اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کرونا

4کالایی که به خاطر ویروس کرونا سقوط کرده‌اند:
تمام کالاها از نفت گرفته تا فلزات گرانبها و ارز مجازی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا سقوط کرده‌اند.
این تنها نفت نیست که در شرایط فعلی سقوط می‌کند، کالاهای دیگر مثل فلزات گرانبها هم وضعیت مشابهی دارند. حتی طلا هم نتوانسته موقعیت خود را به عنوان یک سرمایه گذاری ایمن حفظ کند.

همه چیز به پایین ترین حد خود رسیده است. حتی بیت کوین که قابلیت مجازی بودن آن می توانست از نظر تئوری از آن در برابر یک ویروس بیولوژیک حمایت کند، در امان نبوده است. پالادیوم هم که اخیراً به بالاترین حد رسیده بود و محبوب‌ترین فلز قلمداد می‌شد، تحت تأثیر قرار گرفته است.

نفت:
نفت نه تنها با کاهش رشد تقاضا ناشی از شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، بلکه قربانی اقدام عربستان و روسیه برای پر کردن بازار با نفت ارزان هم شده است. در حالی که تولید این دو دوست قدیمی و دشمنان فعلی هنوز افزایش نیافته ولی احتمالا در اول آوریل اتفاق می‌افتد و بازار نفت را پر خواهد کرد. در واقع عربستان در حال کرایه نفتکش‌های بسیار بزرگ برای حمل این مقدار نفت اضافی و غیرضروری به بازار است.

نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت به خاطر جنگ قیمت عربستان و روسیه، بدترین ماه های خود را در تاریخ سپری می کنند.

طلا درخشندگی خود را از دست می‌دهد:
ناگهان، در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، همه متوجه شدند که طلا در واقع هیچ کاربردی به جز جذابیت ندارد. طلا دیگر نقشی به عنوان یک سرمایه گذاری ایمن بازی نمی‌کند.

درست یک هفته قبل، تصور می شد ویروس کرونا قیمت طلا را به اوج می رساند. حتی طرفداران متوسط طلا هم مطمئن بودند این کالای سرمایه گذاری ایمن در جهان بیشترین سود را از شیوع این ویروس خواهد برد. طلا در هفته گذشته به بالاترین حد خود طی هفت سال گذشته رسیده بود ولی بعد ناگهان درخشندگی خود را از دست داد.

پالادیوم
 یک اوج کوتاه مدت ویروس کرونا بر فروش خودرو تأثیر گذاشته است و فروش خودرو ارتباطی مستقیم با پالادیوم دارد. فروش خودرو در چین در ماه فوریه 82% به صورت سالانه سقوط کرد. قیمت پالادیوم هم زمان با کاهش قیمت سایر کالاها در سراسر جهان 30 درصد در هفته گذشته پایین آمد و بدترین هفته خود را در روز جمعه به پایان رساند. ارزش این کالا از 2500 دلار در اول هفته به 1800 دلار در روز جمعه رسید.

بیت کوین:
هیچ امنیت دیجیتالی وجود ندارد.شاید تصور شود یک ارز 100 درصد مجازی در برابر تأثیرات یک ویروس فیزیکی ایمن باشد ولی سرمایه گذاران بیت کوین در این هفته شوکه شدند. بیت کوین 50 درصد ارزش خود را طی دو روز از دست داد.

فقط بیت کوین نیست، همه ارزهای مجازی سقوط کرده اند. کل سرمایه بازار برای کل بازار ارز مجازی طی 24 ساعت 93.5 میلیارد دلار کاهش یافت.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>