اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

زندگی دریایی

یکی از وسایل حیاتی که دریانوردان یا همان مسافران همیشگی دریا این روزها باخود حمل می کنند تلفن همراه است، زیرا به آنها کمک می کند که ضمن پرکردن اوقات فراغت خویش در هر زمان و مکان بتوانند با خانواده خود ارتباط برقرار کنند.

"Raunek" یکی از کارشناسان ارشد دریایی که مدت ها در زمینه رابطه زندگی دریایی و تلفن همراه تحقیق کرده است، معتقد است بر اساس نظر سنجی که از دریانوردان به عمل آمده و از آنان سوال شده هنگام عزیمت به کشتی چه تجهیزاتی را هرگز فراموش نمی کنند پاسخ همه آنها تلفن همراه است.

در گزارش منتشر شده از سوی این کارشناس آمده است یکی از دریانوردان در پاسخ به این سوال گفت: صادقانه بگویم تلفن همراه یکی از وسایلی است که با زندگی دریایی عجین شده است چرا که این وسیله در واقع کار و زندگی دریایی ما را طوری مرتبط می کند که احساس دوری از خانواده را به حداقل برسانیم.

دریانورد دیگری می گوید: تلفن همراه به ما کمک می کند تا از زندگی یکنواخت بیرون آمده و وارد فضای دیگری شویم که دنیای اطلاعات است، همچنین تهدیدات و خطرات را در اسرع وقت دریافت کنیم.

در گزارش "Raunek" آمده است برخی از کشتی ها درحال حاضر از امکانات وای فای(Wi-Fi) برخوردارند درحالی که برخی از کشتی ها چنین امکاناتی را ندارند که عدم دسترسی به اینترنت باعث می شود که کارکنان کشتی ها از جامعه و خانواده جدا بمانند.البته آنان سعی می کنند در اسرع وقت نسبت به تهیه اینترنت شخصاً اقدام نمایند چرا که آنان اتصال به اینترنت را یک نیاز اصلی می دانند.

پاسخ های دریافتی این کارشناس بیانگر آن است که برخی از دریانوردان به محض ورود به بنادر نسبت به خرید سیم کارت و راه اندازی اینترنت گوشی اقدام می کنند و Roaming بین المللی را فعال می کنند که هزینه مضاعفی را بر آنان تحمیل می کند.یافته های این کارشناس نشان می دهد که دریانوردان انتظار دارند مالکان کشتی اینترنت رایگان در اختیار آنان قرار دهند زیرا امروزه وجود این دستگاه و اتصال به اینترنت یک نیاز ضروری است.

این گزارش حاکی است در حال حاضر صدها شرکت در سطح جهان سیم کارت های بین المللی را توزیع می کنند که دسترسی دریانوردان به آنها محدود است و چه بسا برخی از آنها از کارآیی لازم نیز برخوردار نیستند. به همین جهت برای دریانوردان هزینه بر است.آنان پیشنهاد می کنند مالکان و اجاره کنندگان کشتی با کاهش برخی از هزینه ها می توانند اینترنت را در اختیار آنان قرار دهند تا رضایت کامل کارکنان را فراهم کنند.

در پایان گزارش این کارشناس آمده است در عصر دیجیتال و فنّاوری های جدید عدم توجه به دسترسی دریانوردان به اینترنت نه تنها برای آنان بلکه برای جامعه دریایی نیز پذیرفته نیست.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>