اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان


corona

با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده به منظور کاهش تحرکات نیروی انسانی در بنادر و کشتی‌ها مؤسسات DNV GL، RINA و d'Amico و LISCR تصمیم گرفته‌اند نسبت به انجام بازرسی‌ها با بهره‌گیری از فنّاوری از راهِ دور اقدام کنند.

"Knut becrbeck-Nilssen"، مدیر عامل DNV GL – Maritime در این زمینه گفت: از سال 2018 تا‌کنون 15هزار نظر‌سنجی از راهِ دور انجام شده که در حد خود قابل توجه است. حال با تجربیاتی که فراهم شده است در این شرایط بحرانی بازرسی‌ها را از طریق فنّاوری از راه دور انجام می‌دهیم. همچنین در این ارتباط می‌توان گواهینامه‌های کاملاً به‌روز و تایید شده را در اختیار خدمه قرار داد.

شرکت LISCR نیز استفاده از فنّاوری راهِ دور را برای بازرسی کشتی‌ها در شرایط حاضر پیشنهاد کرده و معتقد است باید دولت‌های صاحب پرچم با این سازمان‌ها همکاری کنند.

صنعت کشتیرانی در حال حاضر با چالش‌های بی‌سابقه‌ای روبه‌رو است و مسئولیت حفظ جریان فعال تجارت بین‌المللی بر‌عهده این صنعت می‌باشد و در این ارتباط همکاری تمامی سازمان‌ها و کشور‌ها  برای اینکه خدمه در معرض ویروس کرونا قرار نگیرد لازم و ضروری است.

به نظر می‌رسد بدون استفاده از فنّاوری راهِ دور نتوان به برنامه‌ها و اهداف تعیین شده رسید. خوشبختانه استفاده از سیستم‌های دیجیتالی در مؤسسات طبقه‌بندی از سال‌های قبل رعایت شده و در این ارتباط گواهینامه‌های الکترونیکی، آموزش مجازی و تکنیک‌های بازرسی از راهِ دور تاکنون با موفقیت به اجرا در‌آمده است.

یکی از مسئولان شرکت ABS نیز در این زمینه گفت: در حال حاضر گزینه‌های بررسی از راهِ دور و ممیزی را توسعه داده و معتقدیم که با همکاری خدمه کشتی می‌توانیم به این برنامه‌ای که سایر مؤسسات طبقه‌بندی نیز در نظر گرفته‌اند جامه عمل بپوشانیم.هدف ما آن است که کارفرمایان و صاحبان خطوط کشتیرانی و تولید‌کنندگان تجهیزات و کشور‌های صاحب پرچم بتوانند نقش مناسبی در روند فعالیت صنعت کشتیرانی داشته باشند و در این ارتباط صنعت حمل و نقل دریایی در شرایط حاکم بر آن به نحو احسن خدمت رسانی کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>