ایرانی که در اردیبهشت اقدام به واردات از چین کرده 20 درصد هم در دلار ضرر کرده است این وارد کننده 40 درصد زیان کرده است.

به طور متوسط قیمت مواد برقی در چین 20 درصد کاهش یافته و وارد کننده ایرانی مواد برقی از چین علاوه بر کاهش 20 درصد در خرید، در دلار نیز 20 درصد ضرر کرده و جمع ضرر 40 درصد است.

شرکتهای بورسی 500 هزار میلیارد تومان به بانک و بازار بدهکارند و اگر بابت استقراض نیز ٦ درصد هزینه لحاظ شود جمع ضرر به 4٦ درصد می رسد.

تحریم های آمریکا از 1٦ اردیبهشت شروع شد و فعالین اقتصادی ایران تصور می کردند با آغاز تحریم موج سنگین تورمی ایجاد می شود که عکس آن اتفاق افتاد.

یک جای تحلیل های فعالین اقتصادی ایران ایراد دارد.

فضای تلگرامی در داغ کردن این فضا نقش داشت، به نظر می رسد حضور تلگرام در فضای اقتصادی ایران دارد به پایان یک دوره نزدیک می شود مردم از این گونه تحلیل ها فاصله می گیرند و تلگرام وارد دوره جدیدی می شود. کانالی اقتصادی که سال 97 به طور متوسط 89 هزار بازدید کننده داشت و سیگنالهای تورمی « بخرید بخرید » می داد دیروز 1500 نفر بازدید کننده داشت.

البته در حوزه هایی هم طی سه ماه گذشته تورم بوده و این موارد را هم نباید ندیده گرفت و در حوزه هایی در آینده همچنان تورم خواهد بود، اما کم نیستند فعالین اقتصادی که با کاهش 20 درصدی قیمت مواد در بازار جهانی، کاهش 20 درصدی قیمت دلار و پرداخت ٦ درصد بهره، 4٦ درصد طی سه ماه زیان کرده اند.

عده ای که کم نیستند هر چه را در سال 97 ناشی از تورم به دست آوردند طی سه ماه از دست دادند.

قیمت بعضی از مواد پتروشیمی 20 تا 30 درصد کاهش داشته است کسانی که با دریافت وام از بانک اقدام به ذخیره سازی موادپتروشیمی کرده اند تا از 1٦ اردیبهشت گران تر شود قابل تامل اند.

بزرگ ترین بازنده ضد تورم ایجاد شده، کسانی هستند که از تورم سال 97 منتفع شدند اینها با سود بالا در سال 97 تصور کردند همین فضا ادامه خواهد داشت عمده کسانی که از تورم سال 97 منتفع شدند در سال 98 از زیان منتفع شدند.

مطالب فوق به معنای این نیست که تورم در ایران به ضد تورم تبدیل شده با رشد 25 درصدی نقدینگی، تورم دوباره خود را پیدا خواهد کرد مگر اینکه بانکها ورشکست شوند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک logo-samandehi گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>