اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات کریرهای حمل ونقل بین المللی در شرایط شیوع کرونا برگزار شد:
با پیگیری‌ها و تعاملات انجام شده، بسیاری از ناوگان ایرانی که در پی شیوع ویروس کرونا در اروپا متوقف بودند، به کشور بازگشته‌اند و تعداد 10 کامیون ترانزیت ایرانی متوقف در آن سوی مرزها نیز به زودی وارد کشور خواهند شد.

با پیگیری‌ها و تعاملات انجام شده، بسیاری از ناوگان ایرانی که در پی شیوع ویروس کرونا در اروپا متوقف بودند، به کشور بازگشته‌اند و تعداد 10 کامیون ترانزیت ایرانی متوقف در آن سوی مرزها نیز به زودی وارد کشور خواهند شد.

 به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات کریرهای حمل ونقل بین المللی که با حضور جمعی از مدیران، نمایندگان وزارت امور خارجه و مدیران شرکت‌های فعال کریر در محل قرارگاه مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام شد.

پیرو پیگیری‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همکاری‌های صورت گرفته توسط دفاتر سیاسی و اقتصادی وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های جمهوری ایران در خارج از کشور، همچنین سایر ارگان‌های ذیربط دولتی و خصوصی، بسیاری از ناوگان ایرانی گرفتار در اروپا به کشور بازگشته‌اند و تعداد 10 کامیون ترانزیت ایرانی متوقف در آن سوی مرزها نیز به زودی وارد کشور خواهند شد.

وی اظهار داشت: برگزاری جلسات هم اندیشی به منظور بررسی موضوعات پیش رو از اهداف مهم این سازمان است و در این راستا در نظر است از نقطه نظرات صنوف و شرکت های فعال حمل و نقل بین المللی بهره مند شویم.

حسن نیا با اشاره به فعالیت شجاعانه و گسترده ناوگان حمل ونقل عمومی بار برای تخلیه و جابه جایی کالاهای اساسی از بنادر و سایر کشورها در دوران شیوع ویروس کرونا بیان داشت:

این سازمان خود را موظف به حمایت از شرکت‌های حمل و نقل بین المللی دانسته و نهایت همکاری با سفرا و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف برای بازگشت ناوگان ایرانی را داشته است، ضمن این که پیگیر اتخاذ راهکارهایی برای جبران خسارات وارده از طریق راه های ممکن می‌باشد.

مهران قربانی معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نیز از فعالیت کریرها و ناوگان حمل ونقل کالا به خاطر تلاش مجدانه و کمک به کشور برای عبور از شرایط حساس کنونی، قدردانی و ابراز امیدواری کرد پیرو هماهنگی های صورت گرفته به زودی کامیون های متوقف در آن سوی مرزها نیز مانند سایر ناوگان که طی هفته های اخیر به کشور بازگشتند، وارد کشور شوند.

وی با تبیین 13 اقدام مهم و برجسته انجام شده در قرارگاه مرکزی مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در بخش ترانزیت و حمل ونقل بین المللی افزود: با بهره گیری از سامانه رصد ناوگان حمل ونقل بین‌المللی و دسترسی به موقعیت مکانی ناوگان ایرانی در کشورهای اروپایی و آسیایی، امکان بررسی مشکلات و موانع مسیر بازگشت آنها در جلسات روزانه قرارگاه مرکزی مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فراهم شد.

وی عمده‌ترین اقدامات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در خصوص ناوگان حمل ونقل بین‌المللی کشور در شرایط شیوع کرونا را شامل:

 • ایجاد قرارگاه مدیریت بحران در حوزه ترانزیت و حمل ونقل بین المللی.
 • برگزاری جلسات منظم و روزانه در ایام کاری و غیر کاری.
 • بررسی آخرین آمار ناوگان خارج از کشور.
 • تهیه سامانه نظارت بر ناوگان ترانزیتی با همکاری ادراه امور کارنه تیر اتاق بازرگانی.
 • ارتباط مستمر با مدیران پایانه های مرزی و دریافت گزارشات لحظه ای.
 • همکاری نزدیک با تیم های بهداشت و اجرای دستور العمل های ابلاغی در پایانه های مرزی.
 • تهیه پیش نویس رعایت مقررات بهداشتی با همکاری وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه.
 • ارتباط با ادارات مرتبط اقتصادی و سیاسی وزارت امور خارجه، سفرا و نمایندگی های خارج از کشور.
 •  حضور موثر در گروه های تشکیل شده برای پیگیری مشکلات رانندگان.
 •  ارزیابی خسارت وارده به صنف حمل ونقل بین المللی، اختصاص اعتبار لازم برای تامین نیاز های احتمالی رانندگان گرفتار در خارج از کشور.
 • مکاتبه با مقامات به منظور پیگیری مشکلات رانندگان و ارائه تخفیفات به شرکت ها.
 • ارتباط با سایر دستگاه های ذی ربط از جمله گمرک، شرکت راه آهن، سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت صنعت، معدن و تجارت برشمرد.

در این جلسه طی گزارشی از سوی دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی ضمن بررسی مسیرهای مختلف دسترسی به اروپا اعلام شد:
در حال حاضر 400 هزار ناوگان حمل ونقل عمومی فعال در حوزه های باری و مسافری و 600 هزار راننده در حدود 200 هزار کیلومتر از راه های برون شهری کشور فعال هستند که از این تعداد حدود 41 هزار ناوگان حمل و نقل عمومی باری کشور بالغ بر 750 هزار تردد حمل ونقل بین المللی را انجام می دهند.

همچنین حدود 36 هزار ناوگان عمومی باری سایر ملت ها بالغ بر 625 هزار تردد حمل ونقل بین المللی اعم از ترانزیت، صادرات و واردات تحت نظارت 1200 شرکت کریر و فورواردر دارای مجوز سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای انجام می دهند.

بر اساس این گزارش در ادامه این نشست هم اندیشی نمایندگان حاضر از وزارت امورخارجه، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و همچنین نمایندگان شرکت های فعال کریری به بیان مشکلات حمل کالای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی در مسیر کشورهای همسایه پرداختند و مقرر شد پس از بررسی، راهکارها و تدابیر متناسب در جلسات بعدی ارائه شود.

مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>