اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

دریانوردی

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که احساس خوشبختی در میان دریانوردان کشتی های کروز کاهش پیدا کرده است.

سازمان The Mission to Seafarers گزارشی از شاخص خوشبختی دریانوردان( Seafarers Happiness Index) را منتشر کرد، در این گزارش که نتایج نظرسنجی بر روی بیش از دو هزار دریانورد در سراسر صنعت دریایی جهان طی بازه زمانی سه ماهه ارائه داده شده است، حکایت از آن دارد که احساس خوشبختی درمیان دریانوردان روند نزولی را درپیش گرفته است. اکثر این دریانوردان کسانی بودند که بر روی کشتی های مسافربری و کروز کار می کردند.از دلایل عمده کاهش احساس خوشبختی می توان به مباحثی چون تأخیر پرداخت دستمزدها، کاهش زمان مرخص برای رفتن به خشکی و استرس حجم کاری اشاره کرد.

این نظرسنجی مسائلی مانند اینکه چه قدر دریانوردان در بخش های مختلف کاری خود خوشحال هستند، سلامت فیزیکی و ذهنی آنها، رژیم غذایی، استراحت، حجم کاری، آموزش، مرخصی برای رفتن به خشکی و همچنین روابط در خانه و بر روی عرشه کشتی را مورد سنجش و ارزیابی قرار داد. احساس خوشبختی از شماره یک تا 10 رتبه بندی شد.

یافته های اصلی
براساس جدیدترین گزارش منتشر شده ازسوی The Mission to Seafarers، میانگین احساس خوشبختی دریانوردان از 6.31/10 به 6.27/10 کاهش یافته است.

دریانوردان کشتی های مسافربری و کروز میانگین احساس خوشبختی 5.3/10 را نشان دادند. این نسبت، 15 درصد کمتر از میانگین جهانی که درحال حاضر 6.27/10 است، به شمارمی آید. میانگین سطح خوشبختی برای کسانی که بر روی تانکرها، فله برها و کشتی های کانتینری کار می کنند، 6.3/10 گزارش شده که نزدیک به میانگین جهانی ارزیابی می شود.درضمن نتایج نظرسنجی می گوید، دریانوردان بر روی کشتی های لایروب راضی ترین افراد هستند، البته تعداد پاسخ کنندگان به نظرسنجی که بر روی این نوع کشتی ها کار می کنند، پایین بوده است.

درادامه این گزارش همچنین آمده است: دریانوردانی که از کمترین سن برخوردار بودند، با میانگین حس خوشبختی 7.9/10 نشان دادند که شادترین افراد هستند. افزون براین دریانوردان در گروه سنی 25 الی 35 سال میانگین 5.8/10 را به ثبت رساندند و کسانی که بین رنج سنی 55 تا 65 سال قرار داشتند، به طورکلی سطح پایین تری از خوشبختی را احساس می کردند.

یکی ازمهم ترین مسائلی که دراین نظرسنجی مطرح شد، این است که دریانوردان به اندازه کافی به مرخصی نمی روند و هنگامی هم که می روند امکانات و تسهیلات نمی تواند توقع وانتظارات آنها را برآورده کند. به واقع مرخصی برای بهزیستی ذهنی دریانوردان امری حیاتی و ضروری است، مرخصی زمانی را به آنها می دهد تا از کارهای روزمره فاصله گرفته و فرهنگ ها و محیط های مختلف را تجربه کنند.

این گزارش در پایان نوشت: دریانوردانی که فرصت رهایی از کارهای روزمره را پیدا نمی کنند، می توانند از فرسودگی ذهنی رنج ببرند و ممکن است خود و دیگران را به خطر بیندازند، چرا که فرسودگی برای ایمنی و امنیت قطعاً مضر و زیان آور است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>