اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بلاک چین

شرکت Singular Point سوئیس یک زیرساختار (پلتفرم) مبتنی بر بلاک چین را برای حمایت از تلاش های صنعت کشتیرانی در ارائه عملیات کارآمد توسعه داده است.

شرکت Singular Point سوئیس هدف جاه طلبانه ای را برای تغییر و بهبود روشی که بر مبنای آن فعالیت های صنعت کشتیرانی و چارترینگ انجام می گیرد، درنظر گرفته است. بدین منظور، این شرکت یک زیرساختار (پلتفرم) راه حل مبتنی بر بلاک چین را برای حمایت از تلاش های صنعت کشتیرانی در راستای ارائه عملیات کارآمدتر توسعه داده است.

امروزه بسیاری از شرکت های کشتیرانی درحال پیاده سازی استراتژی های دیجیتالی برای به دست آوردن یک نگرش گسترده تر از کارآمدی های عملیاتی هستند. تکنولوژی درحال توسعه اینترنت اشیا (IoT) وهمچنین قابلیت های فزاینده حس گرها، فرصت هایی را برای شرکت ها جهت جمع آوری داده با کیفیت بالا در مورد عملکرد کشتی و انتقال این اطلاعات بین کشتی و ساحل در راستای افزایش عملکرد ناوگان و کسب مزیت رقابتی فراهم می کنند.

با این وجود، یکی از چالش های شرکت های کشتیرانی، پرداختن به مدیریت لجستیک مقادیر بسیار زیادی داده که معمولاً از منابع متعددی نشأت می گیرند، است. این داده ها معمولاً خام هستند و باید دستکاری شوند تا تبدیل به اطلاعاتی شود که ارزشی را برای کاربر فراهم می کند. از آن طرف بازار به طور فزاینده درحال رقابتی شدن است و انتقال داده و ترجمه آن به اطلاعات مفید و معنی دار یک چالش به شمار می آید.

راه حل مبتنی بر بلاک چین
برای حل این مشکلات لجستیکی، " Antonio Albiero" مدیرعامل و مدیر تولید شرکت Singular Point به همراه تیم خود، یک راه حل مبتنی بر بلاک چین موسوم به MARiS را توسعه داده اند که به شرکت های کشتیرانی و چارترینگ کمک می کند تا فعالیت های تجاری خود را تحت یک زیرساختار واحد و منفرد گسترش دهند. MARiS بر تبدیل داده به ارزش متمرکز است و تمامی حریم های مرزی داده را حذف می کند. این راه حل که می تواند بر روی فضای ابری (cloud) مستقر شود، براساس یک معماری شکل گرفته که یکپارچه سازی و ادغام همه داده ها را بدون نظر گرفتن منبع و سایز، تسهیل می کند.

هدف، ارائه اطلاعات مفید برای شرکت است که بتواند برای بهبود مدیریت وعملکرد تجارت مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال، MARiS می تواند شبیه سازی های سفر های دریایی مختلف هر شناور را در هر چارچوب زمانی مقایسه کند، در این صورت یک قیاس و سنجشی از تکنولوژی عملکرد و تجارت کلی فراهم می شود که می تواند به کاربران برای تحلیل پتانسیل اقتصادی تجارت آنها کمک کند.

به لطف کاربرد اینترفیس قابل تنظیم (configurable interface)، کابران می توانند بر طبق الزامات خاص و ویژه خود، هر آنچه را که نیاز دارند با سیستم، سازگار و وفق دهند. به هر نوع سخت افزار که میان رایانه و یک دستگاه جانبی قرار می گیرد و وظیفه تبادل داده میان دو دستگاه را برعهده دارد اصطلاحاً اینترفیس گفته می شود.MARiS همچنین به کاهش زمان واکنش (Reaction Time) از طریق اعلام و زنگ هشدار در دقیقه ها، ساعت ها یا مقیاس زمانی روزانه، کمک می کند. کاربران می توانند نتایج را در زمان واقعی از هرگونه ابزار و وسیله ای شامل موبایل، لپ تاپ و آی پد (iPad) به دست آورند.

سازگاری با تغییرات
بر طبق Albiero، امروزه ارزش راه حل ها به توانایی آنها در سازگاری با تغییرات بستگی دارد. نقطه عطف نرم افزار و زیرساختار ها این است که بتوانند با گذشت زمان ارزش خود را ثابت کنند و خوب دوام بیاورند، چرا که سرمایه گذاری بالایی بر روی آنها صورت گرفته است.قانون سوخت با سولفورکمتر از نیم درصد آیمو قانون مهم جدیدی است که کمتر از پنج ماه دیگر درصنعت کشتیرانی الزامی خواهد شد. انتظارمی رود این امر هزینه های اضافی را برای مالکان به دلیل بالا رفتن قیمت های سوخت تحمیل کند. درحالی که بلاتکلیفی پیرامون دردسترس بودن سوخت های مخلوط و ترکیبی سازگار می تواند چالش اضافی را به وجود آورد.

Albiero در پایان گفت: شرکت Singular Point درنظر دارد به کاربران کمک کند تا آنها بتوانند کارآمدترین و سرراست ترین موقعیت برای خریداری سوخت بانکر ها را شناسایی کنند. مصرف سوخت بانکر ها در سال 2020 میلادی قطعاً یک تأثیر حیاتی بر روی سودآوری سفر دریایی به همراه خواهد داشت.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک logo-samandehi گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>